Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korára kell/illik a...

Hány éves korára kell/illik a gyereknek megtanulnia önállóan bekötni a cipőfűzőt? És mikor tudja már önállóan kitörülni a hátsó felét vécézés után?

Figyelt kérdés
Tegnap sógornőm 8 éves kisfiára és a 6 éves kislányára vigyáztam. Furcsa volt, hogy a kisfiú ennyi idősen nem tudja ezt a két dolgot megcsinálni. A kislány se tudja, de ő még csak szeptemberben megy első osztályba. Nincs még gyerekem, szóval nem értek hozzá. Sógornőm azt mondta erre, hogy ráér még megtanulni, és hogy az anyja dilije ez, ezért sem bízza már rá a gyerekeket.

2016. máj. 8. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom. Sztem egy egészséges 5 éves már ki tudja törölni a fenekét. Nem hülyék, el lehet magyarázni, hogyan csinalja, hogy ne maradjon sz.a.ros. A cipőfűzőt meg iskolába járás előtt illik megtanítani bekötni, nem beszélve arról, hogy az óvónők sem csinálják meg túl szívesen.

Az iskolában mit csinál ha kikötődik? A tanító néni nem ruhát igazgatni, meg cipőt bekötni van ott...

2016. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

A cipofűző bekötes óvodáskor ez biztos.

A popsi törlest nem tudom, de en is voltam szitter es 5-6 év közötti gyermek tuti nem törölte még magának.(5,5 ill 9 honaposra vigyáztam)

2016. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%
De ez mellett ha másban jok pl tudnak olloval vágni stb az már jo
2016. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Ez hülyesèg. Az óvodában a kiscsoportosnak segítenek segget törölni, ha kell. De 5-6 évesen már elvárás. Ha tud ollóval vágni, akkor miért bonyolult megtanitani azt h elolrol hatra torolje addig nem sza.ros papir?

Ebben semmi bonyolult nincsen.

2016. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Furcsa nekem is, hogy második osztályban a tanárnak szól, ha vécére kell mennie. Egyébként értelemes gyerekek, csak ezek a dolgok furcsák.
2016. máj. 8. 11:32
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Ár mennie kellene mindkettőnek
2016. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
6-7 évesen.
2016. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Egy 5 éves gyereknek már meg lehet tanítani, addigra már a testarányai miatt képes rá, mert elér oda hátra a keze, csak hát el is kell várni tőle, hogy magának törölje ki.


Cipőfűzőt kötni 6 éves korra meg kell tanítani nekik, na persze ehhez kell fűzős cipő is, mert ugye többnyire megszokásból tépőzárasat vesz nekik az ember :), hogy gyorsan menjen az öltözés.

2016. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Nekem rossz élményeim vannak gyerekoromból azzal kapcsolatban, hogy anyám görcsösen meg akarta tanítani a masni kötést.

Valahogy ráerősített egy karton dobozra egy madzagot, és addig nem kelhettem fel, amíg nem sikerült a masni. Erre a mai napig emlékszem, pedig ovis voltam, az biztos. :(


Úgyhogy én a saját gyerekeimnek nagyon kevés dolgot próbálok ilyen módon tanítani, mert előbb utóbb maguktól akarják. Sosem felejtem el, amikor a lányom közölte, hogy vegyek neki fűzős cipőt, mert már tud masnit csinálni, és annyira élvezi. Szerintem már iskolás volt ekkor, addig mi is többnyire tépőzárasat vettünk. (Az oviban szeretik, mert azt már a 3 éves is fel tudja venni egyedül).


A fenék törlés szerintem nehéz ügy. Én felnőttként is van hogy úgy járok, hogy kicsípi a cucc az alfelemet, hiába igyekszem, még be is vizezem a wc-papírt.

Szóval persze tanítjuk-tanítjuk, pl. a lányoknál fontos, hogy hátulról hátra felé töröljék, de azért nem mindig sikerül, és a 6 éves lányom elvileg profi, de van, hogy segítséget kér.

2016. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%
Hadd offoljak már, de kedves utolsó, hallottàl már a vízről? :D
2016. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!