Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hónapos fiam beadhatom...

18 hónapos fiam beadhatom bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy korai,szívem szerint nem tenném,de az anyagiak miatt muszály visszamennem dolgozni.Van itt valaki,aki szintén hamar adja vagy adta be bölcsődébe a gyereket?
2010. ápr. 12. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, mi baja lenne mar? Nyugat-Europaban max 6 honapot maradnak otthon az anyukak, megis felno mindenki normalisan. Szakember amugy is jobban tudja fejleszteni a kicsit, mint egy anyuka, a kozosseg meg kulon jo a piciknek.
2010. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért ne adhatnád? Én 15 hósan adtam be a lányomat és IMÁDTA:-)

De gyereke válogatja:-( ha úgy érzed fel van rá készülve, akkor NYUGODTAN:-) az neki nagyon jó hogy sok gyerekkel játszhat, arról nem is beszélve hogy rengeteget tanul a bölcsibe:-)

2010. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most még csak 14hónapos,szeptembertől gondoltam.Még szopik este,reggel és napközben is 1-2x,de van,hogy nappal nem.Valahogy próbálom lassan a nappalit kiiktatni,hogy könnyebb legyen az elválás.
2010. ápr. 12. 12:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Beadhatod, de ha mindenképpen vissza kell menned dolgozni, akkor több helyre jelentkezzetek, hogy biztosan felvegyék. Nem csak a lakóhelyetek szerinti bölcsibe jelentkezhettek, hanem abba a körzetbe is, ahol a munkahelyed van.
2010. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
persze :) szeretni fogja.
2010. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi is 18 hónaposan mentünk, és 14 hónaposan még szopott a fiam. Szeptemberre magától elhagyta, a "rendes" kaja jobban bejött neki.:-) Volt a bölcsiben olyan, aki még este reggel szopott. Ők is simán vették az akadályt. Neked kell fejben eldönteni, hogy akarod e és ha igen akkor elengedni a gyereket. Ha bizonytalan vagy azt a gyerek érzi és ki is használja.
2010. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha az anyagiak miatt muszály, persze be kell adni, gondolom ez nem kérdés... (De manapság divat már bölcsibe adni a gyereket akár 2 éves kor előtt, ez az én tapasztalatom. Olyanok is beadják akik nem dolgoznak, vagy már van kistesó, mégis beadják, ez új trend ahogy látom. Én nem vagyok híve ennek, ha nem muszály nem adom be. És szért nekem senki se mondja, hogy egy 14-17 hónapos baba marhára élvezi, hogy az anyja helyett egy bölcsiben van egész nap. A szakirodalom szerint is egy 15-18 hónapos gyereknek nincsenek nagy közösségi igényei, ezt tapasztalom a játszón is, még a két éves gyerekek sem játszanak egymással, ez tény. Sok anyuka és "stáranyuka" is csak a saját megnyugtatásából mondja, hogy jaj, de élvezi a gyerek, puff, én személy szerint nem hiszem el. )

De a lényeg, hogy ha dolgozni kell, akkor nincs más választás. Ja, és persze semmi baja sem lesz, nem arról van szó, én is voltam bölcsis és még nagyon sokan mások, semmi bajunk sem lett. Remélem érthető voltam.

2010. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ma volt az első fél napunk, hát szerintem szörnyű. Biztos marha jó annak akinek már beszokott, de azt is írjátok meg hogy milyen sz*r az eleje! Ne csak a jókat!
2010. ápr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy mennyire sz... az eleje, az gyerek függő. Nekem a 18 hónapos fiam egy percig sem szenvedett a beszoktatás alatt sem és utána sem. Most két éves nagyon szívesen megy. Még egy reggel sem volt hiszti, sőt... ha délután három felé megyek érte akkor még szeretne maradni játszani. Ami nagyon nehéz volt, hogy nagyon sokat volt beteg az első 4-6 hónapban. Szóval lehet nem "leányálom nekik", de az sem biztos hogy szenved tőle.
2010. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13:25-ös vagyok

Akkor az én fiam ilyen aki nem lelkesedik az ötlettől hogy bölcsis legyen. Bár ez csak az első nap volt, de nem nagyon kötötte le a dolog.Nagyon sírt.

2010. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!