Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó döntés? Nagyon nehezen...

Jó döntés? Nagyon nehezen szánom rá magam, hogy beoltassam őket kullancs ellen. De ma azt hallottam, hogy az általuk terjesztett betegség (encefalitis) nem gyógyítható, ez nagyon megijesztett. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Nos arra jutottam,hogy mégis csak oltva lesznek.De félek,hogy az oltástól bajuk lesz:(

vajon jól döntök ha beadatom nekik?


2010. ápr. 12. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól teszed,barátnőmnek sem lett semmi baja az oltástól tavaly.Igaz,hogy ő nem baba xĐ

Én is beadatnám.Ha lenne gyerekem.meg majd ha lesz is,akkor is beadatom.Mindenféleképp.

2010. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom ma kapta a harmadikat. Ha oltatni akarsz, jó ha sietsz mert jön a kullancsszezon, és tudnod kell hogy az első oltás után még jobban kell vigyázni, mert ha ekkor kaptok be egy fertőzött kullancsot akkor még nincs védettség és súlyosabb lefolyású is lehet a fertőzés.


A lányomat encepur juniorral oltattuk, semmi mellékhatás nem volt.


A kullancs encefalitisre valóban nincs gyógyszer, mivel vírus okozza, és vírus ellen nincs igazán hatékony gyógyszer, ezért csak tüneti kezelést alkalmaznak. Nálunk a keresztfiam átesett rajta, 1 hétig kómában volt, így nálunk nem volt kérdés hogy oltatunk.

2010. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak még annyi hogy ugye most kaná az elsőt, aztán a másodikat egy hónap múlva, tehát a két oltás után kb 5-6 hét míg kialakul az immunválasz, úgyhogy addig kell kenni kullancsriasztóval és átnázni minden este. (persze ez utána sem árt) Előző voltam megint
2010. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

hú, második te most még jobban megijesztettél, de sajnos az oltásban is elbizonytalanodtam.Nem gondoltam rá,hogy ha beadás után véletlenül bogarat kapunk, az még nagyobb baj lehet:(

2010. ápr. 13. 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni, tavaly mi is áprilisban kezdtük a sorozatot. Csak az a lényeg hogy vegyél kullancsriasztót (mi spray-t használtunk) és főleg a lábát, nyakát, haját fújd be a gyereknek, és esténként vagy ha kint vagytok a szabadban akkor nézd át jól esténként. Egy picúron még nem nehéz észrevenni. A haját is fésüld át.


Tavalyelőtt a lányomban volt kétszer is, mégsem lett gond. Ha találsz kullancsot, az a lényeg hogy ne kenj rá semmit, hanem vegyél a patikában kullancskiszedő csipeszt és azzal ki lehet szedni gond nélkül. Nem kell pánikolni. Még ha fertőzött is a kullancs akkor sem biztos hogy megkapja a gyerek, főleg ha hat óránál kevesebbet volt benne a kullancs. Oda kell figyelni.


ÉS persze az oltás után is figyeld, mert ettől ,még lyme kórt kaphat és van még több baj is amit kullancs okoz.

2010. ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!