Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kukac volt a rizsben és...

Ha kukac volt a rizsben és későn vettem észre, mindent dobhatok ki és nem eheti kisgyermek?

Figyelt kérdés

Tejberizst, rizsköretet, rizskókot(rizsfelfujt)is csináltam, ráadásul gyermek miatt minőségi tejjel, ami elfogyott, ma már nem megyek boltba.

Oda minden??vagy bátorkodhatom adni?


2016. jún. 10. 17:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amugy milyen rizst és lisztet lehet kapni amiben nincsnek peték??multkor a palacsintában láttam, mindet dobtam ki idegemben.
2016. jún. 10. 17:40
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Én biztos nem adnám neki oda egyiket sem. Én sem ennél belőle az tuti. Jártam én i így hogy főztem a rizst és akkor vettem észre hogy mozog- kidobtam meg sem fordult a fejemben hogy abból együnk vagy a gyereknek adjak belőle.
2016. jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ilyet en soha nem lattam. Ne gondold normalisnak. Fogyasztovedelmiseket en igy masodjara mar hivtam volna.. de a gyereknek sem adnam. Bolt , penz kaja ide vagy oda...de a gyereknek ne adj mar ilyen kajat. Te megennéd?
2016. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez b minőségű rizs kiemelten magyar termék nem lejárt szavatossággal.

Én már nem tudom abszolut milyen alapanyagokat merjek vásárolni

2016. jún. 10. 17:50
 5/14 A kérdező kommentje:
Kidobtam mindent amugy.
2016. jún. 10. 17:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Már fel volt bontva, vagy a bontatlan zacskóban voltak a kukacok? A liszttel is vigyázni kell, mert ha fel van bontva, egy idő után lesznek benne bogarak, kukacok. Én máskor a grízzel jártam úgy, hogy felbontottam, a maradékot légmentesen záródó műanyag tárolódobozba tettem, és álltó helyében bogarak lettek benne.
2016. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Azok molylárvák. Kb minden gabonában benne vannak, még a lezárt bolti zacsikban is, mert már a tárolás, betakarítás során bekerülnek.


Ne legyenek senkinek illúziói afelől, hogy a péknél vett kenyérrel vagy kiflivel nem eszi őket!


Egészségügyileg veszélytelenek. Nyilván a szétszőtt, látványosan full molyos cuccok fogyasztása nem ajánlatos, mert egyrészt pocsék íze van, másrészt több kiló molylárva elfogyasztása okozhat hasi diszkomfort érzést annak aki nincs hozzászokva a lárvaevéshez, és nem is túl guszta dolog egy lárvakupac. (bár keleten ölnének is érte...)


De semmilyen betegséget vagy férget nem terjesztenek!


Nem túl guszta látvány az tény, de ha kiszedted a azt az egy kukacot, akkor a maradék kaját még nem kell kidobni, ha csak nincs teli velük az egész.


Gondolom annak se örülnétek ha szétvegyszerezett rizsből kéne a gyereknek tejberizst főzni...de akkor szép lárvamentes lenne.


Egyszerűen a moly elkerülhetetlen, és tudtunk nélkül mi is kezdetektől esszük őket.


Egy darab lárvából nem kell nagy ügyet csinálni, ráadásul meg van főzve! Én már nem dobnám ki a kész ételt, csak a maradék száraz rizst, mielőtt másba is beleköltöznek a piszkok.

2016. jún. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Sajnálom, hogy így jártál. Én is kidobtam volna. Régen sima rizzsel én is jártam töbször hasonlóan, utána átálltam a főzőzaszkós rizsekre (nem feltétlenül jelent ez gyorsrizst), azokkal még nem volt probléma.

Sajnos egyszer egy jó nagy zacskó termelői darált pirpopaprikát is dobhattam ki ilyesmi miatt, akkor kaptam azt a tanácsot, hogy érdemes ezeket fagyasztóba tenni néhány napra, az segít megelőzni a kikelését molyoknak, kukacoknak. (Nem vagyok szakértő, nem tudom mennyire hasznos tanács...azóta én a paprikával csinálom és még nem volt gond.)

2016. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Bocs....pirospaprika akart az lenni, nem pirpopaprika, vagy micsodát sikerült írnom. :) (8-as voltam ismét)
2016. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A nagyik is ugy adják elő, hogy ez természetes jelenség, ha kukac nincs is bennük, akkor peték vannak.

Ezért is igyekeztem mindig a drágább minőségibb termékeket venni, a helyzet ugyanaz.

Már a tudat miatt is lehet reformosítom a konyhám és száműzöm a gabonákat, amire amugy szüksége van a szervezetnek.

Tanácstalan vagyok, nem akarok több kukacot, de petét se. Vagy együnk tovább igy és szokjam meg a gondolatot?fehérjével dusitott gabona..

2016. jún. 10. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!