Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez "csak" a dackorszak vagy...

Ez "csak" a dackorszak vagy valamit nagyon elszúrtam?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiú... ha valami nem tetszik duzzog, sír, esetenként csapkod, mintha dühös lenne és ellenkezik, "visszaszól".

Nem első gyerek, de ő nem csinált ilyet, főleg nem ilyen piciként.

Meddig tart ez? Ész érvekkel egyelőre meggyőzhetetlen. És napi sok ilyen közjáték van. Tehetetlennek érzem magam.



2016. máj. 9. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

vagy azzal vagy az érzelmeire hass


a fiam is ilyen és 11 éves :-)

elég jól kezelhető azért már :-)

2016. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van. 26 hónapos. Van amikor bejön a figyelem elterelés, van amikor az válik be, hogy megölelem, de van, hogy meg kell várni, hogy egy kicsit lehiggadjon, mert csapkod, megfeszíti, eldobja magát. Az aktuális dac jellegétől, erősségétől függ, hogy mi válik be. Én is sokszor érzem a tehetetlenséget, és amikor napjában a nagyon sokadiknál tartunk, akkor embert próbáló türelmesnek lenni.:)
2016. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Snorri ***** válasza:
Nem szúrtál el semmit, csak vannak akaratosabb gyerekek. Gondolj arra, hogy önmagában ez nem baj, csak kezelni kell. Az én kisfiam cefet volt. Most kettő múlt, de olyan hisztiket le tudott vágni, ha valami nem úgy volt, ahogy ő akarta, hogy iszonyat. Amúgy tündér, okos, aranyos. Nekünk bejött az, hogy soha nem hirtelen csinálok valamit, pl fogom és közlöm, hogy megyünk most! Hanem szólok előre, hogy most ez meg ez lesz. Felkészítem, így sokkal jobban viseli. Bevezettük a még egyszer, és utolsót, pl kavicsdobálásnál. Ez is felkészíti. Ha nem lehet valamit, akkor guggolj le hozzá, és mondd el, hogy ezt azért meg azért nem, és kész. Nyugodtan, higgadtan. Ha lehet ajánlj neki alternatívát. Jó még a figyelemelterelés. Próbálj előbb lépni, mint ahogy robbanna. Mi iszonyatosan sokat fejlődtünk, nekünk ő első gyerkőc, már abszolút kompromisszum kész. Olvasgass a kék nevelésről.
2016. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, nekünk is volt ilyen időszak. A mi kislányunk legendásan makacs, igazán öntörvényű, de sok türelemmel megtaláltuk, hogyan lehet rá hatni. Nem mondom, hogy könnyű volt, de 2,5 évesen eljutottunk oda, hogy észérvekkel lehet rá hatni, de ezelőtt félévvel még ez hírben sem volt. Ami nekünk bevált, az az, hogy mindig következetesen kitartottunk az álláspontunk mellett, hisztivel sosem ért el semmit, és ezt meg is mondtuk. Világosan ("Csillagom, ez ugye tudod, hogy most értelmetlen hiszti. Ezzel nem érsz el semmit, inkább nyugodj le, és találjunk ki valamit!"), és idővel leszokott róla. Nem azonnal, nem egy hét után, de rákapott, hogyha lenyugszik és megpróbál alkudozni, akkor többet ér el. Most 2,5 éves és piaci kofának elmehetne, úgy tud alkudozni. :D
2016. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sok hasznosat olvastam benne!
2016. máj. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!