Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszoktátok engedni a nagyszü...

Megszoktátok engedni a nagyszülőknek, hogy ovi időben (hétköznap) elvigyék a gyerkőcöt magukhoz?

Figyelt kérdés
Múlt hét előtti héten egész héten oda volt a kisfiam anyuméknál, ma is elvitték, de most csak 3 napot engedélyeztem. Nem lakunk messze egymástól (de másik város). Nem szeret oviba járni, 5,5 éves. Így már kis fineszes, és megfűzi a mamát, hogy vigyék el, így nem kell neki oviba menni. Imád ott lenni, jó helyen van. Nagyon tud hiányozni, de tudom, hogy neki jó. Mostanában nem lesz ilyen, mer azért nem szeretném ha megszokná. Majd megint mehet az őszi szünetbe 1 hétre, ha lesz kedve. Egyébként nem is mindég van neki kedve menni.
2014. okt. 5. 15:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki felhozná, hogy tanköteles a kisfiam, és csak meghatározott napot hiányzhat (10-et igazolhatok). Mivel a főnököm egyben kisfiam óvónénije is, így nagyon könnyen megoldjuk minden gond nélkül.
2014. okt. 5. 15:33
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
ha engedsz a gyereknek, mit fogsz tenni, amikor iskolás lesz? ha ott sem szeret majd? lehet, hogy ott is lesz ismerős igazgató, tanár, csak éppen a tanterv elég szoros.
2014. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne engedd neki,hogy ne menjen csak tényleg alkalmakkor akár szülinap stb. Nem a nagyizással van a gond,hanem azzal,hogy ha nem akar oviba járni akkor nem is kell.
2014. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk ez valahogy nem alakult soha ki. A gyerekeim soha nem aludtak nagyszülőknél. Én nem hagynám ezt az biztos,mert suli még nehezebb lesz így.
2014. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért az ovi és a suli 2 dolog. Egyértelmű, hogy suliba nem lesz ilyen. Okos kisfiú, most is megértette, hogy csak 3 napot lehet maminál, utána csüt., péntek oviba megy. Na meg van neki még 2 éve oviba, úgyhogy belefér szerintem egy kis sumákolás.(Nem megy jövő szeptemberbe még suliba).
2014. okt. 5. 15:51
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
én nem engedném. ha oviba jár akkor járjon is oda. fontos hogy idegenek között (tehát ne csak családtagokkal) legyen. max heti egy napot engednék.
2014. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem.


Az én fiam 6 lesz nemsokára.Csak indokolt esetben hiányzik az óvodából. Amúgy az ovi anyu mellett van, tőlünk 2 percre.

2014. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Én azért nem engedném, mert a kisgyereknek is szocializálódniuk kell, minél kisebb korban el kell kezdeni a társadalomba való beilleszkedését. Ezt meg úgy hogy heti 1-2 alkalommal megy oviba nem fog menni. Akár úgy is nézheted, hogy az ovi a fiad "munkahelye" ha tetszik neki ha nem járnia kell...
2014. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ovodaba igenis jarjon a gyerek,nagyszulok aranyosak:)

Az hogy hianyzik neha ovibol akkor mi van?ovi es a suli nem ugyanazz!

Beszeld meg a gyerekel hogy hetkoznap ovi,hetvegen mehet a mamihoz pl minden 2 hetvegen :)

2014. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy nem is értem, mire jó ez? Azt gondolom, hogy neked így kényelmes, de a gyereknek nem ez az életmód az érdeke...
2014. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!