Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok esetleg valami jó...

Tudtok esetleg valami jó módszert arra, hogy a kisfiam nappal jól aludjon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 14 hónapos. Az éjszakai alvásokkal már nincs gond, szerencsére végig alussza őket. Néha hallom, hogy nyöszörög, de már most legalább magától vissza tud aludni. A nappali alvásokkal vagyok inkább bajban. Pár hónapja jött be nála az, hogy ha a nappali alvásából felébred, akkor nem tud egyedül visszaaludni. Ahogy kiveszem a kiságyból, szinte már alszik is vissza az ölemben. Ha pedig vissza szeretném fektetni, akkor arra felkel és megint sír.Ez máig megmaradt nála. Szabályszerűen a déli alvásánál alszik kb 30-40 percet és utána felkel, sírdogál (nyilván arra vár, hogy menjek be) és akkor kiveszem és már alszik is vissza. Kicsit ülök vele, aztán visszateszem és kiságyba és alszik tovább. Na de innentől fogva kb félóránként felkel és kellek neki, hogy vissza tudjon aludni. Gondolom a kezdetek kezdetén ott lett "elrontva" (ha lehet egyáltalán így fogalmazni) hogy bementem hozzá és segítettem neki a visszaalvásban...és már ezt megszokta. Vagy a másik amire még tudok gondolni, ez a szeparációs szorongás, mert ha mellette fekszek mondjuk végig míg ő alszik, akkor ha fel is ébred, mivel látja hogy ott vagyok visszaalszik magától. Van esetleg valami jó ötletetek arra, hogy hogy lehetne ezt nála valahogy korrigálni? Vagy ez már csak akkor múlik el ha nagyobb lesz és kinövi? Mert van hogy déli alvásánál ha alszik jó 2,5-3 órát, akkor ezalatt kb 5x kell bemennem hozzá és visszaaltatnom.

2016. jún. 9. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem az a baj, hogy rögtön kiveszed az ágyból. ne vedd ki. csak menj be, és simogasd, énekelj amíg vissza nem alszik.
2016. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, teljesen igaz. Volt már, hogy csináltam úgy és bejött a dolog. Még első két alkalommal el tudom játszani, de később mikor már többet aludt, nehezebben is alszik vissza, nem mindig sikerül. De adok még esélyt ennek is, minden megszokás kérdése :)
2016. jún. 9. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!