Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor egy kisgyerek akaratos,...

Amikor egy kisgyerek akaratos, nem akar szót fogadni, visit, sir, hogy elérje a célját. Hogyan kezelitek a helyzetet? /4,5 éves/

Figyelt kérdés
Középsős az ovodában a kisfiunk, van amikor mindent nagyon szépen csinál, szót fogad, máskor pedig csak azért sem úgy csinálja, ahogy kérik tőle. Arról nem is beszélve, hogy odahaza, ha nem úgy van, ahogy ő szeretné akkor eldobja a játékot, rátapos, csapkod, nem akar enni stb., majd gondol egyet és mintha semmi sem történt volna. Vagy ha eszébe jut, hogy a neten nézi a mesét és nem akarjuk engedni, hát akkor szintén hatalmas balhét csinál. Többször előfordult már, hogy elszaladt tőlünk az utcán, nincs félelemérzete. Sokszor gondolok rá, hogy ha valaki megfogná a kezét talán még azt is megtenné, hogy elmenjen vele. Hogyan tudnám ill. mit csináljak, hogy mindezek ne történjenek meg. Nagyon okos, értelmes, szép kisgyerek. Tudom, biztosan a nevelését szúrtuk el, mint első gyermeknek. Ilyenkor képes lenne addig húzni a húrt,amig majd oda nem csapok a fenekére. Ezt nem szeretném, akkor hogyan tudnám elérni, hogy szót fogadjon és azt csinálja amit kérek, ne kelljen könyörögni neki.
2016. máj. 10. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Csapj rá a fenekére.
2016. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Asszem ebben a korban még ragaszkodnak a szokásokhoz. Szoval valahigy napirend szerint kéne jatszani is.

Szoval légy következetes. Ha a gyerek tudja hogy pl x orakor mese akkor mindig legyen x orakor mese.

Persze hogy osszezavaridik ha egyszer nezhette a mesét masszor meg tiltják..

2016. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg tanitani kell az állj meg felszolitasra
2016. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két évesem dackorszak elején hasonló problémákkal küzd. Nehéz válaszolnom, mert. Mindig az adott helyzetben van valami megoldásom, ami néha bejön, néha nem. Pl. az én gyerekem is szaladt az utcán, alig akart megállni. Erre a csuklójánál fogva viszem, ha hajlandó kézen fogva jönni velem, akkor nem a csuklóját. Ez bevállt, nagyon gyorsan szót fogad, ma már ritka, hogy probléma legyen az utcán, szépen fogja a kezemet. Ha csapkod, akkor elmondom százszors hogy ez fáj és nem okozunk fájdalmat senkinek, leültetem egy székre esetleg, és ott kell ülnie pár percig. Vagy azonnali következményeket kap a tette. Pl nincs játszótér, elteszem a játékot , ami épp fontos lenne stb..
2016. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen nevelési hiba. A lányom ugyanilyen korú,és szó szerint így viselkedik. A rokonság szerint a férjem is ilyen volt. Ilyen is maradt. Amit elhatároz, azt véghez is viszi. Nagyon sikeres, magabiztos ember.


A lanyunkat hagyjuk hisztizni,ha valamire nemet mondunk, akkor a műsor ellenére sem engedjük. Mikor lenyugszik, akkor nagyon igényli a szeretgetést,akkor szoktam elmondani,hogy milyen csúnyán viselkedett.

Tudom, hogy most nehéz,de én remélem, hogy később rz a személyiség jegye előnyére válik.

2016. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!