Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

nagy korkülönbség lesz a két gyerekünk között :) a nagynak megígértük, hogy ő is beleszólhat a névválasztásba, mégpedig úgy, hogy az első nevet, amit használni tervezünk azt mi választjuk, másodikat pedig ő találja ki, de jól gondolja át, mert azon már változtatni nem lehet blabla... :)

Mi Péter mellett döntöttünk ő meg a Tamás mellett. nagyon nem tetszik nekünk a Tamás, de a gyerek hajthatatlan, neki más nem tetszik és lobogtatja az ígéretünk.


Na ilyenkor mit lehet tenni? becsapni nem szeretném, én eddig mindig tartottam magam ahhoz, amit mondtam, de ez a két név együtt szörnyű :(



2016. máj. 23. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem elég könnyelmű ígéret volt, hogy ő válasszon nevet.

És mi lenne, ha mondanátok neki, hogy válasszon mondjuk 5 nevet és megszavazzátok? Az a baj, ha ehhez az egyhez ragaszkodik. De őszintén: én nem adnám a gyerekemnek azt a nevet, ami nem tetszik, hiába akarja a másik gyerekem...

2016. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek van igaza, ha megígértétek, akkor álljátok is a szavatokat. Inkább örülnétek, hoyg normális nevet választott és nem valami egzotilus borzalmat.


A Tamás semmivel sem jobb/rosszabb, mint a Péter, mindkettö normális név.


Meg szerintem a kettö együtt egyáltalán nem rossz hangzású.


Ezen kivül, ha ezt a második nevet úgysem akarjátok használn, akkor végképp nem értem, mi a gond.

2016. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Én még nem.nagyon találkoztam olyannal, hogy a testvér is beleszólhat. Pedig van ismim, aki tini, sőt 21 éves mellé szült. A két szülő is nehezen egyezik meg, nemhogy egy haramadik fél is.

Ha már ezt bevállaltad, ezekkel a feltételekkel nem lenne korrekt visszacsinálni. Rosszabb nevet is választhatott volna, ezek szép nevek, nem a mai felkapott divatnevek.

Belekalkuláltátok biztos, hogy nem fog tetszeni amit ő választ. Nem ûgy állapodtatok meg, hogy figyelembe veszitek a véleményét, hanem h konkrétan Ő dont. Itt sajnos korábban kellett volna gondolkodnod.

Persze simán dönthetsz másképp, csak ugye akkor az egyezségetek semmis, amit gondolom nem akarsz, hisz mint írtad állod a szavad.

2016. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha megigerted, tartsd a szavad, különben semmi jogod tőle elvarni, hogy ő tartsa a szavát. Így jártál.

A Tamás nem olyan borzalmas név, hogy ne lehetne egy gyereknek második nevkent adni.

2016. máj. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

na de pont azt kérdezem, hogy ha már megcsináltátok a hülyeséget akkor mit tennétek?

köszönöm, hogy leírjátok, én voltam a hülye, ezt eddig is tudtam :D azt nem tudom, hogy mi a kisebbik rossz, hogy olyan nevet kapjon a második ami nem tetszik nekünk szülőknek vagy, hogy becsapjuk a nagyot.


én számítottam rá, hogy majd olyan név lesz ami nem annyira tetszik, ezért is a második. de pont ez a név az amitől a hátamon a szőr feláll :(

2016. máj. 23. 15:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a gyerek második keresztneve ez esetben az lenne, amit a másik gyerekem választott.
2016. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű.Vagy nem adjátok ezt a nevet és megmondjátok a gyereknek,viszont minimum 18 éves koráig örök aduász lesz és nem fog többé a szavadra adni.

Vagy ezt a nevet adjátok a gyereknek,viszont neked meg egy életen keresztül el kell majd viselned.Válaszd azt,amelyiket jobban el tudod viselni.

Egyébként hogy jutott eszedbe az,hogy ő is beleszólhat?

2016. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igen, 67%-os, nem neked szólt a kommentem, hanem az elsőnek :) csak kicsit lassan írtam :D
2016. máj. 23. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már ne visszakozz. Megígérted, tartsd a szavad.
2016. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ülj le vele, és mondd meg, hogy neked nem tetszik ez a név. Kérd meg, hogy keressen 5 nevet ami tetszik, azok közül válaszotok majd. Így kicsivel több az esély, hogy nektek is tetsző nevet talál és a döntés is részben az övé.


Vagy ti írjátok össze egy listát aztán kérjetek meg, hogy válassza ki ami neki tetszik. Sajnos ha megigerted, hogy ő valaszthat, akkor be kell tartanod az igereted...

2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!