Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallásromlás! Valaki volt...

Hallásromlás! Valaki volt ebben a helyzetben? Sírni tudnék.

Figyelt kérdés

A lányom négy és fél éves.

A négy éves hallásvizsgálaton a jobb fülével a 25decibellt hallotta utoljára, a ballal a 35öt. Akkor nem tulajdonított jelentőségért a védőnő, mert a lányom nagyon náthás volt.

Viszont gyanakodni kezdtem, hogy valami nincs rendben.

Ma csináltuk újra a vizsgálatot és a lányom a bal fülével csak az 50, a jobbal a 45decibellt jelezte.

Pedig volt mikor én is tisztán hallottam a kiszűrődő dalocskát. volt valaki így?


2015. ápr. 28. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen az barátom fia. Mindíg hangosabban beszélt a gyerek nem fogadott szót ( mert nem hallotta de ez később derült ki) neki az orrmandulája volt megnagyobbodva és ettől nem hallott. Megműtötték és aztán jól hallott. Vidd el a fül- orr- gégészetre, és hallás izsgálatra. Az is lehet, hogy még a nátha miatt van, vagy csak elbambult.
2015. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el fül-orr-gégészetre, és csinálnak neki speckó hallásvizsgálatot.

Kisfiammal is így jártunk. Neki tele volt savóval a füle, be kellett csövezni illetve az orrmanduláját is ki kellett venni. A műtét után jelentem jól van, nincs semmi gond, a szelektív hallásást leszámítva.

2015. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

És ha maradandó, akkor mi van?!


Tök spéci hallókészülékeket kapni, amikkel a lepkefingot is meghallják. Ne ess ennyire kétségbe, ez nem a világ vége!

Ugyanolyan, mintha szemüveget kapna, csak ugye ez ritkább, ezért tűnik ijesztőbbnek, de nem másabb. Fel a fejjel!

2015. ápr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt. Allergia gyógyszert kapott, lehúzta a mandula megnagyobbodást, azóta abszolút hallása van. Énekel és zenél.
2015. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, többször volt fülgyulladása, felgyűlt a savó a fülében, ez okozta a halláscsökkenést. Azóta kivették az orrmanduláját, kapott tubust a fülébe, hogy szellőzzön (ez magától kiesik), azóta megszűnt a probléma.
2015. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok!

Inkább a bűntudat mardos. Ugye, kiabálós, de ezt betudtuk az ovinak.

A rossz hallást meg szelektív hallásnak hittük, ami eléggé jellemző rá, kicsi kora óta.

De, ha más nem, jól a férjem orra alá dörgölhetem, hogy igazam volt. Ő tegnap Bocsánatot kért a gyerektől.

2015. ápr. 29. 09:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én (akkor pont) 4,5 éves lányom konkrétan süket lett az egyik fülére, mire eljutottunk FOG-re.

Kivették a manduláját, ezzel együtt felszúrták a fülét. Kapott egy eszközt, amibe az orrával kellett belefújni és így egy lufit felfújni. Még vicces is volt.

Kb. 3 hónap alatt TÖKÉLETES lett a hallása!


Szóval ne sírj, ne pánikolj!

2015. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hé, ne legyen bűntudatod, semmi rosszat nem tettél! :)
2015. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon rosszul hallott majdnem egy éven át. Akkor is, ha épp nem volt náthás. Az orrmandulájával volt gond. 5 évesen kivették neki, azóta minden oké. Ez sztenderd a kisgyerekeknél, nyugi, biztos nálatok is csak átmeneti a halláscsökkenés.
2015. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, az 5 éves státuszon értékelhetetlen eredményt produkált a fiam.

Kivették az orrmanduláját+bemetszették a dobhártyát, és azóta rendben van. (tele volt gennyel a füle, mondta a drnő aki műtötte).

2015. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!