Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ingoványos talaj a téma, de...

Ingoványos talaj a téma, de ez csak nekem szúrt szemet?

Figyelt kérdés

Ráakadtam egy súlyos beteg kisfiú "blogjára", ahol a szülők adományokat kérnek. Ez eddig rendben is van, hiszen előre nem látható volt a betegség és sok költséggel jár.

Viszont, amin megakadt a szemem:


"Jelenleg kemoterápiás kezelést kapunk, hogy időt nyerjünk és legalább a daganatok növekedésének útját álljuk. Ehhez sok türelem, kitartás, pozitív szemlélet és még több pénz kell! A helyzetet súlyosbítja, hogy férjem amúgy is gyér közalkalmazotti fizetésén 50% letiltás van, ugyanis kezességet vállalt egy barátjáért, aki nem fizette a hitelét, így tőle vonták. Majd mire ez letelt a saját hiteleinkkel úsztunk el, így már 50%-át vonják az illetményének. Albérletben élünk, 4 gyerekkel, összesen 40-50 ezer Ft fizetésből és a gyerekek után járó családi pótlékból és gyes-ből. Segítséget kérünk! Tőled is, kedves olvasó! Ha módodban áll, kérlek segíts!"


Ha jól értem, az amúgy is éhenhaláshoz elég bevételre vállalták be a negyedik gyereket (kiemelve, hogy nem tudhatták, hogy beteg lesz).

A gyereket nagyon sajnálom, de ha ennyire rossz anyagi körülmények között élnek, miért döntöttek úgy, hogy a 3 gyerek mellé még egy negyedik is kell...?


2016. máj. 19. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
pl becsúszott és vallási okokból nem vetette el.
2016. máj. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mert ostoba! Sok ilyen van sajnos..
2016. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
tudod, ahol olyan szegények, hogy csak a kisfiúknak van mivel játszania, ott az apuka sem tudja mással szórakoztatni magát, mint az anyukával. Olyan ez, mint az adósságspirál.
2016. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Esetleg kamu is a blog. Sokan gyűjtenek ìgy pénzt. Sajnos a beteg gyerek jó csali.


De mi is ilyen helyzetben vagyunk. Nàlunk azért alakult ìgy,mert a férjemet kirúgtàk 3 éve,de akkor derült ki illetve előtte nem sokkal,hogy jön a 3.baba. (gyógyszer mellett és rendesen szedtem). Persze örültünk( kb 3 hónapig) azaz félidős voltam kb,mint kiderült ikrekkek amikor pàrom munkanélküli lett,ìgy mire megszülettek a kicsik csak az én tàppénzem volt,hiszen a férjem munlanélkülije lejàrt,én meg lévén volt màr késői vetélésem alapból veszélyeztetett voltam,plàne a fiúkkal. Nem is volt felhőtlen a terhességem. Talàn a stresszmiatt is jöttek előbb,bàr ikrekhez meg a sok problémàhoz képest a 33.hét nem rossz,legalàbbis a dokik ezzel nyugtattak.

Utàna jöttek a bajok, én kaptam a tgyàst a férjem munka nélkül,eddigre màr a hitellel megcsúsztunk. De még nem volt vészes. Csalàdi segìtség volt részemről(férjem szülei meghaltsk sajnos nagyon koràn). Aztàn a tragédia februàrban, a szüleim autóbalesete.

Szerintem itt dőlt be minden. Én depressziós lettem. A nyakunkba szakadt még egy hitel. És persze ott voltak az imàdott kis pockaink,akiket nem győztünk fejlesztésről fejlesztésre hordani,ami egy végtelen pénznyelő,meg a nagy is sulis lett az is hatalmas megterhelés volt màr. Kb ekkor,nagyjàból màsfél év utàn talàlt munkàt a férjem,de ekkor màr a bank àrverezni akart. Kaptunk haladékot, a szülői hàzat àrultuk. Sikerült eladni, maradt a hitel kifizetése utàn egy kis kp azt a mi hitelünkbe fizettük(bàr ne tettük volna). Mert sajnos màr ìgy sem tudtuk fizetni a hitelt. Ìgy még egy év alatt elveszìtettük a hàzat tavaly októberben. Azóta a férjem ismerősöknél van, mi meg csalàdok àtmeneti otthonàban. Teljesen kilàtàstalanul. 4 gyerekkel nem nagyon van albérlet(nem mintha tudnànk fizetni),az önkormànyzatnàl csak ìgérgetnek. Én is eljutottam arra a szintre,hogy idegenektől kéregetek pl facebookon, nagyon megalàzó,de annyira a végét jàrom,hogy egyszerűen màr a sajàt méltósàgom nem szàmìt. Csak tudjam megvenni a gyógyszereket a fiúknak. De az nagyon fàj,hogy nem vagyunk együtt. Nem tudom mikor fogok összeesni végkimerülésben vagy a stressztől... Mindez a szép életünkből... 3 év alatt alakult ìgy. Nem ezt terveztük és most is bőgök,ha belegondolok mennyi sz@rt kaptunk. Ilyenkor nincs ami vìgasztaljon. Màr nem is reménykedek és talàn ez a legelkeserìtőbb. :'-(


Szerintem ezt minden szempontból gondd àt.

2016. máj. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nekem is feltűnt, hogy nagyon sok a kísértetiesen hasonló történet az ilyen esetekben, és sokszor már ezek miatt nem segít az ember ott ahol kellene. Mert nagyon nehéz kiszűrni melyik igaz, melyik nem.

Ezért én utalok és nem adok pénzt soha senkinek. Személyesen segítek annak akiről úgy gondolom hogy rászorul és megérdemli.

2016. máj. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
38%
Őszíntén remélem,hogy helyrejöttök valahogy.nagyon szomorú,hogy ilyen dolgok megtörténnek. a bankok sajnos nagyon kihasználják az embereket .semmivel sem jobbak az uzsorásoknál
2016. máj. 19. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
54%
Kivánom,hogy mielőbb megoldódjon a problémátok,nagyon sajnálom ,smi tortent
2016. máj. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

En nem látom sehol, hogy a gyerek születés előtt úsztak volna el anyagilag....

Amúgy meg lehet hogy védekeztek és becsuszott a gyerek, elvetetni meg nem akarták.

2016. máj. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
Az anyagi helyzet bàrmikor javulhat, de egy meggyilkolt gyermeket feltàmasztani nem lehet! Feltételezem nem volt tervezve a 4.
2016. máj. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Azért az abortuszt és a gyilkossagot nem kellene osszekeverni, utolsó. Milyen jó, hogy így gondolkodik valaki, mint te. Nem is értem, mi a gond a fentebb vázolt helyzetben, végül is van egy súlyos beteg gyerek, mellette még három és annyi bevétel, amiből épp csak nem halnak éhen. Hát nem ez az álmok netovábbja?
2016. máj. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!