Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek hogyan magyaráznátok...

3 évesnek hogyan magyaráznátok el, hogy mit jelent a cigány szó?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnője egy cigány kislány, egyidősek. Múltkor a kislány letörve jött haza és mesélte, hogy bántották, mert cigány.

A lányom csodálkozva kérdezte, hogy az mi?


Azért vagyok gondban, mert az etnikumok, nemzetiségek, stb elmagyarázásához még túl pici, nem tudom honnan fogjam meg - nekem amúgy sem áll kézre, hogy így különbséget tegyek ember és ember között.

Három éves szinten hogyan magyaráznátok el?


(A "vannak barnább bőrű emberek" azért nem áll meg, mert van világos bőrű cigány, vagy ott van apám, aki nem cigány, de nagyon kreol bőrű.)


2016. júl. 2. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cigány szó önmagában nem sértő. Mondd el neki, hogy a népe, ahonnan ő származik, ezt a nevet viseli. Ennyi elég neki.
2016. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor ezen a vonalon indulok el.

Vannak külföldi barátaink, ott egyszerűbb, hogy ő német/izraeli/angol, azt már érti, hogy vannak más országok más nyelvvel.

Az izraeli barátom is csokiszínű, de ott elmagyaráztuk, hogy az ő országában nagyon sokat süt a nap, ezért ott nagyon barnák az emberek.


A cigányságnál abban akadtam el, hogy ők egyúttal magyarok is és nemtudom ugyanúgy elmagyarázni, mint az izraelinél, hogy ő máshonnan származik. (Igen, a cigányok is, de kétlem, hogy befogadná a történelmi levezetést, hogy indiából elvándoroltak marha régen és letelepedtek más országokban.)

2016. júl. 2. 12:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én pedig úgy magyaráztam el, néztünk a neten kínaiakat, japánokat, négereket, indiánokat, stb. és próbáltam elmagyarázni neki, hogy azért vagyunk mások mert más földrészről származunk és az ottani sajátosságok miatt lett más a bőrünk színe, a szemünk vágása, magasságunk, stb

megértette

2016. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nagyon sokat számít a jövőjükre nézve is, hogy most mire neveled, szóval sok sikert :)

A nagyobbik fiam most 12 éves, mikor általános iskolás lett összebarátkozott az osztályában egy koreai kisfiúval, aki a vonásai miatt nagyon zárkózott volt, szégyenlős, sokszor lesütötte a fejét, mert nem akarta, hogy csúfolják. A fiam nem is igazán értette akkor, hogy ez miért van, mert mi eleve úgy neveltük, hogy teljesen természetesnek vette, hogy van aki "fehér, van aki "fekete". És ez, hogy így állt hozzá, az említett fiúnak is sokat segített, mára a legkevésbé sem szégyelli vagy érzi magát másnak.

A minap pl nálunk ebédeltek, és fél füllel hallottam, ahogy nevetgélnek a fiammal és azt mondja neki hogy "ne egyél már annyi rizst mert ferdébb szemed lesz mint nekem" :)

2016. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!