Miért nem beszél?

Figyelt kérdés
2és fèl èvesem nem beszél csak szavakat mond,azokat is 2-3hete kezdte el.előtte pàr szòt mondott csak.mi lehet az oka,hogy még csak szavakat mond és nem beszél rendesen?(lehet vmi pszhisék oka?
2016. jún. 5. 08:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha három éves lenne ugyanebben a helyzetben, azt mondanám, nézesd meg, de ez így teljesen belefér.

Viszont Te ne stresszeld magad, mert azzal csak ártasz neki.

2016. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem ez normális
2016. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs mondanivalója.
2016. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiú? Lány?

Ne haragudj, de szerintem nem fér bele. Nem természetes, hogy most kezdett szavakat mondani. Nekem is 2,5 eves gyerekem van igaz lány és folyékonyan beszél. Fiam ennyi idősen néhány szót mondott csak és vittem a korai fejlesztőbe. Hasznos is volt. Beindította a beszédét. Most négy éves. Az ovi sokat segített neki, flyékonyan beszél, de erősen beszédhibás. Foglalkozni kell ezzel, mert szerintem ez így nincs rendben. Mozgásfejlődése rendben volt?

2016. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mozgàsa rendben van.mondja h.anya jössz de sejpítve..szàmol 1-10ig..nyàrig vàrjunk vele gyerekorvos szerint.Én is ùgy gondolom,hogy ez nincs rendben vagy csak lusta?sokak szerint hagyni kell 3éves korig mert oviba ugyis beindul neki ha hallja..volt ismerős gyereke akinek 1hét alatt beindult oviba a beszéde..
2016. jún. 5. 09:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Lemaradt h.fiù
2016. jún. 5. 09:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer éltem át, hogy ugyanígy késett a fiaim beszéde és mind a kétszer ugyanígy nyugtattak. Aztán mind a kettőnél kiderült, hogy baj van és elpocsékoltam minimum egy évet, csak mert hallgattam a nyugtatgatókra.
2016. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A mi fiunk is így volt annyi különbséggel, hogy neki nagy frusztrációt okozott, hogy lett volna mondanivalója, de nem tudta kimondani. Nálunk ezért szélsőséges gesztusokat vett fel, fejelt, agresszív volt. Gyerekorvos javasolta, hogy vigyük el szakértői bizottsághoz, hogy kivizsgálják. Igazából mi azzal a panasszal mentünk, hogy még csak pár szót mond és fejeli a falat, ha úgy van. Az összefüggésre, az erős gesztusokra ott hívtak fel a figyelmünket, nekik feltűnt, ami nekünk nem és ami a gyerekorvonak sem a rövid vizsgálatok alkalmával. Az okát a majdnem egy éves lemaradasnak nem tudták megmondani, de korai fejlesztést írtak elő. Pár alakom után elkezdett robbanásszeruen fejlődni és minden "rossz" szokása elmaradt, nem voltak dühkitörései, a hisztit és ezerszer könnyebb lett kezelni. Az egész nem került semmibe, a fejlesztést élvezi, semmi negatív ezért nem érte. Mi nem akartuk úgy óvodába adni, hogy nem beszél, mert még jobban frusztrálta volna. A többi gyerek közé nem tudott volna olyan egyszerűen beilleszkedni, óvónőknek nem biztos, hogy lett volna idejük rá külön. A gyógypedagógiai szolgálatnál is egyébként azt mondták, hogy jól döntöttünk és nem szeretik ők sem, amikor beszélni nem tudó gyereket beadnak óvodába, hogy ott majd megtanul, mert lelkileg nagyon megterhelő az a gyereknek és sok negatív következménye lehet.

Én a helyedben elvinném most. Én csak abba a helyzetbe képzeltem bele magam, hogy én hogyan érezném magam, ha kiküldenének egy olyan országba, aminek a nyelvét ugyan nagyjából értem (mert ugye vizsgálat nélkül abban sem lehettünk biztosak, hogy mennyire érti a beszédet, habár az utasitasokat végrehajtotta), de megszólalni azon a nyelven nem tudnék és egy ilyen közösségben lennék fél napokat idegenek között. Engem ez idegesíten, rosszul érezném magam.

2016. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hát én 3 éves koromig nem beszéltem, szóval... de nem minden eset egyforma :o
2016. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Andi80018 ***** válasza:
Szerintem viszont ez normálisnak mondható. Az én fiam se beszélt nagyon ebben a korban, viszont utána gyorsan beindult. Figyelni kell, de szerintem nem lesz gáz. Egyébként általában a fiúk később kezdenek el beszélni. Egyébként sokat segített nálunk a bölcsi.
2016. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!