Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A gyermekek tanulmányai miatt...

A gyermekek tanulmányai miatt megfontolandó Budapestre költözni?

Figyelt kérdés
Nemrég beszéltem egy régi ismerősömmel aki könyvelő és mindent nyilvántart. Azt mondta, hogy mire végez a gyerek a jogon 8 millió forintjába fog neki kerülni a (költségtérítéses) diploma megszerzése. El sem akartam, hinni, ha viszont jobban belegondolok simán igaza lehet. Nekem két általános iskolás gyermekem van és mindketten kitűnőek. Egy olyan településen élünk ahonnan napi szinten semelyik egyetemi városba nem lehetne bejárni. A környező kisvárosban van ugyan egy gimnázium és egy semmire való szakközépiskola is van , de nem biztos vagy biztos hogy nem oda fognak járni pár év múlva . Így marad a kollégium ami nem a legszerencsésebb megoldás kamaszok esetén . Az egyetemi években pedig csak az albérletre kiadhatnánk legalább 1 milliót évente 2 fővel számolva. Olyan munkahelyeink vannak, voltak nekem és a páromnak amilyeneket előbb-utóbb Budapesten is biztosan találnánk. Akivel eddig beszéltem erről azok szerint hülyeség lenne emiatt költözködni. Szerintetek?

2016. márc. 2. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehet kérdés! Igen!
2016. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a kollégiumtól nem kell őket félteni. Igaz, kimozdulnak a komfortzónából, esélyes, hogy egyáltalán nem tetszene nekik az új közeg (ez nagyban függ a kollégiumi nevelőktől, a többi kollégistától, magától az épület hangulatától-állapotától) de megtanítaná őket az önállóságra, kevésbé függenének a szüleiktől. Ezek nagyon fontos tulajdonságok, előnyök lennének.
2016. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem tényleg hülyeség lenne, mert egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy éppen Pesten akarnak majd tanulni (feltéve, hogy EGYÁLTALÁN akarnak), söt még a középiskolát sem biztos, hogy ott találnak megfelelöt.

Emelett igen sok ilyen korú gyerek már nem a szülöknél, a szülökkel akar lakni, hanem önállósodni.


A kollégium meg egyáltalán nem rossz dolog, egy normálisan nevelt gyereknek csak jót tesz, ha nem mindig van a nyakában a szülö.


Szóval EMIATT költözni hülyeség, ha egyébként is akarjátok, akkor semmi akadálya, de arra fel kell készülni, hogy a gyerekek akkor is külön mennek, ha egy városban laktok/laknak az iskolával/egyetemmel.

2016. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A párom kollégista volt és nagyon utálta. Minden héten felpakolva oda-vissza órákat vonatozott utána meg aludhatott hatodmagával egy szobában. Túl remek társasága sem lehetett, mert egyel sem tart kapcsolatot, pedig nem egy magának való ember.
2016. márc. 2. 11:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem magamhoz akarom láncolni őket, de azért az az alsó hangon havi 120-150000 Forint ami a két gyerek albérletét és közlekedését fedezné nem mindegy, hogy 5-6 éven keresztül megmarad vagy sem. Én szívesen változtatnék a lakhelyemen.
2016. márc. 2. 11:18
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyetemistaként nem akarnának Veled lakni. Én imádom a szüleim, mégis minden vágyam volt Pestre jönni egyetemre. Minden fiatalnak kell az önállósodás ebben az időszakban.
2016. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bántam volna a kollégiumot a szüleimtől külön, de nem volt rá lehetőségem, mert pestieknek nem járt. Ha mindenki a fővárosba költözne, mi lenne Budapesten és a többi térségben? Szerintem mire oda kerülnek a gyerekek, majd eldöntik, mit akarnak. Ti meg jobb, ha hagyjátok őket leválni.
2016. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, a legjobbat azzal teszitek, ha már most elkezdtek nekik félretenni, és esetleg nyittok 1-1 lakás előtakarékossági számlát nekik. És akkor nem egyszerre kell majd nagy kiadással számolni.
2016. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jobb egy fiatalnak külön élni, de ezt nem biztos , hogy a tandíj és egyéb kiadások mellett majd finanszírozni is tudjuk. Tudom , hogy van diákhitel is, de azt a legutolsó esetben választanánk.
2016. márc. 2. 12:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, két általános iskolás gyereked van. Még ha a legszűkebb eshetőséget nézzük, akkor is van 4-5 évetek gyűjteni, de ha kisebbek, még több. Később pedig ők is vállalhatnak iskola mellett diákmunkát, amivel ők is hozzátehetnek a kiadásokhoz. Tudod, nekem a szüleim ellenezték, hogy iskola mellett dolgozzak, de nem volt igazuk. Neveld önállóságra a gyerekeidet és ösztönözd őket a munkára, most pedig amíg lehet, gyűjtsetek nekik. Ne essetek abba a hibába, amibe a szüleim.
2016. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!