Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kellene, mivel játszani...

Hogyan kellene, mivel játszania egy 6-7 éves iskola előtt álló gyereknek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval én egy 29 éves fiú vagyok, semmi tapasztalatom nincs gyerekek terén, igazából nagyon furcsa nekem a helyzet és néha nagyon nehéz rávennem magam, hogy foglalkozzak a gyerekkel.

Barátnőmmel fél éve vagyunk együtt, 7 éves lesz a kislánya szeptemberben, most megy majd iskolába...

Igazából a legnagyobb gond, hogy mindkettem 100ezer alatt keresünk, még nem élünk együtt, de tervezzük, hogy valahogy megoldjuk.

Barátnőm 2 állásban is dolgozik, így nem nagyon van ideje a gyerekkel foglalkozni, én pedig nem tudom, mit kellene egyáltalán vele foglalkozni.

Nos azt nem tudom, hogy az óviban hogyan játszik, de otthon amint hazaér vagy tv vagy számítógép bekapcs... Tv-ben annyira nézi a meséket, hogy se kép se hang, csak akkor veszi észre, hogy hozzá beszélek, ha kikapcsolom a tévét, amin persze felháborodik olyankor...

A gépen meg youtube-ot nézi, baby hazel meg ilyen ostoba játékvideókat...

Eleinte gondoltam társas játékra, amivel egyszer kétszer el is voltunk, de én unom meg a leghamarabb, mondjuk, ha a gyerek nagyon akarja, ráveszem magam, de szerencsére ő is megunja és akkor jön a tv vagy a youtube...

Nem igazán színez, nem igazán csinál semmi készségfejlesztőt, még egy csokit sem tud úgy megenni, hogy ne legyen fültől fülig csokis, ez mondjuk nem tudom mennyire normális egy 6 évesnél...

Szóval a kérdés, hogy miben tudnék segíteni, mit kellene nekem csinálni, nem gondolom és elképzelni sem tudom, hogy én lennék az "apja" de szeretem őket és látom, hogy ez most így nagyon nem lesz jó hosszútávon...



2016. jún. 28. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet labdázni, biciklizni.

A játszótér, könyvtár sem drága:)

Aszfaltkréta, buborékfújó?

2016. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyrészt én rettenetesen feszélyezve érzem magam játszótéren, másrészt pedig utálok oda járni, mert a kicsi nem tud önállóan játszani és nem is barátkozik a többi gyerekkel l, nekem könyörög, hogy másszak fel a csúzdára csúzdázni, meg másszak fel ide oda amoda, üljek a hintába stb...de nem érti meg, hogy 110kg vagyok és nem csinálhatok ilyeneket, ilyenkor pedig jön a brutális hiszti... Keveset keresünk, de nekem nincs gondom a pénzzel, engem hátulról meg tudnak támogatni, csak ugye amíg nem élünk együtt, addig abból nekik nem jut sok. Szinte bármit meg tudnék venni, persze értelmes keretek közt a gyereknek, de látom, hogy neki nem erre van szüksége, csak egyedül ötletem nincs, mire...

Az biztos, hogy sajnos nem tudok azonosulni ezzel az "apa" képpel...

Sokszor legszívesebben kiszaladnék a világból, mikor nekem kell vigyázni a gyerekre, de nagyon szeretem az anyukáját...

2016. jún. 28. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Sok ilyen blog és ötletgyűjtemény van.

2016. jún. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom pl szeret puzzle-vel jatszani legozni, buborekfuj,kartyazni,dominozni,nyomdazni is szoktunk vannak vasalhato gyongyeink azzal vagy 2-3 orat elvan.gyurmazunk is sokat, vagy so liszt gyurma. Van egy csono iskolai elokeszito fuzetunk. Azoat is napi szinzen csinlja. Tv-t nezni vagy telefonozi is szokott de csak lefekves elott vagy reggel a kdvenc meseiket megnezi indulas elott.
2016. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki nevet a végén, solo/uno kátya, fejlesztő füzetek (nem kell túlzásba esni, pár száz ft, esetleg kedvenc mesés újság, de az is 700-900 ft körül avn, ebben is vannak feladatok, nálunk nagy kedvenc a mia és én).

Biciklizés, labdázás, játszi. Szerepjáték, de ezt kislányom egyedül játsza (ebbe írtó béna vagyok). Szinezés, ezt együtt szoktuk (az újságban szokott lenni ilyen is). Rajzolás, festés, gyúrma. Most ennyi jut eszembe.

Mivel a tvhez/géphez van szokva (ami nagyon nem helyes), eleinte biztos, hogy sokat kell vele foglalkozni, nert nem találja fel magát egyedül. Aztán lassan egyre többet lehet magára hagyni. Pl amíg felteszem a levest, te szinezd ki a kislány/oszd ki a kártyát.

Off: nagyon kedves tőled, hogy próbálsz vele érdemi időt tölteni.

2016. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. A leírás alapján nekem úgy tűnik, hogy figyelemre van szüksége. Eddig csak letették a mese elé, most persze hogy semmit nem csinál a játszin. Menjetek olyan játszira, ami nem műanyagos, hanem fém játékok is vannak, és ahova tudsz, menj fel vele. Kapd el a csúzda végén, lökd a hintába. Segíts neki barátkozni. Akár te is szóba elegyedhetsz más gyerkőccel, vagy ha nagyon nem megy, akkor bíztass őt, hogy menjen. Azért nem megy ez sem neki, mert nem tanították meg rà.
2016. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tanítsd meg gumizni :D na jó... talán nem is tudsz te sem, sosem volt fiú-játék az.


ugrálókötél, hullahopp harika.

labda, tollas, szivacslabda, akármilyen ütős, dobálós labdajáték.

és igenis játszótér. kérdezd meg, hogy a pajtásai hova járnak.


tévét, szg-et könnyű kiiktatni, csak nem kell bekapcsolni. kikapcsolni nehéz, de ha be sem kapcsoljátok, nincs hiszti.


ha nem akarsz kimenni: puzzle, lego!!! gyöngyfűzés, gyöngyvasalás.

társasjáték: kértya vagy valami táblás, esetleg általatok kreált tábla általtok kreált szabályokkal.

egy ekkora gyereknek szóló társas persze, hogy unalmas neked. de nem is téged kell szórakoztatni.

2016. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tök rendes vagy!


Le lehet menni egy lánnyal is focizni, biciklizni, tollasozni, rollerezni, görkorizni. Biztos szeret ugrálókötelezni. Hívjátok át a barátnőjét aztán elrohangálnak együtt, neked csak figyelned kell rájuk.


Otthon olyan elfoglaltságot válassz, ami neked sem szenvedés. Most pl ilyet készítettünk (nekem hétéves a lányom) [link]

El lehet dobáli órákig, ha köt rá egy madzagot, akkor erkélyről is le tudja dobni és újra felhúzni, de ha kettőt készítetek, akkor célbaugárst is játszhatnak az ejtőernyősök. Jó móka.

Ha társasozni szeret, játssztok pl Monopolyt, az neked se unalmas (és jó sok időt el lehet vele ütni) vagy kártyázzatok. Lehet Solo, Uno kártyát is venni, de neki már menni fognak a "felnőtt" játékok, pl lehet vele zsírozni, csapd le csacsizni.

Amivel általában felnőttek is szívesen játszanak, az a lego. Ha valami alkalomra veszünk legot, én előnyben részesítem az olyan készleteket (basic sorozat), amiből bármi építhető, fantáziából, nemcsak egy bizonyos dolog. De vannak kifejezetten csajos készletek.


De igazából a legjobb elfoglaltság ha elmentek valahova csavarogni. Kirándulni, hajókázni, hegyet mászni, barangolni, vadasparkba, kapaldparkba. Nyilván ezt nem lehet mindennap, de ez a legjobb.


Ha ráérsz, és iskola előtt esedékes pl kifesteni a szobáját, abban biztos szívesen segítene.


Lányom nagyon szereti a kreatív készleteket, pl gumikarkötő-készítés, üvegmatrca, vasalható gyöngy, kifesthető doboz, szövőkeret, szájjal újható filctoll, aqua beads, flitteres dekoráló, mittudmén, rá lehet keresni a tulli oldalán. Ezekkel jól elvan.

Meg nagyon szereti az apró kis állatfigurákat (lps, kristályállatok), azokkal rendgeteget játszott már kétéves korától, sorba állítja őket, műugró versenyt rendez nekik, játszóteret épít nekik könyvekből.

2016. jún. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ja, és akár főzőcskézhetnétek is együtt valamit anyunak, mire hazaér fáradtan munkából.

vagy nem főzni, mert az nem jó ebben a nagy melegben? pl saláta, vagy egy nagy adag gesztenyepüré. érezze, hogy van feladat, segítsen reszelni a gesztenyét, felverni a tejszínt...

2016. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tedd oda takarítani, mosogatni
2021. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!