Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 hónapos és 5 éves kislányai...

10 hónapos és 5 éves kislányaim mit tudnának együtt játszani?

Figyelt kérdés
Sajnos a nagy nem akar együtt játszani a kicsivel, nem erőltetem csak próbálom biztatni, pl. lehet már vele labdát gurítani, tornyot építeni, kukucsolni, mászva fogócskázni stb. Milyen játékot tudnának együtt játszani, amihez esetleg a nagyobbiknak is lenne kedve?
2016. ápr. 26. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagy épít egy tornyot, amit a kicsi ledönthet. Vagy a nagy elbújik, Te meg a kicsivel megkeresed. Vághattok vicces képeket a kicsinek, amin ő nagyokat nevet, vagy lehet egymást csikizni. De megkérheted arra is a nagyot, hogy tanítson meg valamit a kicsinek, például mutogassa meg Neki, hogy mik a testrészei.
2016. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem van egy 5,5 eves egy 3,5 eves es egy 10 honapos. A kicsi nagyon szereti azt amikor raul a motorjara,,szoba motor"( zenel dudal villog) a nagyok egymassal szembe ulnek a folden es guritjak a motort rajta a kicsivel:) Nagyon elvezik, kicsilany hangosn kacag. Remelem ertheto volt;)
2016. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezt az elbújik és együtt megkeressük, kipróbáljuk,bár nem tudom mennyire fog utánam jönni a pici, eddig ha bújócska volt akkor a karomban vittem és úgy kerestük meg a nagylányt.

A toronyépítést kb két perc után megunja sajnos, és ellenáll ha megkérem hogy tanítson meg valamit a picinek.

2016. ápr. 26. 09:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt kipróbáljuk majd, az első szülinapjára fogja megkapni a motort :-)
2016. ápr. 26. 09:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lego Duplo-val pl. játék. Állatok, állatkert, nem apró, nem veszélyes.
2016. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Duplo jutott eszembe, esetleg a Megabloks, azt a pici is könnyebben összeépíti.
2016. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Duplót is próbáltuk már, nem volt kedve hozzá. Többször is próbáltam kezdeményezni, hogy duplózzunk, sőt kint is van a doboz mert azt tényleg nem tudja lenyelni a kicsi, bármikor előveheti játszani...
2016. ápr. 26. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ekkora korkülönbség a legnagyobb, és a legkisebb között, csak 3 év. Viszont együtt játszani igazán még ők sem tudnak, pedig már a legkisebb is 3 éves. Még nem partnere a nagyobbnak, aki 6 éves, és komolyabb, nagyosabb játékokkal játszana. Nincs neki sem türelme hozzá. Én inkább a gondozási feladatokba vontam be a nagyobbat. Szívesen hoz pelenkát, popsitörlőt, ezt-azt. Szeretnek csikizőset játszani, hagyja, hogy a kicsi mászkáljon raja (ahogy ő fogalmaz, hogy "kínozza"). Amikor a legkisebb járni tanult, vezetgette a kezénél fogva a lakásban. Ha sír megvigasztalja. Mesét "olvas" neki. Kicsit inkább anyukaszerepet kapott. Ezt jobban élvezi, mert nyugodtan lehet ő az okos nagylány, így szívesebben terelgeti a kicsit is. Szerintem inkább erre tereld a nagyobbat. Élvezettel együtt játszani csak jó sokára fognak.
2016. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!