Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő aki nem...

Van itt olyan szülő aki nem oltatta be babáját, kisgyermekét kullancs elleni?

Figyelt kérdés
Mert én ilyet nem nagyon olvasok.Csak,hogy oltattak.
2010. ápr. 7. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem volt oltva.H1N1 ellen sem.
2010. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem oltattam
2010. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én se. Én csak azt az oltást adattam be, ami kötelező, és amit a védőnő ajánlott (Prevenar - agyhártyagyulladás ellen) és semmi mást.. de nem is ajánlotta. Lehet, hogy ha egy erdő közelében laknánk, akkor ajánlotta volna.. :) Nem tudom, de én nem is hallottam még erről kisgyerek-oltás ügyben.
2010. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Négy gyerekem van. Nem oltattam be őket, pedig gyakran kirándulunk, van kertünk is. Én sem vagyok beoltva. Évente 2-3 kullancs mászik belénk, még sosem volt baj. Rendszeresen átvizsgálom őket túra után és közben, ha találok kiszedem úgy, hogy körbe-körbe simogatom, így nem nyomom össze a potrohát, és mégis kitekeredik a feje. Az oltás csak az agyhártya gyuszi ellen véd, az pedig nagyon nagyon ritka. A lyme kór ellen nincs vakcia, azt figyelni kell, és időben lépni, ha tünet van. Egyébként csak lustaságból nem oltok, de 37 év alatt nem is lett nekem sem bajom, tehát nagyon nem gyakori dolog, de ne is legen baj...
2010. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Miért oltattam volna?

Nem járunk erdőbe sem kullancsos területen! Kapott a babám épp elég oltást, így is félek mindeggyik után, nehogy valami legyen!

Szerintem azoknak érdemes oltatni, akik kirándúlnak vagy a lakhelyükön, kertben kullancs van!

2010. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem oltattam be, csak a kötelezőket kapta meg, meg a pneumo-t.

Mi sem sűrűn járunk erdőbe, de pl. én sem kaptam oltást, pedig mi sokat jártunk anno, és sose volt kullancsom.

2010. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem oltatom.Majd ha esetleg iskolás lesz ahol sűrűn járnak majd kirándulni akkor igen.
2010. ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem oltattam, sőt senkit nem is ismerek, aki oltatott volna.
2010. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem adattam be mást, csak a kötelezőket és a bárányhimlő ellenit.
2010. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!