Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek fontos, hogy a...

Szerintetek fontos, hogy a szülő intim viszonyban legyen a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam az Unicef kisfilmjét, ez lenne az https://www.youtube.com/watch?v=6uoZLVuteEU amiben is egy kislány... hát igen... Tehát arról beszél, hogy apukája bejár a szobájába, amikor anyuka nincsen otthol. És azt mutatja be hogyan tud olyankor elbújni a szekrénybe, vagy eltorlaszolni az ajtót. Csak remélni merem, hogy olyankor valamilyen játékos csikizés történik, esetleg hasipacsi. Szerintünk fontos, hogy a szülő intimebb viszonyban legyen a gyerekkel, fontos az érintés a símogatás, játlkos csiklandozás. Ti ennek milyen formáit ismeritek és gyakoroljátok otthol a gyerekkel? Pl nálunk megszokott az egymás kurkászása, mint a majmoknál, a kölcsönös fejvakargatás, hátvakarás, talpvakarás (!) zoknin keresztül és anélkül is, egyéb testrészek vakargatása, kerekecske-gombocska, ciróka-maróka, hétfogás (ez egy érdekes játék, hét fogást kell kibírni nevetés nélkül, ami egyre följebb történik), hőc-hőc katona (a klasszikus lovagoltatás), csip-csip-csóka, hajba fújás fejtetőre tapasztott szájjal (ezt nagyon szeretik a kicsik). Hasika símogatása körkörösen, pl hasfájás esetén. Hátmasszázs, talpmasszázs, vádlimasszázs. Félholtra csikizés, csikolózás: hónalj, talp, oldalborda. Nálatok mik a szokások otthol?

2016. máj. 31. 10:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez mi a franc?
2016. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, mi köze a kisfilmnek a cirókáláshoz. Nem erről van szó a filmben, gyermekbántalmazás a témája.
2016. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Basszus, durva ez a videó. :S Biztos, hogy nem csikizi az apuka, mert utána írják is, hogy gyerekbántalmazás a téma...

1 éves a fiam. Természetesen simogatom, ölelgetem. :) Ha meztelen akkor is, csak a kukiját kerülöm, a fenekét nem. :) Nagyon szereti, ha a belső combját csikizem, vagy az oldalát.Hintázik rajtam, sokat énekelek, amit már ő is elkezdett. Igazából mindenét szeretem, szívesen érek hozzá, de nem szexuális jelleggel. Szerintem nagyon fontos a gyengéd testi kontaktus. A nagy kergetőzések, kacagások után már jön hozzám, és odabújik, rámhajtja a fejét. :)

2016. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Úristen, szerintem ez nem a bújócskázásról szól. Itt "apuka" túl intim viszonyt akar a gyerekkel és a reklám szerint, ha a kislány elbújik, akkor apának elmegy a kedve a dologtól és nem keresi. Legalábbis nekem ez jön le. Mi is hasonlókat játszunk a lányunkkal, mint te, ennél több intimitás nem kell
2016. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Amiket írsz, azok teljesen normális játékok. Persze, hogy minden családban van érintkezés, szeretgetés, játék, ez természetes. De egy szülő-gyerek viszonyban már ne beszéljünk intim viszonyról, mert ott már nagy baj van!


Egyébként elég gáz, hogy elmagyaráztad a hétfogást... Ennyi erővel a többit is leírhattad volna, plusz úgy írtad, mintha ez valami perverzhez közelítő dolog lenne, csak mert egyre feljebb kell csikizni... Remélem ezt a kérdést nem gondoltad komolyan.

2016. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Te amúgy normális vagy, kérdező? Hogy a pcsaba nem tűnt fel, hogy ez egy szexuális bantalmazasrol szóló videó?????

Amúgy meg vannak olyan testrészek, amikkel nem játszunk egy gyerek-szülő viszonyban és ezt a gyerekkel is megertetjuk. Már egész kicsi korban tudatosítani kell benne, hogy a fehérnemű takarta testrészek intim zónák, azokhoz senki nem érhet az ő engedélye nélkül.

"Kurkaszni" nálunk sosem volt szokás, emberek vagyunk, nem majmok

2016. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
szerintem ez a hétfogás játék már egy kicsit idejétmúlt, ezért írtam le milyen is volt anno, főleg barinőkkel játszottuk amúgy, nem mindenki ismeri ezeket, sok családban hűvös a viszony a családtagok között, szinte egymáshoz sem érhetnek, máris megy a feljelentés...
2016. máj. 31. 11:07
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Igen, fontos, hogy a családtagok között intim kapcsolat legyen. A gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem felnevelni is, és igen, ebbe beletartozik az is, hogy érző emberi lényt neveljünk belőle. Rideg szülő-gyerek kapcsolatból ritkán válig egészséges lelkületű felnőtt a gyerekből.
2016. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

pontosan nem tudtam értelmezni ezt az unicef videót, mert ugye konkrétan nem nevezi meg a dolgot, sok mindenért bemehez az apu a szobába, lehet csak az ellenőrzőt nézné meg, ki tudja, és már ezért is adott esetben bujkálni kell a szekrénybe :D hát sose tudni, nem igaz

bántalmazásra abszolúte nem gondoltam, hiszen nincsenek sem sebhelyek, sem kék zöld foltok, sem monokli a kislányon, inkább csak egy kis intimebb simizés, simi-sumi, ciróka-maróka, nyulka-piszka, odabújás, amikor még pizsiben van, amikor apuci a maga módján megszeretgeti a pici lányát

a férfiak amúgy másképpen fejezik ki a szeretetüket, mint a nők, talán azt hiszik hogy ez jó a gyereknek vagy ilyesmi én ugye nem tudhatom, ezt egy pasitól kellene megkérdezni

2016. máj. 31. 11:12
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
A video végén ugyan kiirjak, hogy gyermekbantalmazas, de ezek szerint addig nem jutottál el. Ami még szomorúbb, hogy szerinted a bantalmazas egyenlő a veressel. A kisfilm konkrétan arról szól, hogy a kislanyt az apja minden adando megeroszakolja, vagy szexuális jellegű tevékenysegre kényszeríti.
2016. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!