Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem múló kiütések. Milyen...

Nem múló kiütések. Milyen kenőcsöt használhatnánk még?

Figyelt kérdés

Szép napot! Három éves kisfiamon kb. 2 hete jöttek először nagyon apró nem viszkető kiütések. Néha teljesen bőrszínűek, de leginkább halványpirosak. Nem váladékozik, nem száraz a bőre, nem hámlik. Vannak egyedülálló kiütések is, de helyenként foltokba összefolyik. Leginkább úgy tudnám mondani, hogy "smirglis" a bőre. Az orvos Elocomos krémet írt rá plusz allergia kezelésére szolgáló belsőleges oldatot. Gyógyszertári mosdókrémet is vettünk, azzal fürdetjük. Nem látunk semmilyen javulást, sőt még jöttek is újabbak. Eddig nem volt semmilyen allergiája, kiütései sem néhány melegkiütést leszámítva. Visszamegyünk az orvoshoz természetesen, de addig is szeretném megkérdezni, hogy volt-e valaki gyermekénél hasonló és milyen gyógyszer segített. A szterodios krémet az előírt 1 hétnél tovább nem akarom használni.

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. máj. 29. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első gondolatom az volt, hogy skarlátra hasonlít, de akkor lázas lett volna, és most már múlnia kellene a kiütéseknek, és már rég hámlana. Viszont fura, hogy az elocomos krémtől nem lett semmi javulás, ezek szerint nem allergia okozza, mert akkor a szteroidtól javult volna pár nap alatt. Viszont ha fertőzés csinálja, azért 2 hét alatt már az is múlna, szóval fura. Holnap vidd vissza az orvoshoz, ha ő tanácstalan, akkor meg vidd el egy bőrgyógyászhoz.
2016. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kislanyomnak egyszer a háta volt tele kiütéssel, azt hittem melegkiütés. Hetekig nem volt javulás, aztán rájöttem, hogy az öblítő okozza. Azóta csakis ecetes illóólajos öblítést használok a ruháknál.

Persze, csak azt akartam írni, hogy esetleg nem váltottatok mosószert, öblítőszert?

2016. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mndrnesetre szerintem mellőzd a tejalapú étkeztetést mert szerintem tejallergia ahogy leirtad.keress rá googlen, az pont ilyen.


Gyermekem többször volt már kiütéses az orvosunk minden alkalommal belsőleg adando szuszpenziokat vagy cseppeket irt fel, külsőleg soha nem kentem rá semmit, én pont a "szellőztetés/levegőztetés " híve vagyok.

Habár eddig olysn kiütesei voltak ami pl melegkiütes vagy magas láz miatti kiütések stb

2016. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat! Többféle változtatást fogunk bevezetni, hátha valamelyik eredményre vezet. Az öblítő esélyes, nemrégen másfajtát vettem egy flakonnal, mert nem volt a megszokott. Mosószódára váltok és néhány élelmiszer kivonásával megpróbálkozunk. És persze megyünk vissza az orvoshoz. Köszönöm, szép estét Nektek.
2016. máj. 29. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!