Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány plüss dublőrt vennétek...

Hány plüss dublőrt vennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2 éves, az utóbbi néhány hétben teljesen rácsavarodott egy plüssmacskára. Azzal alszik, ha kihozzuk és a cica bent marad, akkor perceken belül megy vissza az ajtóhoz és muogat, hogy "cica, cica".

Kezd macerás lenni a mosás megoldása, illetve látszik, hogy kopik, elhasználódik.


Neten rákerestem, külföldről lehetne még ilyet rendelni (anno én kaptam sok éve a férjemtől, ő már nem emlékezett, hogy hol vette).

3e a postaköltség rendelési mennyiségtől függetlenül, a macska darabja 2e Ft.


Bölcsődébe is jár, oda is vinni akarja. Hány dublőrt vegyünk a macskának? Egyáltalán mennyi ideig szoktak egy konkrét plüsshöz ragaszkodni a gyerekek?


2016. máj. 1. 07:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Egyet se. A gyerek ahhoz az egyhez ragaszkodik. Nem egy olyanhoz, hanem ahhoz. Ez kB olyan, mintha valakinazt kérdezné tőled, hogy hány dublor kellene a ferjedbol
2016. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek ebből is tanul. Ha a plüssmacska sokat van használva, akkor tönkremegy. Ebből tapasztalják meg, hogy az értékeinkre vigyázni kell, különben elveszítjük őket. Aranyos, hogy meg akarod ettől védeni, de nem kell.
2016. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1-essel. Nagyobbik lányomnak volt egy kedvenc Barbie-ja, mindenhova magával vitte, aztán elvesztette a játszótéren. Karácsonyra az angyalka "visszahozta", de azzal már nem volt olyan a viszony. Ugyanaz a baba, csak a keze nem volt szétrágva :) Kisebbik lányomnak is volt egy kedvenc babája, amíg oda nem nyomta a lámpához, kicsit megolvadt és ezért rövidebb lett a címkéje, utána néhány hétig rá se nézett. A Te gyereked is ahhoz a konkrét nyúzott-kopott plüsshöz ragaszkodik.
2016. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Kaptam másfél évesen egy plüss kék macskát, még az oviba is magammal vittem nagycsoportban is. Vagy 4 helyen meg volt varrva. Amíg otthon laktam már tiniként éppen az ágyamban már nem volt benne de előkelő helyet kapott a polcomon. Talán 10-12 éves koromig aludhattam vele de pontosan már nem emlékszem. Van egy fénykép rólam ahogy 3-4 évesen (sose aludtam nappal) egy olyasmi székben mint egy fa etetőszék a kék macskára fekszem és úgy alszom. Szóval egy ideig kitartott. De csak az volt jó, másik nem lett volna akkor sem, ha ugyanolyan, az akkor sem az a macska.
2016. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Én vennék azért egy vésztartalékot, többet nem.
2016. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Bátyám és sógornőm is nagyon lelkes volt, amikor megtalálták "tigrincs" hasonmasát a neten, ekkor volt a gyerek talán 3. Simán megszakértette hogy az új a régi testvére, nem pedig ugyanaz és onnantól mindkettőt hurcolta, persze a régi szakadt maradt az igazi kincs.
2016. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A kisebbik fiamnak is van egy ilyen "barátja", kb. 10 hónapos kora óta össze vannak nőve, pedig már 6,5 éves a fiam :)

Persze, már jóideje nem hordja magával mindenhová, de nagyon sokáig jött velünk mindenhová a cica is és bizony sok kellemetlen percet szebbített meg :)

Én 1 tartalékot vettem, amit egyszer odaadtam, amikor egy ideig nem találtuk az eredetit, majd amikor előkerült, onnantól mind a kettő kellett :)

Pár hónapja ért el oda a fiam, hogy a jobb állapotban lévő tartalékot a legjobb barátjának ajándékozta :)


Szóval szerintem 1 elég tartalékba.

2016. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azt nem közölnénk, hogy van több is. Csak ha éppen bedobom a mosógépbe, akkor elővennék egy másikat. Még nincs komolyabb baja, de látom az anyagán, hogy épp elkezdett kopni, előbb-utóbb valahol kijön belőle a tömés.


Amikor a neten kerestem és észrevette a macska fotóját, örömmel hozta oda az övét, odaült mellém és mutogatta a fotón és a sajátján a testrészeiket.

Egy másik, ugyanilyen, de más színösszeállítású is tetszett neki, de azzal nem merek kísérletezni.

Épp azért vennék most több példányt, hogy addig lehessen cserélni, amíg nincs feltűnő eltérés közöttük.


A tartalékot eldugnánk egyelőre, egyszerre egy macska lenne nála.

2016. máj. 1. 09:17
 9/21 anonim ***** válasza:
36%
Hát, ha szerinted a gyereked olyan buta, hogy nem venné észre a különbséget, akkor vegyél másikat. Én nem szoktam hazudni a gyerekemnek, de mindenki máshogy csinálja.
2016. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9

Ezt egy kicsit túlgondolod. A szeretkezéshez se hívjuk be, arról se tud.

A kötekedésen kívül volt célod a kommenttel?

2016. máj. 1. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!