Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden nap kell húst ennie...

Minden nap kell húst ennie egy két éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Kisfiam jo evo, nem valogat, igy nincs okom panaszra, tehat pusztan kivancsisagbol kerdezem, hogy mennyi husra van szuksege. Figyelek arra, hogy mit eszik, zoldseg, gyumolcs, tejtermek, stb. egyedul csak a hussal nem jutok dulore. En magam nem vagyok egy nagy husevo, siman elvagyok napokig nelkule, de nyilvan neki kell az allati feherje. Eddig szinte mindennap kapott, ha epp nem hust, akkor pl.tojast.

De ma, ebben a melegben en kibekulnek egy gyumolcsos tejberizzsel is ebedre, csak nem tudom, hogy ez jo-e egy ket evesnek is. Tudom, hogy nem egy napon mulik, inkabb koncepcionalisan erdekel. Orvost, vedonot meg nem kerdeztem a temaban, de ha valakinek van ilyen tanacs a birtokaban, koszonom elore is! ☺



#gyerek #2 éves #étkezés #hus eves #mennyi hus
2016. jún. 24. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzed.Mindenki mást fog mondani.Én személy szerint a heti 2-3 alkalmas húsevést tartom elégnek,szerintem minden nap nem kell.Egyébként rajta úgyis látni fogod ha sok neki,kevés neki.
2016. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
nem. az én fiam még életében soha nem evett húst, vegetáriánusok vagyunk.
2016. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Az elsővel értek egyet. Heti 2-3x elég szerintem, a lányom amúgy sem nagy húsevő. :D Ikább a főzelékeket tolerálja.


#2-Nem kötekedésből, de ti nem adtok neki húst, vagy a gyerek alapból nem eszi meg?

2016. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Mi is vegetarianusok vagyunk, szoval az en fiam sem evett meg.Masodiktol kerdeznem, hany eves a gyerkoc?
2016. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bella169 ***** válasza:
100%

Egy 2 évesnek heti szinten kb 150-200g húst ajánlott fogyasztania.

Ezt adhatod napi szinten kis adagokban, vagy 2-3-4 étkezésre elosztva és a többi nap akkor nem kap.

Ennyi idősen már inkább heti szinten érdemes figyelni a különböző tápanyagok mennyiségére, mint napi szinten.

2016. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk heti 3-4szer van hús, a gyerekek miatt nem változtattunk ezen, szerintem nem kell minden nap húst ennie egy gyereknek. Én inkább arra figyelek, hogy egyik nap legyen zöldség (főzelék, levesből), legyen gyümölcs, tejtermék, tésztás étel, ne csak egyforma ételek legyenek. A gyümölcsös tejberizzsel sincs szerintem semmi gond ha nem minden nap az az ebéd. Nálunk is előfordul, hogy a reggeli szendvics után az ebéd is szendvics, semmi baja nem lesz egy gyereknek ha nem kap kiadós kétfogásos menüt. Mi felnőttek sem kívánjuk minden nap a főtt ételt, néha jobban tud esni egy sima szendvics.
2016. jún. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég voltam dietetikusnál. Azt mondta, úgy egyek, ahogy a gyerekeimet etetem - igyekeztem betartani mindent és helyesen táplálni őket. Tehát, hogy heti 2-3x elég a hús, nekik is, felnőtteknek is. A nagyobb 2,5 éves.
2016. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek! :)
2016. jún. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!