Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire és miben...

Szerintetek mennyire és miben segít a gyerekek lefektetésénél az, hogy a kedvenc ágyneműjében aludhat?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
"biztos pont" számára.szívesebben fekszik bele.ez olyasmi mint pl a kedvenc plüss állat amit mindenhova magával visz.megnyugtatja ha vele van
2016. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kortól, és gyerektől függ.

Fiamnak (áprilisban volt 3 éves), totál mindegy az ágynemű, de még az ágy is, csak a macija vele legyen. Anélkül nem alszik.


De ha egy gyereknek a kedvenc ágynemű a "maci", akkor fontos, hogy az legyen.

2016. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyéni, mint minden a gyerekeknél. De minden, ami kellemesebbé teszi a lefekvést: kedvenc alvóbarát, pizsama, ágynemű, dekoráció, mese, illatok, stb. segítenek: biztonságot nyújtanak, otthonos, ismerős környezetet. De hát semmiben sincs ez másképp a felnőttek esetében sem, ezért nem is értem teljesen a kérdést.
2016. máj. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem minimálisan segít. Egy pár alkalommal biztos szívesebben fekszik bele, de könnyebben akkor sem alszik el. Viszont jelentősen hátráltathatja ha pl mosásban van....
2016. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat! Írta valamelyikőtök, hogy nem igazán érti a kérdésemet. Teljesen jogos nem írtam le miért is kérdeztem ezt! Nincs gyermekem, de van egy keresztlányom és egy keresztfiam. Nagy küzdelmek folynak velük a lefektetés miatt. Sok fórumot és blogot olvastam és nagyon sok helyen az ágyneműt írják, hogy ezzel meg lehet "gyorsítani" a lefektetést!


Disney mesék most a nagy kedvenceik és úgy gondoltuk, hogy egy disney ágyneműt veszünk neki, hátha ezzel egy olyan nyugodt környezetet tudunk neki varázsolni amibe úgymond szívesen megy lefeküdni. Nektek mi a véleményetek? Ti mivel próbálkoztatok és azoknak milyen költségei voltak? Mert itt az ágyneműknek minimum 10 ezer forintos költsége lesz ahogy nézegettem.


Köszönöm, hogy segítetek!

2016. máj. 19. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Így már értem:) Hát, a lefektetés nálunk is katasztrofális, a gyerekek (egy részük legalábbis) hajlamosak azt hinni, hogy lemaradnak valamiről vagy kimaradnak valamiből, ha aludni mennek, hiszen általában a szülők ilyenkor még nem fekszenek le. Ezért könnyebb pl.a bölcsiben, oviban, ahol mindenki lefekszik, és pl. az én híresen rossz alvó fiam is csak magára húzza a takarót, és már alszik is.


Itthon nálunk egyedül az vált be, hogy nem csak mesét olvasunk lefekvés előtt, hanem össze is bújunk, míg el nem alszik. És 3 év tapasztalata az, hogy a maratoni mesélések viszont pont ellenkező irányba hatnak, egy hosszabb, vagy két rövidebb mese, vagy egy mese plusz a nap átbeszélése (korfüggő), de utána összebújás, és már beszéd nincs, mi is lehuynjuk a szemünket (azt nem állítom, hogy nem fordult elő, hogy én is elaludtam:)


Ezen kívül persze minden igénye teljesül: ott lehet az ágyban a kedvenc alvóbarát, maga választotta meg az ágynemű színét, kedvenc éjjeli fény, stb., de önmagukban ezek magát az elalvást nem segítették, hanem ahogy fentebb írta valaki, akkor van gond, ha hiányoznak.

2016. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!