Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom tegnaptól elkezdett...

Kislányom tegnaptól elkezdett dadogni,2 éves es mar nagyon szépen beszélt mondatokban, most is beszél csak dadogva . Mitől lehet? Ugye elmúlik? Nagyon ijesztő, volt mar valakinek ilyen? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2016. máj. 16. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk most a 3,5 éves kezdte el. mi azt hittük dadog, elvittem egy szakemberhez, aki azt mondta ezt nem dadog hanem csak beszédmegakadása van. mutatott légző gyakorlatot,de anélkül is pár hónap alatt elmúlt neki.


akkor tér csak elő, ha nagyon fáradt.

2016. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálunk Ugyanez van. Általában, vagyis inkább a mondat elején dadog. Énénénén... stb.

Várok kicsit, hátha elmúlik

2016. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk is az első szónál dadog ahogy írtad ! Hány éves a gyerek es mikor kezdődött ? Nálunk vasárnaptól , egyszer nagyon picit dadogott , azt hittem hogy direkt csinálja ... De ma mar látom hogy tényleg dadog :( kétségbe vagyok esve ... Mar kísirtam magam ;(. Remelem elmúlik ..
2016. máj. 17. 00:22
 4/4 anonim ***** válasza:

A kisfiam most töltötte be a hármat. Tavaly októberben /tehát 2,5 évesen/ volt az első dadogáshulláma, az kb. 2 hétig tartott, magától elmúlt. Akkor a szó utolsó szótagját ismételgette. Mivel én is dadogtam gyerekkoromban, tudtam, hogy azzal segíthetünk Neki, ha nem vesszük észre, nem szólunk rá, úgy teszünk, mintha nem is hallanánk.

Ezután ez év januárjában újra kezdett dadogni, ez nagyon súlyos volt, kb. 3 hónapig tartott. Voltak napok, amikor egy szót nem tudott kinyögni. Gyakran elpityeredte magát, hogy miért nem tud beszélni /előtte már összetett momdatokban karattyolt egész nap/. Voltunk gyermekpszichológusnàl, szerinte élettani dadogás /keress rá a neten, pont ebben a korban jelentkezhet, a beszédfejlődés részeként/. Azért elvittem egy logopédushoz is, de az stresszelte, nagyon rossz hatással volt rá. Úgyhogy úgy döntöttem, nem vizsgálgatom, Vekerdy tanácsolta /voltam egy előadásán és megkérdeztem/, hogy hagyjam békén a gyerekemet, az élettani dadogás pikk-pakk előjöhet és el is múlhat. Sose szóljak rá, ne vegyem észre, de ha a fiam beszélni akar velem a beszédproblémájáról, legyek nyitott. Így is történt, többször meséltem Neki az én gyerekkori beszédproblémámról /sosem neveztem dadogásnak a fiam előtt/, biztosítottam arról, hogy tudom, hogy nehéz most Neki, szenved, de Ő így tökéletes, bízzon a szeretteiben, akik elfogadják Őt szőröstül-bőröstül. És ugy érzem, ez volt a jó út: valamikor március vége felé egyik napról a másikra megszűnt a dadogása. Néha érzem, hogy picit nehézkesebb a beszéde, ha fáradt vagy izgatott. Azt is tudom, hogy az őszi ovikezdés valószínűleg elő fogja hozni, de támogatni fogjuk, és bízom benne, hogy túljut rajta.

Neked is bíznod kell, támogatni a gyereket, és felkészíteni a családot és a környezeted, hogy senki se tegye szóvá, tegyetek úgy, mintha nem hallanátok. Viszont ha igényli a beszélgetést a dadogásáról, nem szabad elzárkóznotok.

Tudom, hogy ijesztő. Én ejszakánként zokogtam a párnàmba, annyira sajnáltam a kisfiam. Én gyerekkoromban nagyon szenvedtem a dadogástól, annyira szeretném megvédeni Őt attól a sok kellemetlenségtől.

Ha gondolod, szívesen segítek még. Írhatok szakirodalmat, érdemes átrágni, mert vannak praktikák, amelyekkel észrevétlenül tudsz segíteni a dadogóknak. De bízzunk benne, hogy a te gyerkőcödnél is élettani, és pillanatok alatt elmúlhat.

2016. máj. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!