Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen orvos írhat fel hormong...

Milyen orvos írhat fel hormongátló gyógyszereket, amennyiben a gyermek másodlagos nemi jellegeinek késleltetését szeretnék?

Figyelt kérdés
Nem biztos még az identitása.
2016. máj. 26. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Pszichiátriai szakvélemény után átirányítanak a megfelelő orvosokhoz.

LMBTQ szervezeteket érdemes felkeresni a kérdéssel, ők több gyakorlati információval rendelkeznek ezzel kapcsolatban, mind a jogi, mind az orvosi oldalát nézve.

2016. máj. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

?

Az aki ezt megállapította.

2016. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aki még eszembe jutott: Novák Angéla (előadóművész). Ő átesett az egész procedúrán, így személyes tapasztalata van. Bár nem tudom, hogy a kérdésben említett gyereknek mi a biológiai neme.
2016. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Ők biztos, hogy sok tanáccsal, információval tudnak szolgálni.

2016. máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

olyan jó látni, hogy az emberek segíteni próbálnak itt. ez nagyon ritka, kérdező!:) még egy bicskanyitogató kommentet sem kaptál, ez kész siker!


szurkolok a továbbiakban is!

2016. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Próbáltam rákeresni kiskorú vagy fiatalkorúak esetén a szabályozásra, nem csak bulvárcikkekbe futottam bele, ahol nem ezt a részt emelték ki.


Régebbről rémlik, hogy Magyarországon necces és lassú a 18 év alattiak esetén a procedúra. Azóta változhatott, ezért nem merek biztosat mondani. A fent belinkelt szervezetnél jogászok is dolgoznak, gondolom a jogi részével jobban tisztában vannak.


Az az egy biztos, hogy kell pszichiáter (lelki része) és nőgyógyász/urológus (fizikai állapot) szakvéleménye is, mielőtt bármivel tovább lehet lépni. Azt is sejtem, hogy a szülőnek kitartónak kell lennie, mert ennél egyszerűbb ügyekben is könnyű elsüllyedni a bürokráciában, hát még egy ilyen aránylag ritka és lyukacsosan szabályozott esetben.


Első lépésként keressetek egy olyan pszichiátert, aki kiadhat igazságügyi orvosszakértői véleményt. Ez nektek is fontos, hiszen ő tudja eldönteni, hogy átmeneti hóbort, vagy valós transzszexualitás van a háttérben. Ha a második, akkor a gyermek korától függően minél gyorsabban meg kell sürgetni a hormonális beavatkozást - illetve az ellenkező nemre jellemző hormonok adagolását.

Ha lányról van szó, az a könnyebb eset, mert a melleket el lehet távolítani, arcszőrzetet pedig 30 évesen is kinöveszthet hormonpótlással.


Fiú esetén az ádámcsutka, kiszélesedő váll, állkapocs már nem igazán (vagy feleslegesen kockázatos műtétekkel) fordítható vissza. Nála viszont az átalakító műtét - úgy tudom - technikailag egyszerűbb.

2016. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szurkolást, köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!