Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész évben két hét az igazi...

Egész évben két hét az igazi szabim, hogy csináljam hogy ne mosás főzes gyerekprogikkal teljen csak segitség nelkul?

Figyelt kérdés

Sok szabi megy el igy is a gyerekre a többit a munkaltato osztja ki plusz a karacsony a meghitt rokonos unnep keszulodes sutes főzés. Igazábol valodi pihentető szabadság a nyári két hetem lenne most.

De én mindig abbol állok ha a gyermekkel vagyok hogy reggel mosás, gyerekzuhany, reggeliztetes motorozás lent, vagy gyerekprogram, délben evés, baba alszik en hazimunka v net, este gyerektorna meg gyurmázás meg stb vacsi mosogatás stb.


Vagy nagyon ritkán, majdnem egesznapos progi, rokonnál kerti munka (a gyermek imádja)vagy barátnőknél beszelgetes gyermekfoglalkoztatással, gondozással együtt.



Nos. Nekem ez nem jo. Nem pihentet, nem kapcsol ki, nem kreativkodhatok, nem rendezgethetem csak ugy át a butorokat(mert millio dolgot kellene pakolni selejtezni stb uj butort venni regit eladni), nem henyélhetek a fürdőkádban, es már ötletem sincs, nem is tudom milyen az igazi pihenés egyáltalán.


Szeretném ezt az egeszet elkerulni mert most szabira is a gyerek miatt megyek csak, mert kérték szegényke ne legyen végig a bölcsi ügyeleten. Belegondolva természetes ha a gyermek érdeke hogy itthon vagyok vele mint amikor olyankorbis ha beteg meg ugy alapvetően mindig.


Vagy anyaként már ilyen az élet nemhogy ennek örülnék?


2016. júl. 8. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Apa is szabira menne könnyebb lenne. Ő játszik a gyerekkel addig neked szabad foglalkozás. Más megoldás nincs.


Miért nem mentek egyszerre szabira?

2016. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ugy erzem magam plusz mint egy aggszűz remete bulizni is illetlenség meg leggingsbe sem járhatok csak hosszu felsőkkel.
2016. júl. 8. 21:51
 3/20 A kérdező kommentje:
Apja kulfoldon él.
2016. júl. 8. 21:51
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Az öltözködés nem azon múlik szülő vagy-e vagy nem. A leggingset igen is hosszú felsővel hordjuk, akár van gyerekünk, akár nem, különben olcsónak hat. Nagyszülők esetleg akikre rábízhatod egy hétvégére míg kitombolod magad kicsit? Bébiszitter esetleg?
2016. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

szerintem ezért szoktak a családok nyáron elmenni nyaralni :)

apával együtt vagytok? mert akkor meg lehetne látogatni.

te szüleid? 1-1 napra nem tudnak segíteni? miért kell ennyi foglalkozást csinálni a gyereknek mikor nem bölcsiben van? menjetek el sétálni, fagyizni, fektesd le és nyúlj el a kádban. sz@rd le a háztartást, robotolsz eleget :)

2016. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az öltözködes csak példa lett volna hogy nem is erzem magam már nőnek sem, csak anyának. Nem hordhatok fulbevalor mert belekap, mindig összekötott hajjal kell lennem mert ha lehajolok hozzá meg birkozunk egy cipofelvétellel nem látnék semmit a hajamtol, minek a szoli is ugy se lát senki csak nyakig ruhában amikben sulhetek nyáron mert egy toppban vagy trikoban ügyintezni sem lehet anya létére az embernek, meg már komolyan nevetnem kell az öregasszonyokon hogy lakkozzák bordoval a lábkörmeiket.lassan ide jutok én is.


Meg mivel igy van berendezve az életem bulizni sem lenne kivel mert minden anya ismerősöm otthon a ferjével inkább, igenyuk sincs rá stb az is csak pelda volt.


Ezert is irtam hogy lassan elkepzelni sem tudom milyen az elet igazábol amiből kimaradok.


Hallom a zenélős kocsikat, a nevetést, es ugy erzem magam mint egy bezárt apáca.

2016. júl. 8. 22:08
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Mégis mire számítottál, amikor gyereket vállaltál? Minden dolgozó szülőnek állandó problémája, hogy még annyi szabadsága sincs, amennyi a szünetekre elég. 1 nap szabadságot sem veszünk ki azért, hogy gyerek nélkül pihenjünk, meg bulizzunk, nemhogy 2 hetet. Te úgy képzelted, hogy 2 hetet pihensz, a gyerek meg végig ügyletbe jár közben?
2016. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen.már két honapja irtam az apjának hogy juliusban mennénk, azt hitte szivatom, nem keszult, nem várt es azt irja majd pár honap mulva kivisz(kb ősszel) szoval vissza akar szivatni mert azt hitte kamuzok hogy mennénk..
2016. júl. 8. 22:10
 9/20 A kérdező kommentje:

7.

Ugy kepzeltem szabit se veszek ki.

Szerintem a gyereknek mindegy hol reggelizik ebedel meg alszik.raadasul munka van ezerrel.még orulhetek hogy elengedtek.

2016. júl. 8. 22:11
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Hű nalad komoly baj van, 3 eves a lanyom meg 2 honapos a kicsi. Zenét hallgatunk a kocsiba, otthon,

El járok barátkozni is, keress barátokat akik ráérnek

Mielőtt depressziós leszel, azt pedig nem is ertem miert kell megsulni anyaként? Csinos nyárias ruhák "anyáknak " is vannak

2016. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!