Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradjanak együtt v legyen...

Maradjanak együtt v legyen saját szobájuk?

Figyelt kérdés

Melyiküknek kedvezzek,ha az egyik akar sajátot (6 éves fiù), mìg a másik nagyon nem akar(7,5 é lány, utál egyedül lenni,nem motiválja se a csajos dìszìtés lehetősége,se semmi,nem akar saját szobát...)

A mostani szobájuk jò tágas.Meg tudnám oldani a különbùtorozást nekik,viszont csak kicsi félszoba jutna nekik fejenként,minimális játéktérrel,az egyik 3*2,4 m, a másik 3*2,4 m nagyságù mindössze/az egyik jelenleg dolgozò a másik a hálòm)

szerintetek?


2016. febr. 15. 16:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Elìrtam: a másik szoba 4*2,4 m
2016. febr. 15. 16:26
 2/7 anonim ***** válasza:

Én külön tenném őket.


A kislánynak megjön majd az igénye az önállóságra szerintem.

2016. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább külön, én megőrülnék ha osztoznom kéne a hugommal.
2016. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez milyen kérdés??? Miért vonnád meg tőle a külön szoba lehetőségét,ha kifejezetten vágyik erre?


Ráadásul 3-4 éven belül egyébként is muszáj lenne legkésőbb. 7,2 m2 még mindig jobb külön, mint 14 együtt!

2016. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, de a lehurrogásból inkább nem kérek :)

Egyrészt: mi egy szobában voltunk a húgommal (9 nm-en) és jól megvoltunk - de tudom, hogy nem vagyunk egyformák, mindenkinél más a toleranciahatár. Köztük nem szokott lenni konfliktus, ha van is hamar elcsitul, tiszteletben tartják egymást és egymás privát szféráját. A fiamnál is azt érzem, hogy nem magányra/elszeparálódásra vágyik, hanem a mostanság erősödő önállóságát piszkálja a kérdés, főleg, hogy minden kis barátjának saját szobája van amivel ő most szembesült az elmúlt időszakban. Másfelől: fordítsd meg a kérdésedet: miért vonnám meg a másiktól az együttlétet, ha kifejezetten azt szereti és igényli?

A gondom az, hogy kivel szúrjak ki...?!

Főleg, hogy szeretnek együtt játszani, de egyik félszobában sem lesz annyi hely hogy ketten lehasaljanak mittomén legozni vagy playmobilvárat építeni. Örökké fetrengnek együtt, laposkúszásban játszanak mindig... nagyon ritka az olyan, hogy nem együtt tevékenykednek, hanem mondjuk ketten kétfélét, egymástól függetlenül.

A "közös" holmik elosztását is át kell gondolnom pl lego, playmo, társasjátékok, vagy akár a könyvek. Szóval számomra korántsem annyira egyértelmű és könnyen eldönthető ez a dolog.

2016. febr. 15. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:

A nappaliban nem tudsz egy játszósarkot kialakítani?


Vagy mi lenne ha ideiglensesen egy térelválasztót kapnának a szobájukba? Küldök egy linket mire gondolok


[link]


Vagy lehetne egy paraván fal is, és akkor még könnyebb a közös játékhoz betolni, az önállóságra vágyáskor kihúzni és így te is látod, hogy inkább behúzva vagy kinyitva van a fal és akkor az visszajelzés feléd is, hogy összességébe véve mit érdemelnek jobban a gyerekek.


Másrészt szerintem a játékokat nem kell elosztani. Úgy megbeszélni a gyerekekkel, hogy minden közös, és megbeszélni a helyét, hogy fixen az egyik szobájában van e, vagy azt, hogy lényeg az, hogy legyen szépen elpakolva.


Illetve ami még fontos, szerintem, hogy egymás magánszférájának a tiszteletben tartása mellett tudjanak együtt élni, tehát úgy értem, hogy bemehessenek egymás szobájába.


(Első válaszoló vagyok)

2016. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A térelválasztò elgondolkoztatott,csomó pakolóhelyet nyernék vele.. a paraván is jò,mert mobil. Átgondolom.nagyon jò ötleteket kaptam köszönöm
2016. febr. 16. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!