Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9-11 év körüli gyermeked...

9-11 év körüli gyermeked milyen? "elutasító" vagy barátságos? Hogyan változott a kiskamaszkor miatt? Tanulmányai jók?

Figyelt kérdés
Bevallom, én Félek kicsit ettől a kortól, hogy már nem fognak úgy szeretni engem
2016. máj. 13. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
9 éves fiam van.dacosabb,hisztisebb,követelőzőbb,szófogadatlanabb lett no meg tán kicsit lustább.A tanulmánya nem változott,ahogy eddig us van ami jobban megy,van ami döcögősebb.sok a vitánk van,ennek ellenére minden este kéri továbbra is,hogy mikor megy aludni,takarjam be.nincs olyan nap,hogy picit ne bújna hozzám és minden nap legalább egyszer mondja "szeretlek anya" ☺
2016. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Az én fiam is 9 éves...mi sokkal másképp kötődünk most már egymáshoz. A régebbi közös bohóckodásokat felváltották a beszélgetések, tervezgetések, társasjátékok, kártyázás....

egyre jobban bókol....

a suli jól megy neki nem panaszkodom.

Viszont vannak pillanatai mikor próbálgatja a határait...a pimaszságokat, amik "ragadnak rá" :D

2016. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, fel kell rá készülni fejben. Minden gyerek más és más, nálunk a nagyobbik gyerek önállóbb lett, határozottabb véleménye lett a dolgokról, de nem lett sem dacos, sem elutasító. A "fizikai" kontakt idővel enyhűl, ritkul, de nálunk ez észrevétlenül alakult, már jópár éve nem rohan be hétvégén az ágyba mellém, ami érthető, lévén 16 múlt a fiatalember. Azt hiszem Ő kihagyta a kiskamaszkort, bár ha jobban belegondolok lehet a sima kamaszkort is ki fogja, mert most is tök nyugis, megbízható, őszinte, korrekt gyerek. Puszit már csak akkor kapok, ha hétvégére nagyszülőkhöz megy (igen, még most is szívesen jár), napi szinten nem, de néha eszébejut. Sokat beszélgetünk. Ami a tanulmányait illeti, az általad kérdezett 9-11 éves korban nem volt lényeges változás, inkább úgy 14 körül kezdett rontani valamelyest, meg ahogy kezdte a középiskolát volt egy kis visszaesés, de mára már javuló tendenciát mutat a dolog szerencsére. A kisebbik viszont még csak most 8, de már most látszik, hogy nem lesz fáklyásmenet, szerintem bepótolja majd duplán, amit a bátyja kihagyott. Családon belül is óriási eltérések lehetnek, nekeik teljesen más a temperamentumuk is. A kicsi még nagyon kajla, bújós, szerintem Ő nehezebben fog "leválni", ellenben rém makacs és ami a határok feszegetését illeti, azt már nagyon régóta gyakorolja, nem tudom mi lesz később :) Nálunk is hasonlóképp volt anno, én égetnivaló, hisztis, pimasz, engedetlen, lázadó kamasz voltam (szegény anyám), a nővérem meg gyakorlatilag észrevétlenül felnőtt :D
2016. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nal is 9 a legnagyobb....mostmar felnotesebb...talan ennyit valtozott.de a puszi megvan reggel,delutan es este is.es O meg kozben is ad magatol is.sokat lehet Vele beszelgdtni,akar mar komolyabb dolgokrol is.

Az Occse folyton kiakasztja :D a nagy olvasna(imad olvasni) a kicsi pedig jatszana (7 eves) de mar ezt is tok felnottesen kezeli.elkezdi hangosan olvasni az epp aktualis konyvet es par perc utan kuss van mert az occse hallgatja. :D

De pl a nagy koszolgaltatja magat mig a kicsi siman csinal maganak reggelit egyedul.tok masok.

Suliban eros 4 es.csak a magatartasaval van neha gond.de annyi baj legyen

2016. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lány. Kitűnő tanuló, introvertált típus. Jókedvű, kedves, de ez egy ilyen kor, a kortárs kapcsolatok ideje. Nyilván normális önállósodási törekvései vannak, de a kapcsolatunk ugyanolyan jó, mint eddig. Igyekszem követni az érdeklődését és törődni azzal, ami neki fontos.
2016. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

) éves fiam van, nagyon barátságos, barátkozó típus, néha túlságosan is, neki mindenki 0-70 éves korig haver. A kiskamaszkor megérezzük, lázadozik, próbálgatja a határait, néha túl önállónak képzeli magát de egyébként ügyes is, sok mindent rá lehet bízni, akár a bevásárlást is. Sokat veszekszünk, vitázunk, de sokat beszélgetünk is. Szinte mindent elmesél nekem, a kényes témákat is. (itt megjegyezném az apjával közel sincs ilyen bizalmi viszonyba) Este elvárja a jóéjtpuszit, szereti, ha néha babusgatom és szereti a ölelést, összebújást is. szóval hangulattól függően, hol baba hol kész férfi :D

A tanulmányok érdekes dolog, most kezd megérni a dologra és több tantárgyból javított is, pedig 7 évesen kezdte a sulit és első két évben itthon tanultam vele. Ma már nem nagyon kell.

2016. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!