Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset mondókázok és énekelek...

Keveset mondókázok és énekelek a 27 hónapos fiamnak, ez baj?

Figyelt kérdés

2016. júl. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mivel én próbáltam és nem érdekelte egyiket sem, sem a mese, sem a mondókázás, de még a rajzolás sem itthon (velem más érdekelte őket pl. a falevelekről rengeteget hallgattak, a gilisztákról, de még az apja szerszámairól is, így én feladtam és arról beszélgettünk (majd esti meseként az aznapi történéseket, emlékeket meséltem vissza).

Az egyik nagyinál viszont imádja a mondókákat, úgy jött haza hétvégéről, hogy elkezdte magától mondani, csak lestem. Az oviban meg sok foglalkozás vár rá, majd ott mondókázhat, énekelhet, rajzolhat eleget. Szóval szerintem nem baj, ha keveset mondókáztok. Hozzám képest tuti többet :)

2016. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem akar beszélni, akkor baj

.

Ha rendszeres lenne akkortol fogja érdekelni es végighallgatni és megszeretni.


Sok segitség tud lenni a mondokázos csoportfoglalkozások ha heti 1-2-szer járnátok, ennél ritkábban felesleges es akkor az anya is motivált tud lenni

2016. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Most lehet, hogy hülyén hangzik. De én születésétől olvasok neki ilyeneket. Így ehhez volt szokva. Most már érti is a dolgokat. Most lesz 2 éves és gyönyörűen,érthetően nehezebbeket is hibátlanul elmond. Imádom, hogy ilyen ügyes. Továbbra is olvasni fogok neki, de mi ezen kívül máskor is "mondókázunk": autóban, sétáláskor.

Nem gondolom, hogy nagy baj lenne, ha nem csinálod, de szerintem sokat segítene.

2016. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem baj, nekem sem mondokaztak, megis eetelmes, ket diplomas ember lett belolem.

Amugy en sem nagyon szoktam neki, konyvet olvasgatok.

2016. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
attól függ miért. nekem pl. nem érdekli a meseolvasás a lányomat, pár percig mutogat a könyvbe a képekre,aztán fogja magát és elmegy játszani. eleven,őt nem köti le egyszerűen.
2016. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beszélni még nem beszél, csak a maga nyelvén, illetve pár hete mond egyre több szót utánam (nem mindig tisztán), és 2-3 szót egymás mellé rak.

2 mondóka van, amit szoktunk játszani igazából, énekelni alig szoktam. A mesézést próbáltam de csak a könyvet lapogatta, nem figyelt rám.

2016. júl. 6. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!