Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 eves kilanyom retteg a...

6 eves kilanyom retteg a repulo bogaraktol, mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
Tavaly megcsipte egy darazs de eszre se vette csak a csipes helyet vettuk eszre. Egyszeruen mar 5 percig nem bir a kertben megmaradni mert visit ha par meterre elrepul mellette egy legy vagy akarmi. Hiaba mondjuk hogy nem bantanak semmit nem er.
2016. júl. 6. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém hétéves és ugyenezt csinálja. Régen abszolút nem félt tőlük, de oviban valakitől eltanulhatta. Azt hiszem, ha rajtunk látja, hogy nem félünk a rovaroktól, meg őt sem óvjuk tőlük eszeveszetten, akkor idővel elhagyja ezt a rossz szokást. Gondoltam arra is, hogy kéne venni ilyen nagyítós bogárvizsgáló kütyüt, játékboltokban kapható, de még a tettek mezejére nem léptem :) És / vagy lepkehálót. Akkor talán újra felkelthetném az érdeklődést, amit régen tanúsított a rovarok iránt, és ezzel leküzdhetné ezt a páni félelmet.
2016. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1 hónapja járt így. Nagyon fájt neki, szörnyen sírt :-(


Olyan mesét kerestem neki, amiben bogár a főhős, azt olvassuk. Meg olyan ismeretterjesztőt (talán Mi micsoda gyerekkiadás), ami arról szól hogy hogyan élnek a méhek és miért hasznosak.

2016. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 éves lány a méhektől, pókoktól retteg, nagyon sír,remeg, futna ki a világból, múltkor a mozgó autóból majdnem kiugrodt egy pillanat alatt.

szóval valamit tenni kellett.

Sokat beszélgettem vele, miért fél ennyire, látja mi felnőttek nem félünk, nem.bánt, ha nem piszkálja. Ha hadonászik rosszabb. Amikor anno megcsípte a nagyinál, a szomszéd lánnyal a virágot piszkálták, rávilágítottam, ez a baj, ha félti a helyét a méh, csak akkor bánt, ha csak elrepül mellette, de nem kap oda, akkor békések. Lassan megértette. A pókoktól nem fél már, a méhtől sem ha messzebb van.

Erősítettem benne, hogy bátor nagylány nem fél, és pici javulást látok.

Hosszú idő volt.

2016. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megneztuk vele a Berry mehecskes

Meset amiben az ember baratja es belelat az eletukbe , semmit nem segitett. Mondtuk neki nem hadonasszon

Mert akkor vedekezesbol tamad, mondtuk hogy nem hozzammegy csak elrepul mellette , de semmi nem hatja

Meg. A kisteso letojja a bogarakat mondtuk hogy nezd ot se bantjak... Ez se segit. Nem tudunk pancsolni homokozni semmit mert fel percenkent visit es nem szeret kint lenni.

2016. júl. 6. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!