Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyengénlátó kislányom szeme...

Gyengénlátó kislányom szeme várható, hogy fog még romlani?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányom mindkét szeme -9 és -9,5-es, az elmúlt fél évben már nem romlott. Szerintetek akkor most már nem fog tovább romlani? Az orvost kérdeztük, de azt mondta, hogy ő ezt előre nem tudja megmondani. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2016. máj. 6. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos romolhat,ezt nem lehet kiszámítani.De hogy hogy ennyire rossz a szeme? Ilyen dioptria szokatlan ebben a korban.
2016. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Hany szemorvosnal voltal ?

Csak mert en ugy jartam, hogy csak nott a dioptriam kiskoromban, szinte havonta, szemesz foorvos nezte a szemem mindig, utana elvittek mashoz, es kiderult, hogy nem a dipotriat kellett volna cserelni, hanem asztigmiam van, es ez miatt cilinderes szemuveg kell ! Igy maradt -6 plusz cilinder, amugy meg mar -10 et irt volna a masik orvos.


Kerdesedre valaszolva, 22-25 eves korban all meg a romlas. Persze ez nem jelenti hogy addig romlik, csak, hogy attol mar nem fog romlani tovabb.

2016. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha az orvos nem tudja megmondani vizsgálatok után, akkor itt majd a laikus tavgyogyaszok véleménye lesz mervado?

Van olyan rövidlátás, ami idővel teljesen elmulik, van olyan, ami stagnál és van olyan, ami tovább romlik.

2016. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos öröklött dolog. Az egyik legjobb gyermekszemészhez járunk. Gyengébb szemüveget hord, ennek is megvan az orvosi oka.
2016. máj. 6. 10:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló! Tapasztalatokat kértem gyengénlátó felnőttektől, vagy akinek gyengénlátó a gyereke és nem kioktatást.
2016. máj. 6. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 25 éves kor után is romlott,és a szemész azt mondta,hogy régen már nem romlott,de mostanában igen a sok kütyü (számgép monitor,tablet,okostelefon) miatt.Azt mondta rengeteg 30+ - os jár hozzá,hogy romlik a szeme.
2016. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En gyengén látó vagyok és az ismeretségi körömben is sok van. Nyilván tapasztalatból írtam, hogy mik a lehetőségek. Mindharomra van példa a környezetemben. HA itt kapsz 120 nekem nem romlott a szemem és egy az enyém folyamatosan romlikot, az mennyiben fogja befolyásolni a gyereked látását? Semenniyben.
2016. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem tudom a választ, de én megnézetném mással is. Nem veszítesz vele semmit.

Én is úgy jártam, mint a 2 válszoló.

2016. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem -10-11 körüli mindkét szemem, oviban kezdődött, nagyon lassan de még így 19 évesen is néha romolgat, de ha pár évig beáll akkor lehet rá számítani hogy úgy marad már.
2016. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!