Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjátok meg hétköznapoko...

Hogy oldjátok meg hétköznapokon a házimunkát és a főzést, munka és óvodás gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Nekem sokszor olyan lelkiismeret furdalásom van. Általában a következőképpen néz ki a nap. Fél 5 -kor elhozom az oviból, utána kb. 6 -ig sétálunk, vásárolunk, ha kell vagy könyvtárba megyünk, találkozunk a barátaival, ilyenek. Mikor hazaérünk akkor elkezd játszani és hív engem is, és olyan lelkiismeret furdalásom van, amikor mondom, hogy most mosogatnom kell, most főznöm kell. Mostanában jön ilyenkor segíteni, tegnap is odahozta a fellépőjét és segített mosogatni, én mosogattam, Ő meg tette a szárítóra. Olyan cuki, hogy inkább jön segíteni, ha nem tudok menni Vele játszani. 3,5 éves. Nálatok hogy zajlanak a hétköznapok? Fél 9 - kor teszem le aludni, így olyan kevés az együtt töltött idő :(

2015. jan. 15. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Miért nem mentek ovi után haza? Akkor sokkal több időd lenne.
2015. jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

A fél öttöl együtt töltött idö is az. Vagy is még vásároltok, sétáltok is együt töltött idö.

Szerintem ne legyél lelkiismeret furdalással. A gyereked elvárja, hogy 24 órában szorakoztasd, de te szülö vagy és nem egy fogadott sitter. A gyermeknek kell a veled töltött idö, de kell az is hogy önállóan lefoglalja magát.

2015. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így van, az is együtt töltött idő, amikor vásároltok, sétáltok, gondolom közben beszélgettek, játszotok.

Persze igényli, hogy folyamatosan vele legyél.

Én mondjuk néha szoktam olyat, hogy felkelek reggel kicsit korábban és akkor összedobok valami kaját.

2015. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, ahogy csinálod, bár én nem mennék minden nap könyvtárba vagy a barátaihoz, vásárlás után hazamennnk, hamarabb végezék a házimunkával és több időm lenne rá.

De, szerintem ez így jó, ahogy csinálod, nem kell mindig a te nyakadon lógnia, muszály önállósodni is. Gondolom hétvégén vagy szabadnapodon többet vagy vele.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Én ezt 3 gyerkőc mellett csinálom, szerinted?:)

2015. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is lelkifurdalásom van, hogy folyton azt hallom, mikor játszol velem.

Én is fél ötkor hozom el, de legtöbbször egyből hazajövünk. Nem mindennap főzök, sőt, apa is besegít a főzésbe. És nem szoktam hosszadalmas kajákba belevágni, sajnálom rá az időt, inkább egy gyorsabb kaja és akkor marad idő játszani. Így a főzés nem olyan nagy gond.


A mosás ugye szintén nem nagy idő.


Takarítani muszáj, nekem kell a tisztaság, de nem nagy a lakás, épp elég hármunknak, és több részletben takarítok, pl egyik nap porszívózok (szintén rá lehet bízni apára is), másik nap felmosok vagy ilyesmi.


Egyébként az nagyon jó, ha a gyerek segít, a lányom már hatéves és tényleg tud segíteni, nemcsak maszatol.


Ami nekem utálatos a házimunkában, az a vasalás. Egyrészt senki nem csinálja meg helyettem, másrészt nem hanyagolhatom el, mivel a férjem öltönyben jár dolgozni, a gyűrött ing, nadrág meg nem annyira menő még ma sem.


Hétkor már fürdik, fél kilenckor van nálunk is szundi.

2015. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A könyvtár heti max. 1 alkalom, a barátjával meg úgy találkozunk, hogy Velük együtt sétálunk. Az oviba nem m indig viszik ki Őket ilyen hidegben és kell azért a levegőzés. Köszönöm a válaszokat, kicist megnyugodtam :) Igen, a hétvége az más, akkor jobban vannak programok, többet játszunk, stb.
2015. jan. 15. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:

4 műszakba járunk (nemsokára visszaállunk a 3 műszakra), felváltva a párommal. Ez azt jelenti, hogy 3 napot megyünk, egy pihenő. Nincs szabad hétvége, mert valamelyik nap tuti dolgozunk, de legtöbbször mindkét nap.

3 műszakba heti 6 napot megyünk, a vasárnap csak a pihenő.

Van olyan nap, pl. délutános műszakba, hogy csak annyit látom a gyereket, míg reggel felkelünk, elkészülünk és elmegyünk az oviba. Én hazajövök, megcsinálom a dolgom, megyek délben dolgozni, aztán éjfélre hazaérek, benézek hozzá, adok neki egy puszit és ennyi.

5 éves a fiúnk, de még mindig nem mondom azt, hogy megszokta.

Sokszor segít a házimunkában, ha otthon vagyunk és dolgom van. A teregetésben már kezd profi lenni. :D Mosogatni is szeret, meg port törölni. Nekik még ez is játék.

Ha főzök, akkor is jön hozzám, hogy mit tud segíteni. Imádom. :D

2015. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyedül neveled? Vagy csak későn ér haza a férjed?

Mert ha a férjeddel egyszerre értek haza, akkor simán megoszthatnátok hogy egyik nap az egyik csinálja a házimunkát másik nap a másik, és akkor felváltva foglalkoznátok a házimunka ideje alatt ugyanígy a gyerekkel.

Ha egyedül neveled, nincs jobb ötletem esetleg rendeljetek kaját, ha megteheted anyagilag, vagy egyetek gyakrabban hideget, az oviban úgyis kap főtt ételt.

2015. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem öt éves fiam van,két éves kora óta dolgozom újra

én 12 órát dolgozok,egyik nap nappal,másnap éjjel

a férjem 07-17-ig dolgozik

nálunk úgy van,hogy ha nappalos vagyok,akkor csak este 1-1,5 órát vagyunk együtt,reggel nem találkozunk,mert én 05.40-kor indulok itthonról.negyed nyolcra érek haza.fél nyolckor fekszik aludni.ilyenkor ha hazajövök,csak együtt vagyunk,játszunk,mesét olvasunk

ha éjszakás vagyok,akkor aznap reggel viszem nyolckor az oviba,aztán hazajövök,házimunkázok,pihenek,négykor megyek érte

17.40-kor indulok dolgozni,addig vagyunk együtt,tehát reggel egy óra,délután 1,5 óra

éjszakás utáni napon és a második pihenőmöm akkor reggel egy órát,délután meg 4,5 órát vagyunk együtt

ha pénteken pihenős vagyok,akkor délben elhozom,és a délutánt együtt töltjük.egy hónapban egyszer van,hogy a szombat-vasárnap szabad,valamelyik napon biztos dolgozom.amikor együtt vagyunk,akkor nem házimunkázok,azt megcsinálom amikor az oviban van,így az az idő csak a miénk

a fiam megszokta,hogy így van,és nincs gond,mert minőségi időt töltünk együtt

ja és még annyi,hogy hetente egyszer átjön az ovis barátja,vagy mi megyünk,olyankor este hétig itt vannak,meg mi is ott vagyunk este hétig.hetente kétszer úszni is jár,egyik alkalommal az apja,a másikon én viszem

2015. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Házimunkában segíteni is lehet játékosan. Én emlékszem, kiskoromban nekem az ilyen anyunak segítősdi része volt a papás-mamás játéknak. Én teljesen megértem, hogy a gyerek inkább segít neked, mint hogy egyedül játsszon. Jó, hogy szívesen segít, szoktasd is erre tudatosan, így nagyobb korára nem az lesz, hogy nem tudod rávenni semmilyen munkára.
2015. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!