Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nem kell a kisgyerekne...

Tényleg nem kell a kisgyereknek mosni a fogát? Vagy csak én gondolom, hogy nincs helyén ez?

Figyelt kérdés
A szomszédom lánya 5 éves lesz, most ment oviba. Akkor kapta az első fogkeféjét, fogkrémét, addig nem volt neki. Azért, ha tejfoga van, akkor is valamilyen szinten ápolni kell. Vagy nem így van?
2016. máj. 10. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
De így van. Amint kibújik az első fogacska, ápolni kell. Illetve nem kötelező, csak akkor ne csodálkozzon anyuka, ha tönkremennek a gyerek fogai.
2016. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
A 10 honaposomnak 4 fogavan es naponta ketszer mosom neki.
2016. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem komoly kérdés, igaz? Hallottál ilyet valaha bárkitől is a szomszédodon kívül? Nem értem, miért kérdezed, magyarázd el lszi. Mert ha komolyan bizonytalan vagy ebben, az gáz, ha elhiszed, amit a szomszédod mondott, az is gáz, ha pedig csak közösen akarod szidni a szomszédodat, az is gáz.
2016. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi rögtön az elejétől kezdve ápoljuk a leányzónk fogát, de van egy oldal, amelyik azt javasolja, hogy csak 2-2,5 éves kor között kezd el mosni, mert egyébként még túl puha a fog felszíne. Én ezt kétlem, tekintve, hogy vannak kíméletes eszközök a fogmosásra, és nem kell rögtön durva sörtéjű fogkefét venni, hanem vannak speciális "babyfogkefék", gyermekfogkefék.
2016. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, meg nem is ismerek más kisgyerekes szülőt. Próbáltam visszaemlékezni, hogy nekem mosták-e, de nem emlékszem. Ezért kérdeztem, meg megdöbbenésből. Csak az a baj, hogy nem az anyukának (nem szidom) lesznek rosszak a fogai, hanem a gyerekének. És ő mèg nem is tehet róla.
2016. máj. 10. 15:50
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Az én fogorvosom azt mondta elég 2 éves kortól
2016. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nemrég történt az óvodában(kislányom 4 éves)

Egy kislányért öltözött,jött az anyuka es a következőket beszélték:

Kislány:Anya mindenki mosott ma fogat csak én nem

Anyuka:Jajj drágám úgyis kiesnek majd a fogaid,majd ha már kiesett akkor veszünk fogkefét....

Na most én olyan szinten nem hittem ezt el hogy hú,ráadásul a lányom is ott vette a cipőjét mellettük és mivel egy felnőtt szájából hallotta most azt hiszi hogy én becsaptam és nem mos fogat,én megmondtam neki hogy kihúzzák meg elromlik,nem fogok erőlködni majd rájön.

De a legszomorúbb hogy a kislány bánta hpgy ő nem mosott fogat az anyja meg nagy ívben le...pottyantotta.

2016. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy kell mosni a kisgyerekeknek a fogát. Eleinte még fogkrém nélkül, mert nem tudják kiköpni (kb. 1-2 éves korban). 5 évesen már régesrég kellene mosni. Nagyobbik lányom 4 éves kora óta ovis, és ott is mosták első naptól kezdve.
2016. máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is olvastam valahol fogorvos írását, h az első fogakat nem kell, túl vékony a fogzománc, 2 éves kor után ajánlotta. Fiam 19 hónapos, vizes fogkefét kap, rágja, játszik vele. Ismerkedik vele. De konkrétan nem mosom neki.
2016. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a fiam, amikor először elvittük fogorvoshoz, akkor már 8 foga volt, az első fog megjelenésétől mostuk neki esténként fluoridmentes babafogkrémmel és ujjra húzható fogkefével. A doki azt mondta, napi egy ilyen fogmosás elég (igazából a fogkrém nem is muszáj), és a második fogmosást ráérünk bevezetni, 2 éves korában.
2016. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!