Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy játék jön, kettőnek...

Ha egy játék jön, kettőnek mennie kell?

Figyelt kérdés

Kezelhetetlenné vált a gyerekszoba.

Elönt minket a játék, nagy részével nem is játszik, mert szekrényben van, vagy a tetején, nincs szem előtt... kellene valami rendszer. A pakolásra is, szanálásra is.

Ki hogy oldja meg?



2016. jún. 7. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazan tudtuk sokaig kezelni a helyzetet, mert uygan nem nyul sose hozzajuk, de ha ki akarod dobni akkor kell...

Mi megbeszeltuk vele, h odaadjuk szegenyeknek a jatekokat amik nem kellenek, igy kivalogatja idonkent, h mi kell, es elvisszuk:)

2016. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi évente 1x tartunk nagy szanálást. Ami már nem kell, megy a mikulásgyárba. AMi komolyabb érték, azt eladjuk, és az árából választhat amire épp vágyik.

Nálunk minden elérhető távolságban van (kivéve a gyurma), és amivel nem játszott hónapok óta, az biztos megy a háztól.


És igyekszem nem tárgyakat gyűjteni már, tehát kevesebb játékot venni, helyette élményeket adni. (pl hétvégén is megyünk a lóerők éjszakájára)

2016. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nehéz terep a gyerekszoba - amíg van hely a lakás/házban és van hozzá tároló megoldható a tárolása. Egy idő után persze kiszanálja az ember a bébijátékokat, de pont három évesen szeretne vele újra játszani és sajnálom kidobni...:-)

Nálunk az Ikeas trofast (lépcsős) sok dobozzal vált be, szortirozva vannak a játékok /fiúk/(autók,playmobil, vegyes, tűzoltós, vonatos, pályák), így tudják is hová kell rakni ha rendrakásról van szó.

A kinti részhez tartozó játszószobába pedig leviszem a megunt játékokat, ott pillanatnyilag érdekes de hosszú ideig nem játszanak vele, meghagyom még vendékgyereknek jó vele elmatatni.

Az értékesebb játékokat amit már kinőttek felteszem a net-es értékesítő oldalra és úgyis kapnak egy újabbat.

2016. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi is megbeszéltük, hogy eladunk ezt-azt. Rábíztam a válogatást (5 éves) és a kb 150 kisautójából kiválasztott 10-et, ami elmehet a háztól. Ezek inkább babás autók már.

AZt hiszem, akkor ezt eredményként könyveltem el, bár helyünk nem lett ötbb tőle :D


A következő lépés a plüssök. Ezer meg egy darab. De nehéz nekem is, hiszen van, amit még én kaptam. És van, amit a déditől kapott, és soha rá sem nézett... de akkor is: tőle már nem kaphat másikat :/


Nagyfiú már, jönnének a házhoz a legok. De amíg nem varázsolunk szabad teret, addig nem lehet :o

2016. jún. 7. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
én rendszeresen szanálok..mégpedig akkor amikor nincsenek otthon,mert különben mindenre igényt tartanak. nagyjából tudom hogy mi az amivel már régóta nem játszanak. több kupac van: van olyan amit már kukázok mert annyira szét esett. van olyan amit csak elrakok-és párhónap után előveszek-ennek később ugy örülnek mintha új lenne. és van olyan amit az ismerőseim gyerekeinek adok. plüssből is rengeteg van.-de az összes sosincs elől.ha újakat akarnak elővenni akkor pár db-ot elrakok
2016. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 és 1.5 éves gyerekeim vannak, bár a rokonság nem túl nagy de szülinapkor-névnapkor szépen gyűlnek az újabbnál újabb játékok és bizony mi is eljutottunk arra a pontra, hogy a 2 gyerekszoba tele van játékokkal és kb 10-et tudnék megnevezni amivel érdemben játszanak is. A fiam is már kinőtte a babás autókat de néha előkerülnek és azokkal játszanak a legjobbat, így én még a babásat sem nagyon tudom kidobni.

Az értékesebb játékokat mi is eladjuk (de sajnos nálunk sok tönkremegy) ha tényleg nem érdekli a gyerekeket. Anyósom millió használt plüsst vett a gyerekeknek, amihez hozzá sem értek pár hét alatt azt bezsákoltam és elvittem a védőnőnek, hogy ossza szét olyan gyerekeknek akiknek még ilyen sem jut. Csak olyan plüsst tartok meg amit szépnek tartok vagy szeretik a gyerekek vagy fontos személytől kaptak. (anyósom nálunk nem fontos személy, nem igazán kíváncsi ránk)

2-3 havonta kiborogatom a játékos ládákat és kiszelektálom a selejteket (3 kerekű autók, elszakadt könyvek stb...) de így is marad bőven játék.

Okosat nem tudok mondani én sem...

2016. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4 és 2 éves gyerkőceim vannak. Amit úgy látok, hogy nem játszanak vele, azt elteszem egy időre. Nekem van egy hatalmas doboz a garrázsban, ahonnan időnként előkerül olyan játék, ami már "kiment" a fejükből, így élvezettel játszanak vele. Próbálok értelmes, kreatív játékokat venni nekik, ami életkorban is megfelel, de így mellényúlok időnként. Ezeket eladom. Szoktunk bevinni az óvodai vásárra és játékokat, a mikulásgyárba is adunk. Ünnepekre inkább 1-2 minőségi játékot kapnak a családtól, ezt főleg az utóbbi évben próbálom megoldani.
2016. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy fiam van 9 eves elegge elkapattuk amit kert megvettuk egy szoba csak jatekokkal van tele. Pont egy hete hetvegen neztuk at oket. Tescoban vettem atlatszo tarolokat, azokba pakoltunk rendszerezve plussok, lego, autok stb.. Vegul 28 doboz lett

Tud pakolaszni, epiteni most a dobozokbol var keszul :)


Azok az O jatekai, legyen az Ove, nem fogjuk elajandekozni vagy eladni amig Ki nem novi vagy megunja

2016. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi, hogy leírjátok :)


eszembe sem jut, hogy eladjak, vagy elajándékozzak olyat, amivel játszik, vagy amihez ragaszkodik.

mi is dobozolunk, de sokminden nem fér. meg a doboz is kevés még. majd szerintem a héten is veszek még kettőt :)


na meg van, amikhez én ragaszkodom :o

pl: hiába fiam van, van otthon egy táskényi s.ylvanias figura bútorokkal. néha előkerül, játszik vele, de már inkább csak az unokatesók. van néhány baba is, mert kicsiként babázott :D és még él a remény, hogy egyszer lesz egy hugi :)


a sok mütyür szir-szar az, amivel nem tudok mit kezdeni. műanyag bóvli vacakok, egy mosószeres doboznyi kinder-figura, egy nagy doboznyi egyéb vacak, mekis figurák, csillámpóni (mert neki is kell egy póni!), régi, elromlott számológép, sosem használt manager-kalkulátor, régi mobiltelefonok... és ezekhez mind ragaszkodik! pedig sosem játszik velük.


pedig kb ezek azok, amik helyére jöhetne egy csomó legó :D mondjuk lehet, az csak az én örömömre lenne :D

2016. jún. 8. 08:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyetek annyi játékot. Ennyi és nem több.

Tudom, mindenhonnan ömlenek a reklámok és a szomszéd gyereknek is rengeteg van, akkor az enyémnek még több kell típusú felfogás dívik sok helyen, de ez megalománia.

Nálunk ki lett kötve a rokonoknak is, hogy gagyi minőségű játékok nem kellenek és nem is kell több darab.

Ha látogatóba jönnek vagy ünnepekkor, akkor mindenki kizárólag EGY darab játékot hozhat. Azokat se adjuk oda neki egyszerre. Mert minek, azért hogy 5 perc után megunja és porosodjon, azért felesleges tényleg.

Szülinapra is egy darabot kap és kész.

2018. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!