Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A halálról hogyan lehet...

A halálról hogyan lehet beszélni egy 3 és fél éves kislánnyal?

Figyelt kérdés
az oviba hallotta és nem igazán tudok megbirkózni a feladattal mert enegem nagyon rossszul érint, mert mikor várandós voltam vele a 9 hónap alatt 4 olyan emert halt meg körülöttem akiket nagyon szerettem
2008. szept. 24. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell neki magyarázni,h aki megszületik az meg is hal,ez az élet természetes rendje,és hogy az még soká lesz,és aki meghal a lelke felköltözik az égbe/vagy amilyen a világnézeted aszerint elmagyarázod neki/és onnét figyel minket.A teste pedig itt marad és eltemetik,h ott aludhasson örök álmot.Az a legrosszabb az európai felfogásban,h fél a haláltól és annyira tabu mint a szex.Úgy érzem neked nehezebb ez az egész,és még mindig nem dolgoztad fel annak a négy embernek a halálát.Muszáj róla beszélni,mert a gyerek kíváncsi,és ha látja,h te is tabuként kezeled,akkor ő is valami szörnyű dolognak fogja felfogni.A gyermeki egyszerűséghez még nem illenek a szörnyű dolgok.Ráér ténylegesen felfogni.
2008. szept. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia!tényleg valoban probáld meg neki elmagyarázni az ő kicsi szintjén hogy fel tudja fogni nekem a fiam három évesen kérdezte meg előszőr és én őszintén elmondtam neki hogy volt egy testvére ki meghalt és most nagyon jó helyen van az volt a gond hogy nem temetem el és azt hiányolta nagyon de minden évben gyertyát gyujt mert neki volt egy bátya és ezt elfogata.Mostanság az jár a fejecskéjében hogy mi lesz ha mink halunk meg de mondtam neki amig tudok vele maradok de nem kell félteni minket mert mindig benne fogunk élni ezt igaz nem igy hanem az ő kicsi szintjén magyaráztam el.Egy kicsit nehéz de azt hisazem ha őszinte vagy a gyerekkel az többet ér mintha kitérnél a válasz elől
2008. szept. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom 5 éves,őt is sokat foglalkoztatja a dolog.A múlt hónapban meghalt édesanyám,így előtérbe került a dolog.Azt mondtuk neki,hogy nagyon messze költözött,és onnan már nem tud visszajönni,de szeret bennünket.A temetésre nem vittük ki,az még szerintem sok lenne neki,hogy valakit a föld alá tesznek.A sírhoz majd kiviszem,azt mondom neki,hogy itt emlékezünk rá,hozunk ide virágot ez az emlékhelye.Semmiképpen sem,hogy a földben van.

Az "ott alszik" megfogalmazás nekem nem tetszik,mert lehet hogy aztán félne az alvástól.Nyugodtan mondhatod neki,hogy meghalt,ez a szó neki azt fogja jelenteni amit te elmondasz róla.Nem pedig amit a felnőtteknek jelent,minden szörnyüségével együtt.

Kislányomnak volt azonnal egy aranyos kérdése:És nincs ott telefon?És hogy vonattal költözött?(válaszunk:angyalok segítettek neki)

Persze nem biztos,hogy én csinálom jól,de próbálok az ő kis fejével gondolkodni.

2008. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyeslem az utolsó hozzászóló szemléletét.Ez szerintem is így helyes.Ők még gyerekek.Nem bolondok,de gyerekek.Nem hazudnak azzal a felnőttek ha nem mondják el hétköznapi nyelven a halál jelentőségét.És valljuk be minden szülő és minden gyerek más.Én hagyom,hogy gyerek legyen nem ragadom ki ebből a csodálatos világból,hát így mondom el én is neki.Az ő kis nyelvén :-))
2008. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagyok a kislányommal, mert nagyon okos. Mi falun lakunk, és itt bizony gyakrabban szembesül a halállal, mint amikor a városban laktunk (elpusztult madarak, baromfivágás, döglött bogarak stb.). Először nem érdekelte, mi az, de nem sokkal 3 éves kora előtt megkérdezte, mi van a fűben fekvő galambbal. Mondtam neki, hogy meghalt, és már nem fog többet repülni. Megértette. "Szegény" - azt mondta. Ezen kívül templom mögött lakunk, ahol mindig beharangozzák a halottakat, és anyósomtól többször is hallotta, hogy ez vagy az halt meg éppen. A temetőben is jártunk vele a dédipapa sírjánál. Elmagyaráztam neki, hogy akik már nagyon-nagyon öregek, meghalnak. Megkérdezte, hogy én is, meg ő is meghal-e. Mondtam, hogy igen, de az még hű, de nagyon soká lesz.
2008. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit vicces...

Most pontozzatok le, de furcsa, hogy az emberek olyan dologra mondják, hogy szörnyű, amit nem is ismernek.

Persze egy kisgyereknek ezt nem lehet így elmondani...

2009. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!