Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hònapos fiam nem...

27 hònapos fiam nem beszèl, csak kb 10 szòt. Aki volt emiatt tanàcsadàson, megosztanà velem a tapasztalatait konkrèt segítö gyakorlati ötleteit?

Figyelt kérdés

Megtennètek, hogy segitetek, milyen gyakorlatokat javasolnak a szakemberek ezen esetben? Èrtelmes, mindent megèrtö, kommunikativ, de mègsem beszèlö kisfiamròl van szò. Kb ennyit mond: apa,anya,itt,ott,oda,mama,papa,kuka,egyet,egyes,baba, Keke (Kevin), cic, de,be, ez, ügyes, auto, nem is jut màs az eszembe.

Szòval mem àllunk valami fènyesen....köszönöm a tanàcsotokat!

Ja, nem bölcsis, nem is lesz, testvère nincs, a gyerektàrsasàg szükösen megoldott,tehàt nekem kell fejlesztenem.


2011. jan. 21. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek megérti, amit mondanak neki, és néhány szót mond, akkor nincs semmi gond - egyszerüen csak ilyen tipus.

Az én fiam is igy volt, 2 és fél éves koráig csak néhány - neki fontos - szót mondott, mást nem. Aztán egyszer csak elkezdett folyamatosan, mondatokban beszélni - gyakorlatilag egyik napról a másikra - és most néha azt kivánom, hogy idönként legalább egy FÉL ÓRÁRA hagyná abba, mert egész nap fecseg (ez ersze csak vicc, de érted, mit gondolok).

Úgy tünik elöször gyüjtögette az ismereteket, szókincset, mondatfelépitést, és utána egyszerre összeállt neki.

2011. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

átlagban 30 hónapos kor a kisfiúknál a beszédmegindulás ideje. de aggódni csak akkor kell, ha 3 éves koráig nem kezd beszélni. ha egyéb területen nincs baja, minden az életkorilag elvárt szinten megvan nála, akkor nem probléma.

mi járunk korai fejlesztőbe, csak nekem kislányom van, és ő még hasnnoló szinten van mint a te kisfiad, de megnyugtatott a szakember, hogy egyelőre nem kell aggódni, mert amúgy meg minden rendben van, sőt van amiben jóval előbbre jár mint a korosztálya. ő amúgy már így is egész nap beszél, már azt a pár szót, amit tud, azt egész nap hajtogatja. nekem csak élmény lesz ha végre normálisan fog beszélni egész nap, csak beszéljen már. :)

2011. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves utolsó, pont az érdekelne, mit csináltok pontosan a korai fejlesztőben? Kérlek írj pár példát, ha van időd, szerintem más itt olvasónak is hasznos lenne! Nagyon köszönöm!!!
2011. jan. 21. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem attól függ,hogy mennyit van gyerekek között!

Az én barátnőm kisfia mindig gyerekek között volt és mégis csak 2 évesen kezdett el beszélni!

A többi kis barátja már régen beszélt de ő egy szót sem szólt!

Ne aggódj szerintem ha már baja nincsen!

Majd egyszer csak megszólal!

2011. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát erre nem tudok példát írni, mert mi nem emiatt jártunk/járunk (hanem elmaradt mozgásfejlődés miatt, az elején dévényre kellett járnunk, majd korai f-be, de már 9 hós kora óta, nem a beszéde miatt. csak ez felmerült bennem, mert mostanság azért esedékes lenne már, és még mindig nem nagyon haladunk). sajnálom, ha ebben nem tudok segíteni.
2011. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond:) köszi, hogy írtál! Remélem utóléri a kicsid a többieket, a kortársakat:) a fiam 17 hósan indult el, ugyhogy biztos nem ártott volna egy kis fejlesztés, ahogy a mozgásban, ugy a beszédben is lassan halad:( biztos ez is összefügg.
2011. jan. 21. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
nincsen semmi baj, ha még nem beszél, rokon kisfia 4 éves volt amikor elkezdett beszélni (óvodába sem akarták emiatt felvenni) de aztán egyik pillanatról a másikra ment minden. a mi picikénket is el akarták küldeni beszédpedagógushoz, azt mondta a védőnőnk, ha nem kezd ez beszélni 2-3 hónapon belül el kell vinni.. eltelt az a 2-3 hónap. bementünk tanácsadásra. láss csodát: a kicsi elkezdett magyarul, angolul elszámolni 10-ig, színeket sorolta, mondókát mondott, mondta hogy milyen játékok, képek vannak a falon. a védőnőnk szóhoz sem jutott.. mindezt egyik hétről a másikra, két és fél évesen :) szóval semmi gond elkezd ő majd beszélni jobban is ha itt az ideje :-)
2012. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!