Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő kicsik anyukái, ti...

Rossz evő kicsik anyukái, ti mit csináltatok, hogy egyen gyermeketek zöldséget/normális kaját?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos, és 1 éves koráig szépen ette amit egy vele egy korúnak "kell" (főzelékek, gyümölcs...)

Aztán fogalmam sincs, hogy szinte egyik napról a másikra mi történhetett, felhagyott az evéssel, csak puffasztott rizst, abonettet, almát, körtét volt hajlandó enni.

Utána elkezdte a kézzel fogható dolgokat, de ilyeneket hogy fasírt, rántott husi, megszerette a főtt rizst.

Hogy beletukmáljak egészséges dolgokat, kitaláltam neki banánkenyeret (csupa jó hozzávalókból), répatortát (ez is), cukkinitócsni...

Most látom, hogy jó étvágya van, de már sehogy sem eszik főzeléket, pedig anno szerette ezeket.

Tudom, hogy nyilván elszokott úgymond a normális ételektől, de van egy nagyfokú finnyásság is benne. Hogyan szoktassam vissza a rendes ételekhez?


2016. máj. 27. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maximum várni tudsz.

Az én fiam ugyanígy volt, az első egy évben gyönyörűen evett mindent (heti 1x spenót volt, annyira szerette), aztán mintha elvágták volna...

Most kenyér, főtt tészta, rántott hús, rizs, tarhonya-pörkölttel, sült krumpli, húsleves. Kb ennyi a repertoár, és ez megy már 5 éve. Felvágottat meg sajtot eszik még. Zöldséget és gyümölcsöt viszont semmit, hiába próbáltam ezer különböző módon az elmúlt években. 100%os almalevet iszik, ezzel kimerül a gyümölcsfogyasztás.

Gyereknek mondjuk én is nagyon válogatós voltam, kb 20 éves korom körül jöttem rá, hogy nem csak azok a kaják finomak, amiket eddig ettem... Szóval lehet hogy örökölte, a fene se tudja.

Szerintem, amíg ezekből a kajákból eszik rendesen, jó erőben van, addig nincs gond.

Megpróbálhatod persze, hogy kiraksz elé valamit, és addig nem kap mást, amíg azt meg nem eszi, de nem biztos hogy beválik. Napokat hisztiztünk így végig, mire úgy döntöttem, hogy elfogadom, hogy csak azokat eszi meg. Fölösleges stressz volt az egész családnak.

2016. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A főzelék nem szükséges senkinek, csak a zöldség. Ha más formában megeszi, akkor ne foglakozz a fozelekkel. Adj neki nyers vagy párolt zöldséget, ha lehet vicces formában. Ruházza be egy spirál vagora, a hosszú csíkokra vágott tészta szerű zöldséget szoktak szeretni a kicsik. A rizst sima víz helyett lehet készült zoldseglevesben is főzni.

Bölcsiben, oviban lesz majd gond, a főzelék, lévén ott szinte csak azt kapnak

2016. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogy sem eszik főzeléket, akkor ne adj neki. Lehet adni a zöldséget krémlevesnek (az enyémek úgy bármit megesznek), párolva vagy akár nyersen is. Meg Ti egyetek olyanokat, miket szeretnétek hogy megegyen, hátha úgy kedvet kap, hogy a Tiédet kóstolja meg.
2016. máj. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Snorri ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is mindent megevett, aztán mint a te lányod, mintha elvágták volna. Kóstolni sem nagyon hajlandó. Gyümölcsből csak banánt hajlandó. Sága gyerek virsli, felvágott. Hiába kínálom a zöldségkrémet, epret, tojást, nem kell. Főtt ételből is nagyon válogatós lett. Van, hogy ráveszem egy falatra, és látom, hogy nem esik jól neki, tehát nem erőltetem. Mi a főzelékeknél azt csináltuk, hogy olyan volt a feltét, amit szeret, és egy-egy kanálra rádumáltuk. Így a főzelékekből már eszeget. Keress olyat, amit még szeret, mást nem tudsz tenni. :) Nálunk ez a halrudacska (jó minőségű), spenótos tészta, natúr joghurt, kölesgolyó(bio). Én reggel este adok neki tejitalt, abban van egy csomó vitamin, így tuti jut belé az is. :)))
2016. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!