Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy kezelitek az ilyenfajt...

Ti hogy kezelitek az ilyenfajta "hisztit?

Figyelt kérdés
Lányom 17 hónapos, eddig nagyon jól elvolt, bevásárláskor is szépen elvolt a kocsiban, majszolta a kiflijét. Pár napja rájött, hogy sehol nem jó neki, boltban csak úgy tetszene, ha lerakom megy amerre gondolja és akkor boldogság van. De ha már menni kell a pénztárhoz és hívnám vagy felveszem megy az ordítás. Értem én, hogy fedezné fel a világot, de a boltba mégse költözhetünk be :)
2016. jún. 5. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

majszolta a kiflijét...Ettől rosszul vagyok:S


Tedd a bevásárlókocsi neki kialakított részébe. Ha nem juttok dűlőre, vásárolj nélküle vagy bízd a férjedre a bevásárlást. Esetleg a gyereket.

2016. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Mi a baj azzal kedves első hogy majszolta a kiflijét?
2016. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted mi? Nekünk soha nem volt szokásunk a boltban enni.

7, 13 és 16 évesek a gyerekek.

2016. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én azt vallom, hogy egy másfél éves gyereknél belefér hogy kiflit majszol a boltban, mikor már akkora lesz, hogy megérti, akkor nem eszünk boltban. De így szépen elvolt és természetesen a kifli ki lett fizetve minden alkalommal, ha esetleg ez is kérdés lenne :D
2016. jún. 5. 21:20
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi nem engedtünk a hisztinek. Mindig hamarabb megunta minthogy befejeztuk volna a vásárlást. Próbáltuk elterelni a figyelmét, milyen érdekes az, milyen nagy az stb. Kérdezgettük tőle, hogy mit kér? A gyümölcsöket, zöldségeket pl ott tanulta meg (az egzotikusabbakat mi is :-), aztán egyre rövidebb lett a hiszti. Amikor meg már értette, hogy hogyan kell viselkedni (2,5 évesen jött ez el 'nála), akkor választhatott, hogy kocsiban ül vagy sétál mellettünk. Ritkán volt probléma a hisztiből, mert mások is látták, hogy próbáljuk megoldani és mi is szenvedünk. Egyszer szólt be egy okos anyuka és az okos tini lánya, hát többet ők sem fognak, mert kicsit elbeszélgettem velük.
2016. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Én a babaülő részébe rakom a kocsinak és általában jatekot adok a kezébe(pl beszelő kisrobot)szamara hosszu ideig jatszhat vele mert sokat körözünk, simán visszaadja, visszatesszük a polcra es megyunk a penztarhoz.


Még nem tudja hogy a játekok eladók es haza is lehetne vinni :D azt hiszi ott es akkor azzal lehet játszani.aztán pá. Míg kicsik, a felnőtt alakitja a szabályokat :)

2016. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
3. Babánkat várjuk, de en sem engedtem hogy kiflit egyen közben de még azt sem hogy a bolti játekkkal játszon. Ült a bevásárló kocsi részében, ha hisztizett abbahagytuk a bevásárlást és kimentünk vele. De semmi baja nem lesz, ha még nem vele mész el vásárolni. De ennyi időst még a babakocsiban is tologathatsz és a saját játékaival is eljátszhat. Illetve ne fogd olyan hosszúra a bevásárlast, ne gyerekkel akarj órák hosszat shoppingolni. Majd ha nagyobb lezs esetleg. Nekünk most 7 és 4 évesek de sokszor mondják hogy inkább elmennek a dédihez amíg anya meg apa bevásárol mert nekik uncsi. Sosem volt hiszti abból hogy mit kér és mit nem, ezt is te döntöd el nem a gyerek, és bizony sok még neki a vásárlással járó egyhelyben ülés hisz pont abban a korban van hogy menne menne menne. Ha teheted fogd rövidre a vásárlast vagy bízd másra vagy a gyereket vagy a boltot.
2016. jún. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
úgy,hogy mikor kicsi volt sem engedtem kiflit majszolni,hanem megmondtam,hogy majd akkor,ha kifizettük.Most,hogy 2 éves,"megveszi" a kiflijét ,és alig várja,hogy a pénztárhoz menjünk...Baba koruk óta járunk velük vásárolni..nem mondom,h nem hisztiztek be soha a boltban,de akkor fogtuk és kivittük a boltból..ordít,ordít..ha lenyugodott visszavittem és folytattam a vásárlást..
2016. jún. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8 és 4 évesek a gyerekeink, mi sem engedjük/engedtük, hogy boltban egyen a gyerek. A fiamnál 2,5 évesen volt egy hiszti a boltban, a lányomnál 3 évesen kétszer. Minden alkalommal félbehagytam a vásárlást, kimentünk, és lenyugtattam. (a bevásárlókocsi megvár, ill. szóltam a pénztárosnak, hogy SOS, ha nem jövünk vissza 15 percen belül, kipakolhatják)

A lányom, mint írtam, kétszer próbálkozott, azóta érti, hogy itt is vannak szabályok.

2016. jún. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem kell boltban enni, bármilyen kicsi, meg lehet vele értetni - persze, így elkerülhető az ordítás, de kvázi lopás, amit csináltok.

Ez nálunk sem volt szokás soha. Előtte kaptunk kaját, ha pedig ott éheztünk meg, akkor megvártuk, míg anya-mama-apa... kifizeti a kiflit, pl.

2016. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!