Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokáig alszik reggel a...

Akinek sokáig alszik reggel a babája, azoknál hogy alakul a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora időpontok? Nálunk kezd nagyon összezutyulódni egy nap!

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos. Pár napja kezdtem neki komolyabb reggelit adni (sonka, sajt, kenyér katonák), így bírja is sokáig kaja nélkül. Csakhogy 9 körül ébred, mire mindent előkészítek, átöltöztetem, már fél 10. 10-ig elkajálgatunk, 12 körül adok neki gyümölcsöt joghurttal, túróval. 3-1/2 4 előtt nem éhezik meg. Ekkor kap valami főzeléket. 7-8 között kap megint enni, tehát az uzsonna meg a vacsora egybecsúszik! 9 körül fürdik. Szopizik még fürdés után, és reggel 5-7 között valamikor. Ez után alszik is tovább.

Ma pl. fél 7-kor cicizett, 10-ig aludt, majdnem 11 volt mikor "reggelizett", fél 2 gyümölcs, 4 főzelék, 8 megint főzelék, 3/4 10 cici!

Én örülök, hogy ilyen jól alszik, mert vele kelek én is :), de így eléggé keverednek az étkezések. A védőnő már akkor rám szólt, mikor 2 körül ebédelt, mert az már majdnem későn van! Meg se merem neki mondani, hogy most hogy állunk... Reggel mikor cicizik, még álmos, így muszáj visszatennem még aludni. Este pedig nem tudom hamarabb lerakni, mert 10-11 körül felébred, és játszani akar...

Hogy alakítsam az étkezéseit? Hagyjam el a gyümölcsöt esetleg a reggeli után, hamarabb legyen ebéd, és inkább délután adjak gyümölcsöt neki?

Egyáltalán hányszor eszik hasonló korú babátok?


2011. jan. 10. 22:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, egy kicsit majdnem hosszúra sikeredett... :)
2011. jan. 10. 22:47
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 fél 9-ig alszik/alszunk:Dmajd nálunk is mire elkészülök kb.fél 10kor regelizünk.Játszunk majd valami gyümi vagy joghurt déli alvás kb 2 fél 3ig aztán csak utána van ebéd.és 7kor vacsi.Szóval kimarad legtöbbször az uzzsony.Jó addig rágcsál kukit,vagy kekszet,de nem mindig eszünk 4-5 x.Ne görcsölj rá úgy is jelzik sírással vagy nagyobanál jelekkel ha éhesek.18 hós
2011. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesírásárt már alig látok:D
2011. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a cicizes is etkezes

nalunk 6kor cici, utanna 9-fel 10 korul zoldseg vagy gyumolcspep (most kezdtuk a hozzataplalast), utanna cici 12 es 1 kozott, 4 es 5 kozott es furdes utan 8 korul

2011. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mi is ilyenek voltunk, pár hónap és változik majd a dolog meglátod. Volt hogy 4kor ebédelt délután. De én elhagytam a reggeli utáni gyümit és nincs most a reggeli és az ebéd között kaja, jól is eszik így. Este meg csak nyámnyog,nem éhes már. Ne aggódj, a védőnőnek meg nem kell mindent elmondani. Hozzánk nem is jár, Németorszégban szülés után kijön a szülésznő kb 10x 3 naponta és soha többet nem látsz senkit, persze ha problémád van akkor felhívhatod...
2011. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 1/2 10-kor ébredés, tápszer (11 hónaposan még cici volt, most 2 évesek, de tök ugyanaz a menetrend).

Rögtön utána tizórai, 11-kor (felvágott, kenyér, joghurt, kefir, keksz, stb.).

14 órakor ebéd, főzelék. Utána alvás.

17 órakor ébredés, rögtön gyümölcs, ha üveges, akkor péppel, ha darabos, akkor csak magában.

20 órakor tápszer (ennyi idősen szopi volt még).

2011. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11 hós kislányomnál nagyon hasonló a helyzet. későn van nálunk is az ebéd, ma pl 4-kor volt. ilyenkor 2 óra múlva adok lightos gyümis cuccot, aztán 2-3 óra múlva vacsi és 9-kor alvás.
2011. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia! Nekem 8 hós a babám. Szintén általában fél9-9-kor kel.Mire felöltözködünk,stb.. kb fél 10,utána reggeli/ami persze másnak már tízórai/, Aztán fél 1 kor ebéd,alvás,majd fél 5 körül uzsonna,aztán este fürdés utána kb fél 9-kor vacsora. Ha még éhes netán utána,akkor éjfél előtt iszik még egy kis tejet.
2011. jan. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a 10 órait hagyjuk ki.


9kor kel, 10körül van a reggeli, ez tápszer. Fél 2-kor ebéd, 2kor alvás. 4kor felköltöm, mert este nem akar akkor aludni. fél 6-kor uzsi, ilyenkor kap felvágottat kenyérrel, sajttal, vagy tejfölös kenyeret, ilyesmiket. fél 9-kor fürdés, de addig is szokott csipegetni a mi kajánkból, így este nem éhes már, megeszik egy kispoharas gyümölcsöt, vagy joghurtot. Fél 10-től alszik reggelig általában. Van, hogy felsír párszor, de nem eszik, nem iszik olyankor. (a fogzásnak tudom be). 1 éves.

2011. jan. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kislányom ugyanilyen jó alvó volt mindig is. Ennyi idősen kb. reggel 9-kor kelt, de Ő úgy, hogy este 10-től egyhuzamban aludt. 9-kor tápi és vmi olyasmi, amiket Te is írtál (katonák), 11 felé kis gyümi, aztán bealudt vagy otthon, vagy séta közben 1-másfél órára. 2 felé ebédeltünk, 3 körül megint bealudt 2-3 órára. 5-6 felé uzsiztunk, este fél 8 körül vacsi, fürdés, aztán még lefekvés előtt tápi. Annyira bírom az ilyen védőnőket, mintha annak a szerencsétlen gyereknek az órához kéne igazodnia, kész. Nekem a legjobban kiakasztó sztori egy rokonhoz kapcsolódik, kislányom még nagyon picike volt, pár hetes, és pont nálunk járt, amikor úgy délelőtt 11 felé szopiztunk (Én akkor szoptattam, amikor kislányom "kérte"). Erre beszólt, hogy "hát nem délben eszik ez a gyerek...", erre Én "nem b...d meg, ez a gyerek akkor eszik, amikor éhes....". Több "építő" jellegű hozzászólása nem volt többé. :-))
2011. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!