Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyermeke (i) teknek...

Óvodás gyermeke (i) teknek hétköznap estére milyen vacsorát adtok?

Figyelt kérdés

A kicsik ugye oviban ebedelnek. Leves, masodik. Estere mindig főtt ételt adtok?

Levest érdemes főzni, vagy csak hétvégére?


2016. ápr. 26. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Soha

Mi sem főtt ételt eszünk vacsorára. Nálunk az ebédre van.

Szendvicset, virslit, tejbegríz, ilyesmi a vacsora.

3 éves, blcsis a fiam.

2016. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Mi fele-fele. Ilyenkor, amikor én itthon vagyok (jelenleg betegállományban) akkor főzök vacsira is. Most pld. tejfölös burgonyalevest és szilvás gombócot. Tegnap zöldborsófőzelék volt sült csirkecombbal. Előtte lecsó. Szóval ilyen nem túl bonyolult dolgokat.


De amikor nincs idő, akkor szendvics, virsli, buncáskenyér, padlizsánkrém, tonhalkrém, ilyesmi.. Vagy hozunk gyrost.


Amúgy egy héten kb háromszor azért főzöik, mert a férjem nem eszik meleget napközben sem, csak mikor hazaér kora délután.

2016. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
igen, fott ételt adok. mivel nálunk a foétkezés az esti. délben a férjem nem is eszik, én egy kis salátát eszem, a fiamnak pedig valamit fozok délre. este szoktunk enni hust, zoldséget, levest stb. este van egyutt a család.
2016. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

fozeléket, tésztaféléket szinte nem is eszunk.

hogy konkrét példát irjak tegnap kacsamell steak volt, zoldséges krokettel, salátával, a fiamnak délbe poréhagyma krémleves, ma este curry-kokuszos csirke rizzsel salátával, holnapra sutotok felfujt lesz a fiamnak, holnap estére pedig toltott paradicsomot készitek..a hétre mér tervezek halat párolt zoldségekkel, toltott csirkecombot sult zoldségekkel, kacsamelles salátát. levest heti 3szor fozok, javarészt a fiam eszi csak.

2016. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Mi sem eszünk soha fött ételt. melegszendvics, májkrémes kenyér, tejfölös kenyér, sonka, szalámis kenyér, zöldséggel.

tonhalas, padlizsánkrémes kenyér, bundás kenyér, virsli, fött tojás, sajtkrémes kenyér. ilyenek. paradicsom, ubi, retek, ezek mindig vannak hozzá.levest vacsorára én sem, és a férjem se enné meg.

2016. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Igen kb minden második nap főtt ételt kap vacsorára, mert az oviban nagyon keveset eszik. Gyorsan elkészíthető ételeket szoktam ilyenkor főzni.
2016. ápr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2 naponta főzök, és általában megkóstolja a főtt ételt a nagycsoportos lánykám, de nem ezsik teljese adagot. Melegszendvicset, rántottát, zsömlét felvágottal, sajttal és zöldséggel, kenőmájas kenyeret, főtt tojást eszik.
2016. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én fiam kimondottan igényli a főtt ételt vacsorára. Azt mondja "kanalas vacsorát kérek!"

De szerencsére szereti a főzelékeket, és egy krumpli, vagy kukorica főzelék elkészítése nem nagy kunszt, a spenótról nem is beszélve. A hűtőben meg akad egy kis pörkölt, vagy rántott hús.

A minap paradicsomszószos makarónit kívánt :-)

A levest nem szereti.

Néha azért egy virsli vagy bundáskenyér vacsorát is be lehet csempészni az étrendjébe.

2016. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem főzünk mindennap, de nem is kell, mert marad kaja hét végéről, meg lehet enni a tegnapi-tegnapelőtti főtt ételt is. Egy főzeléket összedobni szerda körül kábé fél óra. Ezen kívül lehet enni bundás kenyeret, virslit, túrós tésztét, krémlevest se több összedobi mint húsz perc, ott a tejbegríz, melegszendvics, tojás különféle formái, mákos tészta, maradék sült húsból készült szendvics, de tegnap pl. kockasajtot kért a lányom mert hogy az milyen finom.


Nálunk nagyon mennek a krémlevesek, aminek nagyon örülök is, mert tele van rosttal, ízzel, olcsó, gyors és finom.

2016. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!