Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan neveled gyereked?...

Hogyan neveled gyereked? Neked is visszabeszél? Mivel bünteted?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 8 éves kislányom. Minden jól ment. De aztán elkezte iszkálni a barátait, ezért már többször iskolát kellet váltanunk.Elvittem mindenféle vizsgálatra, a dokik szerint minden normális MINDEN gyerek életében van ilyen.Azt is mondta, hogyha megbüntetem valahogy akkor jobb lesz. mindent kipróbáltam:sarokba állítás, szobafogság tv-eltiltás, még kukoricára is térdepeltetem. De nem használt. Visszabeszél és piszkál mindenkit. Mért teszi??? Talán verjem meg???
2010. ápr. 11. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kitartóan kipróbálnám, hogy azt csinálnám én ővele, amit ő tesz másokkal. Mindazt és úgy ahogyan ő teszi, és tapasztalja csak meg, hogy miyen érzés a másiknak. Amikor már feltűnik neki a különbség akkor jöhet a megbeszélés.

És következetesen, határozottan.

2010. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Veréssel csak azt éred el, hogy ő is így fogja megoldani a gondjait. Ő is verekedni fog, ha bántja valami vagy ha dühös. Szerintem ezt te sem akarod. Én mindenképp készítenék neki dobozt. Ha valami baja van, vagy nyomasztja, szóval akármi bántja, felírná vagy lerajzolná mi az, és bedobná. Mikor eljön az este, akkor ezt anya vagy apa kivenné, és megbeszélnék együtt, hogy mi lehet rá a megoldás. A leghatásosabb mód mindenképp a megbeszélés, mondja el miért csinálja ezeket. Ha kedvesen közelítesz, megnyílik és változni fog a helyzet. Ez a kukoricára térdelés, hát...anno engem is térdeltettek rajta. Bezártak a sötét fürdőszobába, a sarokba kiszórták, odaraknak, és rámzárták az ajtót. Még dühösebb voltam, gyűlöltem mindenkit, és sírtam hogy engem nem ért meg senki. Többet értek volna, ha megkérdezik mi a baj, ha egyáltalán figyelnek rám. Sokszor ezt a gyerekek azért csinálják, mert nem kapnak kellő figyelmet. Szoktatok például együtt festeni, gyurmázni, rajzolni, agyagozni, bábozni, vagy nagyokat kirándulni? Szoktál neki esténként mesélni? Lehet így fejezi ki. Én a helyedben nem a büntetésen gondolkodnék, hanem a megoldáson. Készíthetsz neki jutalom táblát is, csak aztán nehogy megszokja. Ha a jó viselkedéssel elér 10 pontot, vagy kap 10kavicsot, vagy bármit, akkor egy jutalom a vége amit ő választ. De nem ajándékot, hanem egy közös programot. Állatkert, vagy közös palacsinta sütés, süssetek sütit úgy hogy ő szaggatja ki pohárral, ilyesmik. :)

Sok sikert hozzá!

2010. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2010. máj. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!