Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El mernéd engedni egyedül...

El mernéd engedni egyedül elsős kisfiadat iskolába?

Figyelt kérdés
Iskola kb 1 kilométer. Egy nyugis utcán ahol van járda végig kell menni, majd átmenni a vasúton és egy 4 sávoson, majd még egy utcán és ott az iskola. Szerintetek? Ha mondjuk "gyakoroljuk" szeptemberig a közlekedést? Csak a 4 sávos aggaszt. Plusz az, hogy 7 éves.

2016. márc. 9. 10:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez teljesen gyerekfüggő. Az enyémet nem engedném, nagyon szeleburdi, önállótlan. Az iskolába járás fel sem merül, mivel más településre jár suliba, de az 1 km-re lévő boltba sem engedném el, pedig forgalmas út sem esik közbe.


Megoldás lehet, ha nem tudod hordani, hogy megkérsz valakit, aki a környéketeken lakik, hogy kísérje el az iskolába. Én felsős koromban minden reggel kísértem egy elsős kislányt, aki az utcánkban lakott, a szülei kértek meg rá. Csak akkor volt gond, ha én valami miatt nem mentem.

2016. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2016. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2016. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

semmiképp. Egy 7éves gyerek még hajlamos alapos körülnézés nélkül átszaladni az úton, ha a túloldalról hívják a pajtások. Nem, vagy rosszul tudja megítélni, milyen messze van a jármű, mennyi idő alat ér oda...


Emlékszem, 7 éves voltam, felettem lévő osztályból a fiúk játszották egy nem túl forgalmas, viszont nagyon rosszul belátható útszakaszon (1 sarokra, kb 150 méterre az iskolától), hogy ki tud közelebb átszaladni a kocsi előtt. Volt nyertes :/ És most már anyaként már azt gondolom, hogy az a fájdalom 27 éve változatlan lehet.

2016. márc. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
91%
Szerintem sem jó ötlet egyedül elengedni egy elsőst, még az ötödikes kistesómat is el kell néha kísérni iskolába. (Mondjuk mi elég messze lakunk a sulitól)
2016. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Vasúti sín, 4 sávos, 7 évesen, 1km? Meg sem fontolnám. Ide szemközt sem, nemhogy ilyen úton ilyen messze. Fel sem merülne a lehetősége.
2016. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Nekünk 1,5 km, kis forgalmú utca, utána járda végig, egy lámpás és egy lámpa nélküli zebrán átkelve sem. Pedig ismeri az utat, ezerszer lesétálta/biciklizte.
2016. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Én sem engedném még, a fent felsoroltak miatt.
2016. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk 3 percre van az iskola, egy 4 sávos. Eszembe nem jutna egyedül engedni, pedig megbízható, értelmes kislány. De mégsem. Az ő figyelme is elkalandozhat, sőt, sokszor a felnőttekben/autósokban sem lehet teljesen megbízni.
2016. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

A 4 sávos miatt nem. Ha vidéken laknék, elengedném, én 6 éves koromtól egyedül mentem suliba és haza, nem volt baj. De hozzátartozik az igazsághoz, hogy egy 5000 fős településen nőttem fel, és délutánonként 3 osztálytársammal jártam haza.


Kicsit is forgalmasabb helyen nem engedném egyedül.

2016. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!