Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

nagy korkülönbség lesz a két gyerekünk között :) a nagynak megígértük, hogy ő is beleszólhat a névválasztásba, mégpedig úgy, hogy az első nevet, amit használni tervezünk azt mi választjuk, másodikat pedig ő találja ki, de jól gondolja át, mert azon már változtatni nem lehet blabla... :)

Mi Péter mellett döntöttünk ő meg a Tamás mellett. nagyon nem tetszik nekünk a Tamás, de a gyerek hajthatatlan, neki más nem tetszik és lobogtatja az ígéretünk.


Na ilyenkor mit lehet tenni? becsapni nem szeretném, én eddig mindig tartottam magam ahhoz, amit mondtam, de ez a két név együtt szörnyű :(



2016. máj. 23. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező! Szerintem mindenki válaszolt a kérdésedre, szóval nem értem a beszólást....max. nem azt, amit hallani akartál.

Én lehet megpróbálnám elmagyarázni a nagyobbnak, hogy nekem miért nem tetszik a név, amit választott és próbálnám rávenni, hogy kerssünk együtt másikat. Ha nem hajlik rá, akkor bukta....könnyelmű ígéret volt, így jártam. Ahogyan az előttem szólók is írták, legalább vállalható, normális nevet választott. Te meg max. sohasem fogod használni, így nem lesz mitől felálljon a szőr a hátadon.

2016. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Betartanám amit ígértem. Mivel a gyereket is erre tanítom, nem pont én lennék az első, aki megszegi. Így jártál.
2016. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy külön kérte, hogy ő is választhasson, vagy csak úgy gondoltál egyet, és rábíztad a második nevet, neki amúgy előtte mindegy volt. Mert ha az utóbbi, akkor viszakozni abszolut nem korrekt.
2016. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én beleegyeznék a névbe, és legközelebb gondolkodnék, mielőtt ilyen nagy ígéretet teszek, mert itt azért nem egy csokiról van szó. Most már szórakoznék azzal, hogy írjon fel öt nevet, ami közül választok stb. Eredetileg kellett volna ezt mondanod, nem most. Most már ez van.
2016. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

hogy én is válaszoljak a kérdésre, kedves utolsó előtti :)


igazából ez már egy régi ígéret, évek óta mondogatja, hogy mennyire szeretne egy tesót és sokszor kérdezte, hogy majd ő elnevezheti-e. akkor megegyeztünk ebben a verzióban. aztán mikor elmondtuk neki a nagy hírt, akkor előállt a farbával :)

többször ültünk már le vele (az apjával együtt, neki se tetszik a név, de ő se szeretné megszegni a szavát), akkor azt válaszolja, hogy neki meg a Peti nem tetszik, ő már évek óta tudja, hogy Tomi lesz az öccse.


próbálom megemészteni ezt a nevet, de ahogy közeledik a szülés, egyre jobban emészt ez a dolog :(

2016. máj. 23. 19:24
 16/17 anonim ***** válasza:

Faramuci helyzet, így már értem az ígéreted. Amikor még nincs konkrét kistesó, könnyebben ígér ilyet az ember.

Peti és Tomi hasonló karakerű név. Rossz emlék köt talán a Tamáshoz? Mert nem rossz név tényleg. Nekem közömbös név volt sokáig, sok Tamást ismertem, sokféle karaktert. Páromat így hívják, és nagyon megszerettem azóta.


Próbálj beszélni a nagyobbal, de ha neki meg a Peti nem tetszik, akkor kvittek vagytok. :)

2016. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nos, az én pároméknál ugyanez volt a helyzet. Neki a második nevét anno a nővére választotta. Nagyon nem tetszik sem neki, sem senkinek (nekem se), viszont nővérének akkor az a fiú volt a legjobb barátja akinek a nevét választotta a páromnak második névnek. Egyébként soha nem használja, annyi van hogy benne szerepel az okmányaiban.

Úgyhogy szerintem ha már így alakult, akkor fogadd el a nagyobbik gyereked választását.

2016. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!