Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődéskorú gyerekeknél...

Bölcsődéskorú gyerekeknél mennyire várjátok el, hogy vigyázzon a ruhájára?

Figyelt kérdés

Bölcsődében bulit rendeztek a gyerekeknek. A lányom nagyon élvezte. Aztán talált egy bogarat egy földkupacban, amit feltétlenül hason fekve kellett megnézni. Utána a kínált innivalókból a legszínesebbet választotta ki, részben magára borította (narancssárga, piros, stb). Hát, fél óra múlva már elég szépen újramintázta a pólóját, de még a lábszára is koszos volt.


A közelben levő gyerekek hozzá képest baromi tisztának tűntek.

Utána persze hazahoztuk, lefürdött, a ruha meg ment a mosógépbe, de ott helyben elgondolkoztam, hogy most mondjak mindenre nemet, amit amúgy baromira élvez, csak retkes lesz tőle? Vagy hagyjam a fenébe, legyen nyakig dzsuvás, aztán otthon majd a szappan megoldja?


Arról fogalmam sincs, hogy a többi gyerek hogy volt annyira tiszta ruházatú, rengetegen voltak, nagyon megfigyelni nem volt időm senkit.


2016. máj. 28. 14:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én meg pont szoktam szolni hogy ne öntse nyakon magát és a kezére sem festhet..eddig eszembe sem jutott, hogy hagyni kell néha ilyesmiket..azt hittem, igy tanítom szépen inni és hogy a papírnak határai vannak(látásmód, figyelem) azt is vegye észre.

Gyermekem is tisztaságkorát éli, annak ellenére hogy ő egy kisebb tornádó igazábol, van hogy koszos a keze és egyből szól.a bölcsödében is kiemelt szerepű a kézmosás. Sőt, szerintem a magatartásban is a bölcsöde szabályozta be(nem lehet a dobozábol kiönteni a játékot csak szépen kivenni stb kb ezer tiltás van...)


De szóval én az "inkább mosok" típus vagyok.mindig van nálam potruha, előke és nem viselne meg, ha nyakig akár sárban is fetrengene, habár eddig a tocsában ugrálástol kezdve nem jutott el :)

2016. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11 vagyok.

Annyit hozzátennék, hogy viszont azt hagyom hogy pl a fürdőkádban poharas játékozzon, ill ott a falra is rajzolhat meg mindenhova a fürdőkrétával, szóval nem marad ki ilyenekből a gyermekem.

2016. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az enyém nem marad meg vizes koszos ruhában. Azonnal atkell oltoznie, nagyon aktiv gyerek, de nem önti magat nyakon, es nem is festi ossze magat.


Nalam is mindig van valtoruha, mert amugy ez előfordulhat, nem szoktam folyton fegyelmezni.


De a lanyom olyan típus, hogy szeret tiszta lenni.


Ez sem meg az sem baj...

2016. máj. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igaz ovis ,lányom de van 2-3 ruhája ami ünneplös elmenős abban nem sarazhat homokozhat vizezhet,többiben igen .majd mosogép kimossa .viszont csak papira,rajzolhatot mindig .
2016. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 éves 2. osztályba jár, de még én sem várom el, hogy a kinti játék hevében vigyázzon a ruhájára, még nála is van, hogy leeszi, leissza magát, meglökik a kezét, miközben eszik.

Kb. két éves korától az a mottónk, hogy kimossa a mosógép.

Persze nála már más, ha mondjuk ünneplőbe van, vagy még mondjuk mennek színházba ebéd után, akkor persze mondom neki, hogy vigyázzon a ruhájára, de egy két évesnek.... Legyen koszos, úgy szép egy kisgyerek :)

2016. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!