Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korában kapott...

Hány éves korában kapott gyereketek saját mobiltelefont, amivel nem csak játszani tud, hanem tényleg telefonálni? Iskolában?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

7 évesen, másodikos korában vette meg a névnapi/szülinapi pénzéből.

Iskolába nem viheti, de edzésre, meccsekre igen.

Mivel sokszor 50-60 km távolságban meccseznek, jobb, ha tudom tartani vele a kapcsolatot, és ő is velem, így nem kell mindig az edzőt hívni.

Mindig van rajta pénz, de annyira ritkán hív rajta, hogy simán fél évet is kibír egy 3000 Ft-os feltöltés.

2016. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Masodik osztalyos koraban kapta, tavaly augusztusban. Sajnos messze van tolunk az iskola 20km kb.. megnyugtatt tudom tartani a kapcsolatott.

Elsoben nagyon rosszul erezte magat, gorcsolt a hasa belazasodott es az osztalyfonoke nem hivott minket. Arra hivatkozva biztos a reggelitol fajt a hasa. Vakbelgyulladas lett belole. Ezert kapott egy olcso telefont ami par ezer ft volt a media marktban + 500ft os vodafone kartyat, joforman telefonalni tud rajta.

Mindig ott van a taskajaban kikapcsolva, evkozben ketszer hivott fel, egyszer hasmenes hanyas miatt, masodik, hogy nyert egy rajzversenyen. Semmi panasz nem volt a telefon miatt, elmagyaraztuk ne mutogassa masoknak.

Amiert kituno lesz evvegen iphone 5S kap majd, de a suliba a masikat viheti.

2016. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémeknek még nincs, alsósok. Tudják fejből a mobilszámomat és a férjemét, illetve ilyen szempontból megbízhatónak tartom az iskolánkat, ha gond van, akkor felhívnak (eddig egyszer volt).

Ezen felül ott az a rendszer, hogy a mobiltelefonokat minden (nagyobb) gyerek a portánál hagyja, van egy erre a célra a falra szerelt apró szekrényes polc, minden fachhoz van kulcs, tehát beteszi a sajátját, bezárja és tanítás végén kiveheti.

Szóval sok értelmét nem látom, amíg nem közlekednek még egyedül. Szerintem negyedikes-ötödikes lesz a nagyobb, mire egyedül utazhatnak majd (nem lakunk közel és sok az átszállás), akkor elgondolkozunk rajta.

Szerintem helyzetfüggő ez, mérlegelni kell, hogy tényleg szüksége van-e, hogy bizonyos helyzetekben el tudjon érni, ha nincs, akkor én nem vennék csak a "poén kedvéért".

2016. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbik kisiskolás korában kapta, telefonálás céljából. A kicsi megörökölte tőle, amikor 4 éves lett, játszani ugyan nem nagyon szokott vele, csak memory van rajta, azt szereti. Fényképezni szokott vele és felhív minket, ha beteg, és a mamával van, vagy apukáját szokta hívni, ha később jön a munkából. Szóval nyilván nem viszi magával sehova, itthon használja, de elég ritkán. Gyakorlatilag ez egy játék, bár tud vele telefonálni is.
2016. jún. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most 12 évesen kapot ,kisebbik fiam telefont ,nagyobb most kap olyan telefont ami már okos .
2016. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!