Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák reggel hánykor keltek,...

Anyukák reggel hánykor keltek, ha aznap kell az ebéddel is elkészülni, illetve hogyan alakul tovább a napotok?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Én nem kelek korábban csak azért, hogy főzzek. Hétköznap rendelünk ebédet, 7-re hozza a futár. Együtt kelek a családdal, együtt reggelizünk. Nekünk így kényelmes, és neked is ajánlom, nagyon jó áron lehet már ebédet rendelni, és nem egészségtelenebb, széles a választék. Viszont időt sokat meg lehet vele takarítani és ahol kicsi gyerekek vannak, ez nagyon sokat számít, akkor is, ha csak fél órával tovább lehet aludni. Nem mindegy.
2016. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

6-7 között kelek ebédtől független. ha főzni kell az annyiban változtat hogy aznap reggel kevesebbet játszom a gyerekkel.

6-7 között megcsinálom az ő és a férjem reggelijét, előkészítem az ebédet, elmegyünk sétálni 8-9.30-ig, utána lezuhanyzok, gyümölcsöt eszik, néz 30 percet mesét, addig befejezem az ebédet, utána játszunk...ha más házi munka is van, akkor meg kevesebbet játszunk, ha tovább tart az ebéd, akkor sincs több mese, akkor addig egyedül kell lennie.

2016. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most 6-kor mert 2 hetes a kicsi, Szopizik aztan kezdem az ebédet mert ugye sokat kell abba hagynom.

A 3 eves ebben engem sosem zavart, kicsinek a hátamon volt ha ebédet csinaltam, 2 eves kora ota meg a pulton ül, kap fakanalat műanyag edényt es o is főzött. Most mar komolyabban is segit, szoval 8-korul keltünk idáig...

Reggeli, kávé irány a konyha o esetleg mesét nézhet kozbe..ebed utan alvas utana játszótér vagy kertben játszunk..

2016. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

7-8 körül keltünk ma.

3 gyerek van, iskolások.

Eddig takarítottunk, mosás, teregetés. Az ebéd még csak folyamatban.

(pörkölt lesz tésztával)

2016. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Het utan keltunk, kis ebredezes utan(kave konkretan 😃), reggeliztunk kb fel nyolckor. A fiam kent nekem is majkremes kenyeret. Nyolc eves, imadom, h ilyen kis gondoskodo. 😊

Az ebed most lesz lassan kesz, zoldsegleves, krumplis tesztaval, a delelott takaritassal telt.

Ebed utan nyugi van kb egy orat, utana megyunk gorkorizni a parkba, a fiam haverjait is viszem. Este o nyolckor fekszik, mi 10 korul, akkor szoktunk a ferjemmel osszebujni, beszelgetni.

2016. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
hogy mi lepontozni való van a válaszomon az számomra rejtély. 2
2016. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én minden délután vagy este előkészülök a másnapi ebédre. Amikor a gyerkőc apázik.

Ha pl. pörkölt lesz másnap, akkor előző este összevágom a húst, a hagymát is. Odakészítem a lábosokat is.

Reggel nem állítok ébresztőt. Amikor kel a 2 évesem, akkor melegítek neki tejet és amíg megissza odarakom főni a kaját. Úgy, ahogy vagyok, pizsamában, csipásan :-D

Így nem veszek el tőle időt egyrészt, màsrészt meg mire indulunk a délelőtti csavargásra, addigra kész az ebéd.

Nekem ez így nagyon bevált.

2016. ápr. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
attól függ... ha előkészítve sincs, 6kor mert hát még előtte is van dolgom, ha elő van készítve mondjuk akkor is de ráérek odatenni (húst is érdemes kockázva szeletelve stb lefagyasztani és akkor csak lemosni/fűszerezni kell) zöldséget is meg lehet előző nap is pucolni hideg vízben elvan a hütőben,de én inkább délután főzők 12kor ebédel a lányom (20hónapos) aztán alszik kb 3ig addig szoktam megfőzni. reggel mosás-teregetés,öltözés,kávé 8körül kel akkor kicsit vele vagyok reggeli stb, aztán takarítás mellette (nagy a ház mindig van mit) délután meg uzsonna után játszótér,kert,bolt stb fürdés,vacsora fektetés, nekem hajmosás,köröm stb utána ilyenkor van időm jobban magamra (vagy szundiidőben ha nem kell főznőm)
2016. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
1es, ti honnan rendeltek ebédet? Néha lehet én is kipróbálnám, ha nagyon nincs időm főzni. Bár nem tudom mennyire egészségesek az ilyen kaják, nincs tapasztalatom.
2016. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem mindenki válasza idáig hasznos volt. Ne foglalkozzatok a lepontozokkal!

Sajnos videkiek vagyunk, itt nincs lehetoseg rendelni ebédet (bár lenne!).

Gyerkoc du.- mar nem alszik (sajnos ez is kilove munka terén).

De a többi hasznos ötlet klassz volt.

2016. ápr. 30. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!