Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anatómiához értők! A kutacs...

Anatómiához értők! A kutacs záródása és a fej növekedése hogyan "működik"?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem azért kérdezem, mert bármi gond lenne a lányommal, szimpla kíváncsiság, mert nem értem a folyamatot.

A kutacs másfél éves kor körül záródik. Viszont a jelenleg 2 évesem feje még messze nem akkora, mint egy felnőtté. Ha a koponya már egy zárt dolog, akkor hogyan éri el a gyerek feje a felnőttkori méretet? Hogyan tud tágulni a koponya, hogy a növekvő agy méretét kövesse?


2016. máj. 1. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáèrtő, de gondolom ahogy az összes tôbbi csont is, a koponya csont is növeksik folyamatosan.
2016. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok hozzáértő, de az összes többi testrésze és csontja is növekszik, gondolom a keze, lába, gerince, stb. sem akkora mint egy felnőtté.. Akkor miért pont a koponyás csodálkozol? :D
2016. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy záródik a kutacs, nem azt jelenti, hogy nem nő a koponya. Az újszülöttek több csonttal jönnek a vilagra, amiből néhány az évek során osszeforr.
2016. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

speciel a kutacs nem koponya csont növekedése miatt van nyitva hanem az agy növekedése miatt. a koponya csont rugalmas mikor megszületnek, össze is csúszik mikor áthaladnak a szülőcsatornán, azért van sok babának születése után csúcsfeje :)

1 éves kor után már összenőhet, akkor már nincs jelentősége, 2 éves kor meg inkább már késői, adod neki a d-vitamint? :)

2016. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A varratok még kb. 10-12 éves korig nyitva vannak, így a koponyacsont a varratok mentén a széli részen még tud növekedni a kutacsnak igazából ehhez nem sok köze van, ha csak azon a kicsi nyílás mentén tudna növekedni az elég érdekes fejformát okozna :)


Amúgy ha idő előtt záródik valamelyik varrat, az gondot okoz, eltérő fejformát, nyomásfokozódást.

2016. máj. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az első 1-2 évben növekszik a leggyorsabban az agy, és a gyors növekedés miatt van kutacs. Aztán lelassul a növekedés, annyit meg nő a csont is.
2016. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"2 éves kor meg inkább már késői, adod neki a d-vitamint? :)"


Hol írtam olyat, hogy lenne még kutacsa?

2016. máj. 2. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!