Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szokásokat rögzitettem,...

Rossz szokásokat rögzitettem, hogyan lehet ujakat? Szeretet kifejezés probléma

Figyelt kérdés

Gyermekemnek örömmel puszilgattam a kis talpát, vagy szeretetből megpaskolom a pelenkás popoját, nem is gondoltam volna, de az tudatosult a gyermekben hogy a láb egy cuki dolog mint egy kiscica, és popsira kell csapni ha valaki felé szeretetet akarunk közvetiteni..

Nyilvános helyen szeretgetni akarja a lábam, vagy ráteszi a kezét más gyerekek fenekére...

Segítség


2016. jún. 26. 22:28
 1/5 A kérdező kommentje:

2 éves.

De az is furi hogy más gyerek arcát haját akarja simogatni a maga ügyetlen módján, a másik soha nem tudja mit akar a gyermekem...

2016. jún. 26. 22:29
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja és az ölelés.ha más gyereket megölel, akkor sem tudják mit akar tőlük.


Inkább hogy lehetne leszoktatni arrol hogy mások felé szeretetet közvetitsen? Vagy mit csináljak???

2016. jún. 26. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak az öleléshez tudok hozzászólni, az én kislányom is ölelgette a gyerekeket 2 évesen, s volt, hogy ez nem tetszett. Többnyire nem. Ez normális dolog szerintem egy nyitott, kedves, barátkozós kisgyerektől, a többi anyuka soha nem sértődött meg rajta, s én finoman próbáltam terelgetni a kislányomat, hogy nem kell belemászni mindenáron más gyerekek személyes terébe. :D Ez el fog múlni, nálunk már legalább fél éve nincs ilyen. (3 és fél éves.)
2016. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is puszilgattam a fiam talpát és paskoltam a fenekét de ő soha nem csinálta másoknak. Egyébként aranyos tőle de elhiszem, hogy néha kellemetlen szituba hoz. Beszéld meg vele, hogy ilyeneket csak egymás között csináltok, másoknak ne csinálja.
2016. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor tanitgatom itthon szituácios játékokkal es persze magyarázni is fogom neki.remélem hatékony lesz..

Messzinek tűnik a 3,5 éves kor ahhoz hogy magátol elkopjon.nem akarom hogy folyton folyvást csalodásokbol tanuljon csak, amikor a gyerekek nem viszonozzák.


Nem is tudom mivel helyettesitsem, mire tanitsam hogy hogyan kell másoknak kedveskedni. Habár néha átadnak egymásnak játekot vagy kiesett cumit visszatesz kisgyerek szájába, de jo lenne, ha szinesebb lenne a paletta hogyan közelithet másokhoz.

2016. jún. 27. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!