Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babysitter vagy a Családi...

Babysitter vagy a Családi Napközi a jobb?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire? Alkalmanként a bébiszitter, hosszu távra a csana
2016. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Családi napközi megfizethetőbb és ott ráadásul kortársakkal is találkozik a gyermek, ami utánzás-fejlődés szempontjából különösen fontos. Egy bébiszitter lehet, miután elmentél, le se sz***ja a gyermekedet (már bocs) és ezért még fizetsz is neki. Családi napköziben azért van egy alap napi rutin, ha egy-egy gyerekre nem is tud olyan intenzitással figyelni a gondozó, elég sok impulzus éri a gyermekeket.
2016. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Találtam egy viszonylag aranyos babysittert, de a saját lakásában vigyázna csak a gyermekemre, ez veszélyes is lehet ? Mert akkor egyértelműen a Csana lesz !
2016. júl. 13. 18:52
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Lehetséges, hogy azért vigyázna csak a saját lakásában a gyerekre, mert feltételezi, hogy bekamerázod tevékenységét, amíg Te nem vagy otthon. Az ő lakásában nyilván nincs kamera, diktafon, más egyéb lehallgató-kukkoló eszköz.
2016. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de ha mégis babysitterre bíznám, hogy bizonyosodhatnék meg arról hogy nem csak "lesz*rja" a gyereket mint ahogyan az előzőkben írta valaki ?
2016. júl. 13. 19:04
 6/10 anonim ***** válasza:

A lesz**ja is én voltam :D


Hát, más megbizonyosodási lehetőséged nem nagyon van, csak a bizalom. Esetleg a gyermek kabátjába, cipőjébe / re erősített poloska.


Vagy le kell csekkolni a bébiszittert: ki mit tud róla, mennyire lelkiismeretes, mennyi ideje vana szakmában, egy-egy család gyermekére mennyi ideig szokott vigyázni..ilyenek

2016. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2016. júl. 13. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:
gyerek és családfüggő.
2016. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyereken látni fogod.

Fiamat 22 hónaposan adtam csanába heti 1 Max 2 napra. Állami bölcsibe akkor még nem vették fel. Utálta. Sírva ment. Pár hónap volt csak, utána 3 hét szünet, és kezdte az állami bölcsit.

Este mondtam neki, holnap megyünk bölcsibe, sírva tiltakozott. Hiába mondtam, hogy ez másik bölcsi. Éjjel kruppos rohama volt. Se előtte, se azóta nem volt....

Ennyire utálta a csanát.

Szóval nem mindig a babysitter a rossz.

És látni fogod a gyerekeden, hogy érzi magát.

Fiam imádta az állami bölcsit. Gyorsan beszokott, szivesen ment.

2016. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Bár már nem mostani a kérdésed, azért válaszolok rá.Én kisgyermekgondozónak tanulok, és jó pár családi napköziben megfordultam már, mint dolgozó. Leírnám erről az oldalról a tapasztalataimat, mert nekem egytől egyig nagyon nagy csalódás volt,már már nyomasztó élmény.

Amit a szülő lát, meg ami akkor történik, amikor a szülő nincs ott az ég és föld. Hangsúlyozom, hogy BIZTOS hogy vannak olyan családi napközik, ahol valóban SZERETIK a gyerekeket, és igazán elhivatott emberek dolgoznak, de nekem nagyon nem volt szerencsém.

Én főleg több csoportosokban fordultam meg, ami ott ment: nagyüzemi gyerekgyár, csoportok csak papíron léteztek, amúgy összeeresztve mindenféle korú gyerek, ha sír, hadd sírjon, ha oda mertem menni hozzá, rám szóltak hogy erre nincs idő, hogy mindenkit vigasztalgassunk...Végzettséget illetően semmi követelmény nem volt, igazából elég volt az hogy valakinek otthon van 3 gyereke, ilyen iszonyat egyszerű, dolgozni nem akaró embereket simán felvesznek ilyen helyekre, akik úgy vannak vele, hogy "végülis sokat nem kell itt csinálni, csak gyerekek, az meg otthon is van, 12 egy tucat" Türelmük nem sok van, a gyerekekkel való kiabálás, rángatás alap. Ebédnél ha nem akarja megenni, be KELL tömni a szájába, ha nem hagyja, akkor arcmosás! Altatás: fogd le(!) a gyereket. közben a megengedett gyereklétszámnak a kétszerese van jelen, a gondozók stresszesek, nincs idő a gyerekekre. Persze azt mindig tudták ha szülő jön, akkor a gyerekek nagy részét bezárták egy szobába és a vezetőnő egy pár nyugis gyerekkel imitálta hogy itt milyen fantasztikus minden.. Egyszerűen lyukat beszéltek a szülőknek a hasába napi szinten, aztán amikor meg nem volt ott a szülő akkor úgy bántak a gyerekkel mint valami kutyával. És ezt több helyen is tapasztaltam, ahogy a gyerekek kibeszélését is "xy gyerek milyen gusztustalan, büdös, hülye, nem beszélve az anyjáról...stb"

Én a magam részéről nagyon érzékeny lelkű vagyok, és tényleg rajongok a gyerekekért, de az az igazság hogy az ilyen helyeken hamar besokalltam, mert egyszerűen nem hagyták azt sem hogy értelmes módon foglalkozzak a gyerekkel mondván ezekre nincs idő.Láttam, hogy a gyerekek is szenvednek, és én is ugyanazt éreztem...Sőt, ha én ezt éreztem, képzelem, ők mit.

De persze a facebookra teszik fel a jobbnál jobb beállított képeket, hogy a szülő lássa, milyen "jól elvan a gyerek". Csak azt nem látja, hogy nem egyszer úgy teszik rá erőszakkal a mászókára a gyereket, meg vmilyen játékhoz, hogy lássa már az a szülő hogy JÁTSZIK az a gyerek!!! de azt nem tudja, hogy előtte kb 5 percig ordított. Sajnos sok ilyen csanásnak semmi empátiája, még csak a gyerekeket sem szereti, nem hogy elhivatottság vagy bármi ilyesmi...Csak azt gondolják, Ó gyerekekkel foglalkozni, ez még a hülyének is megy, mi van abban? És legalább jól meggazdagodok, mert beszedek a szülőktől havi 80-100 ezer forintot, és elhitetem vele hogy van is miért (mert fejlesztő játék címén leültetik a gyerekeket az asztalhoz egy papírral egy fotó erejéig )

Na mindegy, egy szó mint száz, nem akarom lejáratni az ilyen helyeket, és tényleg hangsúlyozom TUDOM, hogy BIZTOS van sok jó hely is, de én sajnos ezeket tapasztaltam. Ezért én tuti, hogy a bébiszittert választanám.

2016. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!