Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki visszament az első gyerek után (viszonylag korán) dolgozni és megbanta, majd úgy döntött, hogy vállal meg egy babát?

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Most 3 éves a fiunk, nyolc hónapos korában mentem vissza dolgozni és eljött a férjem gyedre. Nem bánjuk. Mindenképpen három gyereket szerettünk volna, most már a négy gyerek gondolatával is kacérkodunk, de a következőnél is hasonló lesz a felállás. Annyival fogjuk akkor kibővíteni a dolgot, hogy a férjem egy régóta áhított szakmát ki fog tanulni a gyed alatt és utána beindít egy vállalkozást és abba belekapcsolódok én is. Ha ez nem jön össze, akkor meg marad ez a felállás, hogy dolgozunk, és fél-1 évet én vagyok otthon utána pedig a férjem a gyerek három éves koráig. Bölcsődébe semmiképpen nem adjuk a gyerekeket, ha úgy alakul, hogy a férjem valamiért nem tud itthon maradni, akkor maradok én, de inkább a mostani felállást szeretnénk tovabbvinni.
2016. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

szia, ez nagyon olyan mintha én írtam volna. Én fél éves korában mentem vissza dolgozni, férjem maradt gyeden. A 2.baba még nem jött össze pedig a kisfiam már 5 múlt..biztosan le fognak szavazni , de nekem bűntudatom volt,van. Csak akkor anno anyagilag így volt jobb. Én meg szerettem a munkahelyemet és szívesen vissza is vettek.

Írj privátot majd:)

2016. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Az első születése után két hónappal már dolgoztam. Sose tudtam feloldani ezt a bűntudatot. A többinél már maradtam otthon.
2016. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ooh sajnálom, az előzőt.. De tudjátok mégis úgy érzem hogy akkor ez volt a jó döntés..csak vannak pillanatok amiket nem lehet visszahozni, visszaforgatni.

Az ősanyák lepontoznak minket:))

2016. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az előzőt , bocs arra értettem h. a 3 as hozzászólót..

azóta minden ok egyébként? Most is babázol otthon?

2016. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva volt, de a gyerek számára ugyanaz.

Nagyon hamar jött a kistesó (11 hónapos volt a nagy), elég sűrű volt itthon az élet, mire a nagy két éves volt a nagycsalád javaslatára bölcsibe kezdett járni, a picivel továbbra is itthon voltam.

Az idősebbet nagyon megviselte a bölcsi, pedig csak pár hónap volt (de én mentálisan rendeződtem picit :-) Bölcsi ideje alatt alig evett, éjjel nem aludt, szobatisztaság szóba sem jöhetett, beszéde visszafejlődött - persze el kellett telnie egy pici időnek mire észrevettük hogy ez a bölcsi kezdete óta van (persze vannak jó és rossz bölcsik, de ha a saját gyerkőc bőrén tudja meg az ember az kellemetlen). A mai napig lelkiismeret-furdalásom van hogy ő miért nem maradhatott itthon velünk, de emlékszem mennyire kimerült voltam, előtte már 2 éve nem aludtam.

2016. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de... én nem szoktam senkibe bele kötni. Igazán nem. De elképesztő amiket írsz. A gyereked ugyan tönkre ment a bölcsiben de te mentálisan jobban lettél. Meg kialukáltad magad. Hát bakker. erre nem lehet pozitívan reagálni ne haragudj. Szegény kisgyerek, de most komolyan. Előtérbe helyezed magad aztán meg lelkiismeret furdalásról beszélsz? Szerintem még nem pihentél eleget mentálisan.
2016. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!