Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet válaszolni gyereknek...

Mit lehet válaszolni gyereknek, ha ilyen kérdéseket tesz fel?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem született meg a gyermekem, de elgondolkodtam ma azon, hogy mit lehet válaszolni, ha feltesz majd egy ilyen kérdést.


Amikor kicsit voltam (4-5), megkérdeztem a nagymamámat, hogy mi az a paráználkodás. (A tízparancsolatban hallottam, pedig nem vagyunk vallásosak.) Ő erre azt mondta, hogy az, ha valakik meztelenül mászkálnak.

Egészen VÉGZŐS GIMNAZISTA koromig ebben a hitben éltem (ha olvastam valahol a szót, nemnéztem utána, hogy pontosan mit jelent...). Vallásos iskolába jártam és sikerült beégetnem magam azzal, hogy én azt hiszem, hogy ezt jelenti.


Szóval hogy lehet normálisan kezelni a szexuális jellegű kérdéseket? Nyilván nem fogom egy négyévesnek elmagyarázni, hogy hogyan és mit, de ilyyen "hazugságot" de szeretnék majd mondani, és a bugyuta meséknek sem vagyok a híve (pl.: anya és apa megöleli egymást és lehullik egy csillag, ebből lesz a gyerke)


2016. máj. 17. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
amikor két ember szerelmesek, akkor nagyon szorosan megölelik egymást, és egy kisbaba megjelenik anyuka hasában. én legalábbis valahogyan így mondanám. ha rákérdez, hogy hogyan jelenik meg, azt mondanám, hogy egy nagyon pici pöttyből lesz, ami egyre nagyobb és nagyobb lesz.
2016. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Pl. elmondhatod a gyereknek, hogy a paráználkodás az, amikor egy nő és egy férfi nem szerelemből ölelkeznek.
2016. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Mi hívő család vagyunk, de ez a szó szerintem még nem hangzott el a gyerekeink jelenlétében. :) 4 és 6 évesek amúgy. Szerintem, ha megkérdeznék, valami olyat mondanék, hogy ha valaki mással csókolózik/másba szerelmes, mint a férje vagy a felesége.

Mi amúgy a szexuális dolgokról igyekszünk a koruknak megfelelően válaszokat adni, ha kérdezik. Azt például tudják, hogy a gyerek az anyuka punciján keresztül születik, de a bekerülés technikai részleteire még nem kérdeztek rá. :) Nem tudom, mikor fog ez bekövetkezni, de időnként gondolkodom azon, hogyan mondjam el nekik tényszerűen, nem hazudva, de nem is zavarba ejtően .

2016. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a "magocskáról" tudnak, tehát hogy apa áttesz egy magocskát anya hasába, ahol az találkozik anya magocskájával, és abból fejlődik ki a baba.
2016. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
😂😂 bocsi de nem konfirmáltál vagy bermálkoztál? Ott is szó esik hittanon a 10 parancsolatról, ott is megkérdezhetted volna mit jelent a szó! A lányom 7 eves lassan születik a masodik kistesója és a szülesbe már beavattam, hogy a nunin van az a kis lyuk, azon jön ki a baba. De azt hogy hogyan kerűl be a hasamba a baba azt még nem kérdezte. Viszont azzal tisztában van hogy ahhoz hogy valaki anyuka legyen kell hozzá egy apuka is. A technikai részével szerintem még ráérek foglalkozni, de nem fogom túl korán ezzel támadni. Ha ő kérdez akkor az ő nyelvén elmagyarázom!
2016. máj. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az en 3 evesem lélsz torta a tobbi bölcsist, hogy mind buta mert a kistesok nem a nunibol jönnek ki, hanem a pocak csikon keresztul...

😊

Most született kistesoja császárral.. En azt mondtam mikor kérdezte, hogy mikor eldöntöttük, hogy szeretnénk meg egy csodálatos gyereket, akkor olelkeztunk es abbol lett a kisteso...


De amugy tenyleg hihetetlen, hogy nem talalkoztal a szoval sose

2016. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Nekem kb hat évesen vettek egy gyerekeknek készült anatómiai könyvet és együtt vagy néha egyedül nézegettük. Nekem nagyon tetszett, hogy megértem a "láthatatlan" belső szervek működését.

A szaporodást tényszerűen írták le, volt ábra is félbevágott női és férfi testtel. Semmilyen traumát nem okozott, sőt, informatívnak, érdekesnek találtam. Így a szexuális felvilágosításom ennyi idősen megtörtént a könyv által.


Lazán kapcsolódik, de a gyerekeknek még a nemi szervek pont olyan testrészek, mint bármi más. Ma a 2 éves lányom szabadult be az apjához fürdés közben. Az apja szemérmességből eddig csak alsógatyában mutatkozott előtte. Nézte, nézte, majd boldogan rámutatott, hogy köldök, térd. Őt ez érdekelte.

A családi ékszerek pont szemmagasságban vannak neki. Amikor az apja kiszállt, pár másodpercig nézegette őket, aztán közölte, hogy "apa, kaka". Ha ott valami dudorodik, akkor az biztos kaki lesz :) Egyelőre nem javítottuk ki, majd később.

A férjem azt kevésbé díjazta, amikor előrehajolva a lábát törölte, a lányom meg hátulról megérintette a zacsiját és örömmel közölte ismét, hogy "itt a kaka!" :)

2016. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

az 5évesem nemrég még azt gondolta, hogy az állatoknál is úgy működik, hogy amikor már elég nagy a "babájuk" (kiselefánt, kiskutya, stb), akkor felvágják a hasukat, és kiveszik belőlük... amikor mondtam, hogy hát azért nem egészen, akkor nem volt rá tovább kíváncsi :o


de azt el lehet mondani, hogy ha egy nő és egy férfi nagyon szereti egymást, és ruha nélkül összebújnak, attól lehet gyerekük. és hogy a babát apa teszi be anya pocakjába (unokahugom megkérdezte erre az anyját: anya, és te meg lenyelted a babát? :)).

2016. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
Mi baja lesz egy 5 évesnek ha megtudja, hogy mi az, hogy szex? Csak szerintem semmi? Evésről lehet beszélni, kakiról, pisiről lehet, szexről nem? Miért? Pont ugyanolyan természetes dolog. Nem kell mese meg mátka. En az igazat fogom mondani. Szerintem hazugság azt állítani hogy csak szerelemmel lehet szexszelni, ahogy azt is, hogy ez csak egy ölelés, és hogy csak apa és anya csinál ilyet.
2016. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Jajj. :(

Nekem is ezt mondták, és mikor anyám és apám ölelték egymást, én meg elkezdtem ordítani, hogy nem akarok megint kistesót, az előzővel is csak a baj van.


Az enyémek már 7-8 évesen tudták, és nevén nevetük a dolgokat, semmi virág meg méhecske.

Nincs abban semmi szégyen, a punci az punci, a fütyi az fütyi, tanulják meg, hogy megnevezik ezeket a testrészeket is.

A dolog mese része nálam kimerül abban, hogy "ha két ember szereti egymást, akkor...".

Erre a részére majd rátérek ha 14-15 évesek lesznek.


Jobb előbb elmondani a dolgokat, mint későn, és egymás közt amúgy is beszélik a hülyeségeket. Így legalább tudják, hogy anyut és aput meg lehet kérdezni, mert ők tudják az igazat és elmondják.

2016. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!